• Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
SOUHRN UTKÁNÍ 34. KOLA MATTONI NBL
Pavel Miloš režíroval výhru Pardubic na Vyšehradě
7.03.2010 18:52 V dohrávce 34. kola Mattoni NBL porazily Pardubice nováčka z Vyšehradu třicetibodovým rozdílem a splnily roli favorita. Hráči Sokola ale podali nadšený bojovný výkon a donutili soupeře hrát naplno až do konce utkání. Na výhře hostů měl zásadní podíl pardubický křídelník Pavel Miloš, autor pětatřiceti bodů.

SOKOL VYŠEHRAD - BK SYNTHESIA PARDUBICE
64:94 (10:27, 20:17, 20:23, 14:27)
Pardubice na půdě Vyšehradu nezaváhaly a po třicetibodové výhře nadále drží dvoubodový náskok na čtvrté příčce tabulky před Děčínem. Na kýženou výhru ale musely vynaložit více úsilí, než zřejmě očekávaly.
Vyšehradu sice nevyšel začátek utkání, ve kterém dlouho srovnával přesnou mušku, ale ve druhé a ve třetí čtvrtině hodně kousal. Ke škodě domácích ale v závěru došly mladému týmu síly a zápas se změnil v exhibici hostujícího týmu.
A především nestárnoucího Pavla Miloše, který se rozstřílel impozantním způsobem, zaznamenal osm přesných trojek a celkově pětatřicet bodů. "Soupeře držel v důležitých fázích zápasů," uznal domácí asistent Václav Jalovecký. "Naší chybou bylo, že půlku střel měl otevřených. Ale druhou půlku měl těžkých a v závěru jsme jeho kanonádě nebyli schopni čelit," pochválil soupeře Jalovecký.
Hostující asistent Oldřich Zdobinský ocenil hru domácích. "Utkání jsme začali tak jak jsme chtěli a bylo to vidět na narůstajícím skóre. Domácí se pak osmělili, přestali se nás bát a bojovali. My jsme v té době udělali několik systémových chyb v obraně, čímž se domácí chytili a z našeho pohledu to trvalo dlouho. Domácím patří čest za bojovnost. Závěr už patřil nám."
Také Václava Jaloveckého těšil způsob hry jeho týmu. "Mám radost z toho, že jsme přinutili soupeře tři čtvrtiny zápasu hrát naplno, nemohli nic podcenit. My jsme měli špatný začátek zápasu, což je hrubá chyba v koncentraci a potom výpadky v poslední čtvrtině. Vítězství soupeře je zasloužené."
Nejvíce bodů: Lipold 16, Hrubý 9 - Miloš 35, Bohačík a Marek po 12, Arnold 11. Rozhodčí: Hruša, Kučera S., Baloun. Trestné hody: 14/7 - 16/11. Fauly: 17:22. Trojky: 5:11.

Výsledky ostatních utkání 34. kola Mattoni NBL naleznete ZDE.