Výsledkový proužek
  • Příprava: Pardubice - Prudnik 140-69 (Bohačík 16, Potoček 15, Pospíšil 13, Šoukal 12, Šoula, Wall a Půlpán 11, Pandula 10)
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
Zápas 3 čtvrtfinále
23 ztrát Levic a nymburská nadvláda od šesté minuty

21.04.2012 20:38 Jak dlouho žila naděje Levic ve třetím utkání čtvrtfinále v Nymburce? Přesně 4 a půl minuty. V tu dobu Astrum vedl 12-8. Pak však favorit zavřel obranu, do konce čtvrtiny nedostal ani bod a do konce poločasu 9. Game over a pro Levice po výsledku 46-96 konec sezony. Mistr naopak postoupil do semifinále.

Top střelcem vítězů byl Abrams (na snímku) s 24 body, na straně Levic byl jediný dvojciferný Grant s 10 body.

Fatálními čísly hostů bylo 23 ztrát a trojky 17/3.

"Dnes jsme hráli dobře. Kontrolovali jsme hru už po pěti minutách zápasu. Líbilo se mi nasazení a tempo, v jakém jsme hráli. Teď musíme vyčkat na semifinále abychom tuto skvělou sezonu udělali ještě lepší," pochvaloval si domácí kouč Ronen Ginzburg.

Protějšek Peter Bálint uvedl:

"Začali jsme utkání dobře, ale potom jsme polevili, vyrobili 4 až 5 ztrát, Nymburk z toho udělal šestnáctibodovou šňůru a tím pro nás zápas skončil."

ČEZ Basketball Nymburk - Astrum Levice 96-46
Body: Abrams 24, Benda 12, Nečas 12, Sokolovský 11, Naymick 10, Lenzly 9, Křemen 8, Kříž 3, Pumprla 3, Vyoral 2, Wilson 2 - Grant 10, Sanchez 7, Waleskowski 6, Seman 5, Vojtek 4, Klein 3, Marek 3, Bernard 2, Lutovský 2. Střelba za 3 body: 16/9 - 17/3. Střelba 2 body.: 46/28 - 36/14. TH: 18/13 - 12/9. Doskoky: 30 - 27. Osobní chyby: 12 - 20. Body zpod koše: 46-14. Čtvrtiny: 24-12, 24-9, 29-19, 19-6. Rozhodčí: Lukeš, Vrážel, Nejezchleb. Konečný stav série: 3-0.