• Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61

Exkluzivně lis4201316:44 Nízká útočná produktivita, to je zatím největší kámen úrazu ve hře USK Praha. Vysokoškoláci dávali v šesti dosud odehraných utkáních průměrně jen 71,5 bodu. Sobotní zápas s Ostravou, který borci z metropole prohráli 55-70, tuto nelichotivou bilanci jen potvrdil. Jak z této střelecké krize ven? Recept se v rozhovoru pro NBL.cz snaží nastínit point guard Michal Šotnar.

Přečteno 771x Číst celý článek

Exkluzivně říj21201314:31 Jakmile se Stanislav Votroubek cítí v pohodě, musí být ve střehu každá obrana. Většina fanoušků má jistě ještě v paměti jeho famózní premiérovou sezonu v dresu USK Praha, kdy vládl všem ligovým doskakovačům a sázel trojky jako stroj. V minulém ročníku se poněkud odmlčel, ale tato tišší perioda už je pryč, neboť do letošního podzimu vlétl 212 vysoký snajpr opět s nebývalou energií. I na jeho příkladu je vidět, že 32 let je jen "papírový věk".

Přečteno 723x Číst celý článek

srp2201315:59 Ryze české hráčské složení bude mít sestava USK Praha v nové sezoně Mattoni NBL. Po odchodu Borise Mena musel klub řešit situaci podkošových hráčů a rozhodl se pro českou cestu. Klub se dohodl na spolupráci s 216 centimetrů vysokým pivotem Alešem Chánem.

Přečteno 1025x Číst celý článek

črv11201313:35 Tým USK Praha v uplynulé sezoně nezaznamenal oproti předchozímu ročníku na palubovkách Mattoni NBL tak pronikavý úspěch, přesto svůj cíl v podobě postupu do play-off splnil. Co chystá USK na sezonu příští? A jak bude vypadat kádr vysokoškoláků? Na tyto i další otázky serveru NBL.cz odpověděl vedoucí týmu Michael Šob.

Přečteno 1598x Číst celý článek

dub30201313:48 Vedení klubu USK Praha se dohodlo na prodloužení spolupráce s trenérem Kenem Scalabronim i pro příští sezonu. Pro rodáka z Bostonu, který má bohaté zkušenosti s evropským basketbalem v nejvyšších soutěžích, to bude již sedmý rok v barvách vysokoškoláků.

Přečteno 693x Číst celý článek
Jiří Slavík (vpravo), Foto: USK Praha

Exkluzivně dub30201313:37 Prvním týmem, který se musel poroučet z letošního play-off, je pražský USK. Pražané podlehli ve třech zápasech obhájci titulu z Nymburku, ale i přesto nemusí smutnit, jelikož pro vysokoškoláky je postup do play-off splněným předsezonním cílem. Celek plný talentovaných mladíků tak získal další zkušenosti a v příštím ročníku může opět usilovat o vyšší příčky. Z individualit zaznamenal velký progres křídelník Michal Mareš, jenž dostal mnohem větší minutáž po loňském odchodu reprezentanta Vojtěcha Hrubana. A právě kladenský odchovanec usedl po posledním utkání sezony do zpovědnice NBL.cz.

Přečteno 579x Číst celý článek

Exkluzivně dub17201315:32 Zápasy předkola play-off mezi USK a Opavou nabídly tři velmi zajímavé podívané, když ve všech třech případech rozhodovala výhoda domácího prostředí. V rozhodujícím třetím špílu na Folimance sahali Slezané ještě ve 3. čtvrtině po postupu, ale závěrečný tlak vysokoškoláků neustáli a odjeli z hlavního města s porážkou 56-66. Pod úspěch Pražanů se 18 body podepsal power forward Jiří Slavík, autor 20 bodů i z Utkání 2, který nyní usedl do zpovědnice NBL.cz.

Přečteno 996x Číst celý článek

Exkluzivně dub10201309:34 První zápas série předkola play-off mezi USK Praha a BK Opava skončil výhrou domácího celku. Jen málokdo však čekal, že téměř celý zápas povedou hosté ze Slezska. Rozhodla až dramatická poslední čtvrtina, kterou vysokoškoláci vyhráli v poměru 25-11. Na důvody špatné hry ve třech čtvrtinách a možné rozhodující faktory rozehraného předkola se NBL.cz ptal křídelního hráče USK Praha Michala Mareše.

Přečteno 671x Číst celý článek

bře11201318:52 Souboj o druhé až šesté místo ve skupině A1 bude letos zřejmě nejnapínavější za poslední roky. A to musí fanoušci nepochybně kvitovat. Další důkaz poskytli ve 4. dějství vrchní nadstavbové skupiny poslední dny matní muži z pardubické Beksy, kteří se vyhecovali, jednobodovým vítězstvím vyloupili ostravskou Bonver arénu a dorovnali druhou NH na 18 vítězstvích.

Přečteno 759x Číst celý článek

Exkluzivně bře8201312:54 Nejvypjatější duel se v 6. kole nadstavbové skupiny A2 odehrál na pražské Folimance, kde Pražané přivítali svitavské Tury. Pražané si v průběhu zápasu vypracovali dvouciferné vedení, které se jim však v závěrečné čtvrtce vypařilo jako pára nad hrncem. Ve strhující koncovce nakonec zařídil výhru USK 83-81 point guard Michal Šotnar, který proměnil rozhodující šestky. Co po utkání řekl právě hrdina vysokoškoláků?