• Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
UTKÁNÍ 19. KOLA MATTONI NBL
Nový Jičín splnil úlohu favorita, v Kolíně neklopýtl
18.12.2009 19:54 Po většinu času vyrovnané utkání v Kolíně nakonec skončilo vysokou výhrou hostujícího Nového Jičína. Domácí odehráli vynikající druhou a třetí čtvrtinu zápasu, v poslední desetiminutovce ale už tlaku hostí čelit nedokázali.

BC KOLÍN - MLÉKÁRNA MILTRA NOVÝ JIČÍN
83:99 (19:29, 29:25, 25:20, 10:25)
Tři čtvrtiny utkání drželi domácí krok s favorizovanými hosty. Jejich snažení se nakrátko zadrhlo v osmé minutě. Smith si v ní připsal už třetí osobní chybu, navíc útočnou a technickou chybu si připsal Platt. Hosté najednou z vyrovnaného stavu utekli na desetibodový rozdíl.

Z něj domácí další dvě desetiminutovky poctivě ukrajovali bod po bodu. Dařila se jim především trojková střelba, díky které se v průběhu druhé čtvrtiny i nakrátko dostali do vedení. I když jej ztratili, po poločase další střeleckou smrští šli opět dopředu. Ale ani toto vedení neudrželi.

V poslední části zápasu bylo najednou na palubovce jen družstvo hostí. Kolínským se přestalo střelecky dařit a v závěru se dosud vyrovnaný zápas proměnil v exhibici hostí. Kuriozitou utkání byla skutečnost, že domácí hráči ve druhém poločase nestříleli ani jeden trestný hod.

"Nový Jičín podal dobrý výkon," uznal domácí trenér Predrag Benáček. "My jsme statečně bojovali, možná i nad rámec našich schopností. Ve čtvrté čtvrtině se ale projevila větší kvalita soupeře. V jeho prospěch rozhodl velmi dobrý výkon Sanderse."

Kouč hostí Zbyněk Choleva soupeře rovněž pochválil. "Kolín hrál dobře. My jsme se připravovali na jeho střelbu z dálky, ale nedokázali jsme jí čelit. Dostávali jsme i laciné body zpod koše, naše obrana nebyla nejlepší. Zachránila nás až čtvrtá čtvrtina, kdy jsme hru zpřesnili. Dlouho jsme nevěděli, jak zastavit Machače. Za výhru jsme rádi, prožijeme Vánoce v klidu."

Nejvíce bodů: Machač 31, Smith 15, Pavlík 12 - Sanders 25, Pandula 21, Muirhead 17, Varnelis 16. Rozhodčí: Lukeš V., Hošek, Kec. Trestné hody: 6/6 - 19/15. Fauly: 19:16. Trojky: 7:8.