• Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
SEMIFINÁLE PLAY-OFF: NOVÝ JIČÍN - DĚČÍN 94:87
První bod získal Nový Jičín
8.05.2009 19:47 Pravou nohou vstoupili do semifinále play-off Mattoni NBL basketbalisté Nového Jičína. Ve své hale dnes porazili Děčín 94:87 a v sérii hrané na tři vítězné zápasy vedou 1:0. Hostitelé udělali rozhodující krok ke svému triumfu v polovině závěrečné čtvrtiny, kdy nastříleli osm bodů v řadě a odskočili do třináctibodového vedení. V sobotu vpodvečer je na programu první zápas druhé semifinálové série mezi Nymburkem a Prostějovem.

Geofin Nový Jičín - BK Děčín 94:87
(28:23, 54:44, 70:62)

STAV SÉRIE: 1 - 0

Domácí tým získal výraznější náskok již na konci první čtvrtiny, kdy vedl po Šarovičově trojce 28:19.

Severočeši se poté dotáhli na rozdíl jediného bodu (17. minuta - 43:42), jenže přelom obou poločasů patřil Geofinu, který jej vyhrál 15:4 a navýšil svůj náskok na dvanáct bodů.

Hosté ale znovu zabrali a dostali se zpět do těsného kontaktu.

Především zásluhou Hatchera s Williamsem byli ve hře o vítězství ještě šest minut před koncem, kdy první jmenovaný snížil na 73:78.

Poté ale Nový Jičín definitivně rozhodl. Mezi 34. a 36. minutou natáhl svou šňůru na 8:0 a v závěru už nepřipustil jakékoliv komplikace.

Děčínský rozehrávač William Hatcher jasně přehrál domácího playmakera Emmanuela Ubillu. S výbornou úspěšností střelby z pole nastřílel 26 bodů (12/17 - 70,6%!!), k nimž přidal 8 asistencí! Ubillovi se střelecky příliš nedařilo (6 bodů, z pole 1/5), blýskl se alespoň 7 finálními přihrávkami.

Nejlepším střelcem vítězů byl Robert Šarovič (20 bodů, 7/14), prosadit se dokázali i Corey Muirhead (19 bodů, z pole 6/9, trestné hody 7/10), Kenneth Walker (16 bodů a 10 doskoků) a Zbyněk Pospíšil (14 bodů, trojky 3/4).

Hostující pivot Jakub Houška vylepšil své letošní střelecké maximum na 20 bodů (navrch 11 doskoků, z toho 7 v útoku!!), double-double měl na kontě rovněž Tarvis Williams (18 bodů a 11 doskoků).

Zbyněk Choleva (trenér domácích): Jsem rád, že vedeme 1:0. Trochu jsme nevěděli, co od zápasu máme čekat. Přesto jsme začátek zvládli, Juraj Gavlák hrál dobře, protože Ubilla vstanul z postele, tak byly trochu rezervy na naší rozehrávce. Tak jak jsme si říkali, že Hatcher je důležitý, tak ten kraloval a na něj se do příštího zápasu musíme lépe připravit. Také v doskocích jsme měli být důraznější, řešit to důrazněji. Jsem rád, že jsme chodili rychle dopředu a dařily se nám i trojky Pospíšila i Šaroviče, myslím, že rozhodly. Máme tedy dobře našlápnuto, do Děčína se těšíme a doufám, že budeme hrát alespoň stejně dobře jako dnes.

Pavel Budínský (trenér hostů): Gratuluji Novému Jičínu k vítězství a k získání prvního bodu v sérii. Myslím si, že jsme dnes viděli velice pěkné utkání. Řekl bych, že oba týmy hrály velmi dobře. Chtěli jsme navázat na sérii s Ostravou, hrát rychle a agresivně. Nový Jičín nás ale nekompromisně trestal, dostali jsme hodně bodů, v prvním poločase 54. A to je ta obrovská síla Nového Jičína: hráči jako Šarovič, Muirhead i další. Myslím, že si i Novojičínští vzali ponaučení ze série s Opavou. Byli více koncetrovaní, hráli zodpovědně a tak to i vypadalo. My jsme se celou dobu drželi, sami sobě dávali naději a divákům trochu brouka do hlavy, že můžeme utkání zvrátit na naši stranu. Ale kdykoliv jsme se dotáhli na rozdíl 6-7 bodů, soupeř nás potrestal nekompromisní střelou, hlavně v závěru Zbyněk Pospíšil. Pevně věřím, že pokud budeme hrát aspoň takhle a i další hráči se probudí, tak můžeme sérii ještě zdramatizovat.

Nový Jičín - Šarovič 20, Muirhead 19, Walker 16, Pospíšil 14, Gavlák 10, Hájek 7, Ubilla 6, Pandula 2