• Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Jiří Slavík (vpravo), Foto: USK Praha

Exkluzivně říj17201205:48 V sezoně 2010/11 do ligy jako 18letý zajíc teprve nakukoval, 27 body a v průměru 8 minutami v limitovaném počtu zápasů. V minulém ročníku už pobýval na palubovce skoro 18 minut, ale jeho role s 3 body a 2,6 doskoku na utkání byla na hraně viditelnosti. Celkem stihl za sezonu 117 bodů. Letos jich má tenhle kladenský odchovanec na kontě 52 už po čtyřech zápasech, v nichž pobýval na hřišti přes 28 minut. S Kolínem a naposledy Jindřichovým Hradcem byla jeho stopa v utkání víc než zásadní. Jakoby mu stačilo říct: Odešli dva naši lídři, teď to bude na tobě. 192 vysoký křídelník Michal Mareš to bez mrknutí oka přijal a nechal se zapřáhnout jako nový tažný kůň USK Praha.

Přečteno 1155x Číst celý článek

Exkluzivně zář27201214:59 Přijít o nejlepšího střelce ligy i o jejího českého top skórera by asi vykolejilo lecjaký tým. V pražském USK si s tím však hlavou příliš nelámou. Prostě ušijí hru na míru novému lídrovi B.M. a mladé pušky se chtě-nechtě musejí zapojit víc než naposledy. A zpoza oblouku je bude samozřejmě dál jistit Stanislav Mistr světa Votroubek. O novém USK, ktery nechce zveřejňovat výsledky z přípravy, NBL.cz hovořil s vedoucím týmu Michalem Šobem.

Přečteno 1133x Číst celý článek

Exkluzivně dub30201208:49 O pražském USK se před sezonou mluvilo, ale ne v přílišných superlativech - naopak parta kolem Petra Sedmáka byla pasována do role jednoho z outsiderů. Dobře poskládaná Scalabroniho smečka však své soupeře kousala téměř na povel a po 15 výhrách přišel zasloužený postup do A1 a play-off. Jaký má názor na sérii s Děčínem? Dá se sezona považovat za úspěšnou? Proč mu ve vyřazovacích bojích došel střelecký prach? Nejen o tom si s NBL.cz povídal navrátilec do české ligy Stanislav Votroubek.

Přečteno 1179x Číst celý článek

Exkluzivně dub19201211:10 Pražský USK ve čtvrtfinálové sérii neuspěl ani v Zápase 2 doma, kde padl 59-70. Válečníci v obou zápasech svého soupeře zavřeli pod 60 body a rozhodli mezi 10. a 30. minutou. A v obou bitvách vedli po poločase shodně 37-24. Jaké šance má ještě ekipa Kena Scalabroniho na zdramatizování série? O tom si s NBL.cz povídal rozehrávač vysokoškoláků Michal Šotnar.

Přečteno 1240x Číst celý článek

Exkluzivně dub12201214:24 Budou stát proti nejlepší obraně soutěže, která obdrží jen 66,3 bodu na utkání. Proti týmu, který každý zápas v průměru vyhrává o 8 bodů, získal o 9 výher víc a mají s ním bilanci 1-3. Oni sami inkasují téměř 80 na utkání a jejich průměrný zápas končí 4 body v minusu. V sezoně však už svého čtvrtfinálového soupeře z Děčína dokázali hodně potrápit svou zónou a sérii třetího s šestým ani v nejmenším nepovažují za předem rozhodnutou. "Šance jsou vyrovnané a my chceme vyhrát," říká z perimetru USK za tým Pražanů Milan Soukup.

Přečteno 1077x Číst celý článek Komentáře 0

Exkluzivně bře27201206:47 Během víkendu plného dramat se to nejvýraznější odehrálo v hale Spojů, kde stále se lepšící Kolín přivítal naopak v útlumu bloudící pražský USK. Kolínští před týdnem doma po prodloužení porazili Děčín a návdavek připravili svým fandům i nyní - a dokonce dvojnásobný! Vysokoškoláci měli třikrát šanci vítěznou střelou rozhodnout, ale pokaždé selhali a nakonec prohráli 95-97. O vypjaté koncovce, nepříjemné týmové krizi i kolínském stylu alá NBA vyprávěl rozehrávač Pražanů Michal Šotnar.

Přečteno 1175x Číst celý článek Komentáře 0

Exkluzivně bře15201214:54 Kdyby vzal celý tým do své rodné země na oslavu letošních úspěchů, osmi z jeho 14 hráčů by na baru kvůli limitu 21 let ohnivou vodu nenalili. Družina Kena Scalabroniho má ale oslavy překvapivých úspěchů za sebou a výlet za oceán ani během 14denní herní pauzy neplánuje. Má jiné starosti. V nadstavbové skupině A1 je zatím ale bez výhry, a i proto jsme lodivoda USK Praha detailně vyzpovídali.

Přečteno 1266x Číst celý článek Komentáře 0

Exkluzivně úno28201211:47 Pražský USK ve druhém kole A1 padl po velké nastavované bitvě 96-102 s Kolínem, ale jeden borec v bílém dresu přesto vyčníval i nade všemi hráči soupeře - 22letý křídelník a sedmý top střelec tohoto ročníku NBL Vojtěch Hruban. Ten 38 body a ratingem 48 vytvořil hned dva rekordy této ligové sezony.

Přečteno 1185x Číst celý článek Komentáře 0
Michal a Gábina na rautu po show

Exkluzivně úno17201209:50 Tak tomu se říká mazácký výkon bažanta! Po týdnu bez tréninku, po střevních potížích, s pochroumaným kotníkem. Odpálit zápas dvěma trojkami a celkově postíhat 14 bodů za 15 minut. Právem je rozehrávač USK Michal Šotnar úřadujícím Objevem NBL. Svou třídu totiž ukázal i ve čtvrtfinále Final-8 České pošty, kde pomohl k velkému vítězství 75-68 nad Pardubicemi.

Přečteno 1181x Číst celý článek Komentáře 0
Milan Soukup, Foto: archiv

úno14201214:59 Pražský USK se do skupiny A1 probojoval z posledního možného (tedy šestého) místa a hned první nadstavbové kolo pro něj bylo opravdu zatěžkávací zkouškou. Pražané se představili na půdě obhájců titulu z Nymburka. Ještě v polovině zápasu svěřenci kouče Kena Scalabroniho i bez lídra týmu Petra Sedmáka ztráceli pouze 6 bodů, ale po změně stran se Lvi rozjeli a svého soupeře rozcupovali jako snadnou kořist (100:67). O drtivém tlaku Nymburka ve druhé půli, pečlivých týdenních přípravách i šancích na dosažení 5. místa si s NBL.cz povídal křídelník vysokoškoláků Milan Soukup.