Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Foto: archiv J.S.

Exkluzivně dub25201310:25 Po smolné domácí jednobodové porážce zajížděla ostravská Nová huť do Kolína s vědomím, že v případě ztráty Zápasu 2 by již byla ve čtvrtfinále v kritické situaci. Po výborném výkonu na obou polovinách hřiště však svěřenci Dušana Medveckého hrozbu odvrátili a z kolínské haly si odvezli vysokou výhru 84-52. Třemi trojkami a celkově jedenácti body pomohl svému celku k vendetě i guard Jan Stehlík, jenž po utkání usedl do zpovědnice NBL.cz.

Přečteno 613x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně dub17201313:51 Za suverénním Nymburkem a prostějovskými Orly, kteří se v závěru sezony vzepjali k báječným výkonům, se na 3. příčce po A1 umístili hráči Ostravy. Družina Dušana Medveckého po nevydařeném startu do nadstavby získává opět svou tvář a před play-off ji navíc může těšit, že do sestavy se již vrací kanonýr Luděk Jurečka i mozek týmu Rahsaan Ames, který se zranil v posledním duelu s Děčínem. Je jisté, že čtvrtfinálové bitvy Nové huti s Kolínem slibují strhující podívanou.

Přečteno 676x Číst celý článek
Foto: Roman Valenta

Exkluzivně dub9201314:19 Ostravská Nová huť byla ještě nedávno ve výsledkové krizi, když ji tížila šňůra šesti porážek v řadě. Svěřenci Dušana Medveckého však tuto černou sérii zlomili minulou středu výhrou proti Kolínu 95-75 a o víkendu na ni dokázali navázat, když si odvezli dva punkty z Pardubic za vítězství 76-64. O vyšší atraktivě vyrovnané Mattoni NBL, tuhém boji o 2. místo i zlepšené obraně si s NBL.cz povídal point guard Nové huti Adam Číž.

Přečteno 889x Číst celý článek
Luděk Jurečka (vlevo), Foto: BK Prostějov

Exkluzivně bře12201317:32 Jediný víkendový špíl elitní skupiny A1 mezi Ostravou a Pardubicemi přinesl strhující podívanou. Dlouho to vypadalo na pohodlný triumf Nové huti, ale Beksa v závěru povstala z mrtvých a proti Medveckého družině vybojovala svou první výhru sezony. Tento výsledek navíc opět výrazně zamíchal kartami v celkové tabulce A1 i v boji o 2. místo. Do zpovědnice NBL.cz usedl po utkání ostravský snajpr Luděk Jurečka.

Přečteno 572x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně úno19201307:30 Největší kometou letošní základní části Mattoni NBL byla ze všech týmů bezpochyby Ostrava. Ekipa Dušana Medveckého vstoupila do sezony drtivně a v úvodních 12 zápasech byl nad její síly pouze obhájce titulu z Nymburka. Postupně však výsledky Nové huti trochu uvadaly, což mělo několik příčin. Jaké? Nejen o tom si NBL.cz povídal s ostravským forwardem Martinem Gniadkem.

Přečteno 680x Číst celý článek
Luděk Jurečka (vlevo), Foto: BK Prostějov

Exkluzivně led14201316:48 V magnetu 22. kola Mattoni NBL se pod dohledem televizních kamer střetla domácí Ostrava proti severočeskému Děčínu. Válečníci přijeli do Bonver arény oslabení o dva klíčové podkošové hráče, Houšku a Soukupa. Ani Nová huť nenastoupila pod košem kompletní (bez Wilsona s Pelikánem), zato již s novou posilou Dufaultem. Dlouho bylo utkání vyrovnané, ale v závěrečné periodě Ames a spol. drtivou šňůrou rozhodli a udrželi se tak po výhře 84-69 na 2. místě tabulky. S NBL.cz si po utkání povídal ostravský křídelník Luděk Jurečka, který k výhře přispěl 14 body včetně tří trojek.

Přečteno 1131x Číst celý článek
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně pro18201204:31 Jeho technická chyba odstartovala v Kolíně zničující sérii 0-16. Proč k ní došlo a co se v této sekvenci na konci poločasu s NH Ostrava stalo? O tom, ale i o lecčem dalším včetně očekávaného bílého pekla dnes proti Nymburku hovořil pro NBL.cz křídelní snajpr překvapení letošní sezony Luděk Jurečka.

Přečteno 1024x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně pro4201211:45 Žádná série netrvá věčně. O tom se mohli ve 14. kole Mattoni NBL přesvědčit i basketbalisté Ostravy, kteří po devíti výhrách v řadě tvrdě dopadli na zem a bez ústředního forwarda Wilsona si odvezli z Prostějova debakl 65-95. Novou huť srážely především fauly a trestné hody, kterých Orli házeli málo vídaných 46! O pozápasovém rozčarování, (ne)výmluvách na Wilsona i dlouhodobějších problémech s fauly si s NBL.cz povídal ostravský podkošový hráč Martin Gniadek.

Přečteno 925x Číst celý článek
Foto: Roman Valenta

Exkluzivně lis28201213:53 I když by stejně zajímavé mohlo být povídání o 70bodové obraně, v níž letošní úspěch jeho celku začíná, a která ho zajímá především, to, co vyniká na ostravské hře nejvíc, je ofenziva a její produkce. A když produkce, tak především trojková. Není totiž nejen v našich končinách běžné, aby nějaký celek měl pravidelně zápas co zápas nástřel 30/10. Jenže kouč NH Dušan Medvecký ho takový mít od samého počátku chtěl. Jen těch pět procent navíc mu tam zatím chybí.

Přečteno 977x Číst celý článek
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně lis1201217:50 "Musím říct, že jsem viděl nejlepší Ostravu za posledních hodně let," prohlásil děčínský kormidelník Pavel Budínský po šlágru 9. kola, ve kterém jeho celek padl s Ostravou 70-82. Nová huť opravdu vstoupila do letošní sezony famózně a s bilancí 8-1 se v tabulce drží v těsném závěsu za obhájcem titulu z Nymburka. Na severu Čech zajistil Medveckého ekipě další sukces hlavně první poločas, kdy síťkou prohnala hned 11 trojek! O skvělém vstupu do sezony, fenoménu Amesovi i myšlenkách na finále si s NBL.cz povídal ostravský trojkonoš Luděk Jurečka.

Přečteno 1004x Číst celý článek
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Kouč Fousek o MS, svých citlivkách a jejich budoucnu
INTERVIEW BASKETMAGU    Kouč Richard Fousek už tyto dny válčí na maďarské f...

Nejlepší Čech a Češka roku obdrží šperk s diamanty
V pátek večer, tedy první srpnový den, bude znám nový král a královna českého basketbalové...

Bartoň o zákulisí Barcy: smlouva, Navarro, oblečení, auta, tresty, doktoři, muzeum a 200 signálů kouče XP
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU   FC Barcelona. Magický je název klubu, za nějž mohou ...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2306

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni