Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Adam Číž, Foto: Roman Valenta

říj19201112:24 Umíte si představit dvacetiletého kluka, jak pucuje o šestnáct let staršího mazáka, že by měl přidat při rozcvičce? I to teď mohou vidět diváci při zápasech NH Ostrava. Tedy jen v případě, dojde-li k tomu, že intenzita warm-upu Marka Stuchlého není dostatečná a ostříží oko kapitána Adama Číže si toho všimne. Právě tohle je jedna z hlavních změn, kterou pocítil v nové funkci právě Číž, který dostal důvěru trenérů vést tým s pomyslnou kapitánskou páskou od letošního léta.

Přečteno 1413x Číst celý článek Komentáře 0
Foto : utkanihvezd.cz

říj11201116:34 Nová huť Ostrava před letošní sezonou výrazně obměnila kádr, když odešli všichni cizinci a také talentovaný křídelník Lukáš Palyza. Trenérské duo Dušan Medvecký - Zdeněk Hummel tak mělo velmi těžkou práci při výběru směsice vhodných hráčů, kteří je nahradí, ale jak se zatím zdá, dílo se jim zdařilo. V sobotu tým získal třetí letošní (a první domácí) vítězství, a to nad slovenským mistrem z Levic. O tomto zápase, kvalitním vstupu do sezony a také dostávání se do formy po zranění hovořil s nbl.cz ostravský křídelník Luděk Jurečka.

Přečteno 1337x Číst celý článek Komentáře 0
Marek Stuchlý, Foto: Roman Valenta

zář27201101:09 Nová Huť je letos skutečně „nová“. Nový je hlavní kouč Dušan Medvecký, nový je kapitán Adam Číž, nový je v týmu Luděk Jurečka a zbrusu nová je i pětice zahraničních posil! Před Ostravou tak stojí těžký úkol v podobě sehrávání zcela obměněného kádru. Zatím se ale zdá, že by to i letos mohlo být na umístění v elitní šestce.

Přečteno 992x Číst celý článek Komentáře 0
Adam Číž, Foto: Roman Valenta

Zpráva z klubu zář10201116:42 Spisovatel Jules Verne měl svého patnáctiletého kapitána, basketbalová Ostrava má kapitána dvacetiletého. V ostravském týmu totiž letos došlo nejen ke změnám na postu trenérském, ale u pomyslného kormidla se vystřídali také kapitáni. Marek Stuchlý předal v těchto dnech kapitánství Adamu Čížovi. S mladým rozehrávačem, který před několika dny oslavil 20. narozeniny, jsme si povídali o jeho basketbalových začátcích, plánech a snech, ale samozřejmě také o tom, co znamená pro mladého hráče stát se kapitánem A-týmu v NBL.

Přečteno 1535x Číst celý článek Komentáře 0
Marek Stuchlý, Foto: Roman Valenta

srp11201115:30 Na prahu své 19. sezony stojí muž s největším počtem startů v dějinách Mattoni NBL. Křídelník Marek Stuchlý. Myslíte, že tahle sezona bude už jeho definitivně poslední? Ne, ani omylem! Slovo poslední ve svém slovníku tenhle velezkušený snajper ligových palubovek nemá. A jako obvykle, i tentokrát s ním byl rozhovor nadmíru zajímavý.

Přečteno 2638x Číst celý článek Komentáře 3
Dušan Medvecký, Foto: Roman Valenta

Zpráva z klubu srp11201115:13 Ostrava je jeho srdeční záležitostí. S basketbalem tady začínal, v dresu NH odehrál 20 let. Nyní povede ostravský tým do nové sezony jako hlavní kouč. Následující rozhovor s Dušanem Medveckým je o individuálním přístupu, který se vyplatil, o důrazu na obranu, týmové hře, trenérských vzorech a stejné startovní čáře pro všechny.

Přečteno 1706x Číst celý článek Komentáře 1
Lukáš Palyza Foto: Roman Valenta

Zpráva z klubu čer16201108:01 Před ostravským odchovancem Lukášem Palyzou stojí velká výzva. Po téměř patnácti letech strávených v dresu NH Ostrava v různých věkových kategoriích odchází talentovaný hráč do týmu osminásobného mistra země a pravidelného účastníka evropských pohárových soutěží, týmu ČEZ Basketball Nymburk.

Přečteno 1864x Číst celý článek Komentáře 0
Lukáš Palyza Foto: Roman Valenta

kvě25201110:37 NH Ostrava se po sezoně radikálně změní. Podle informací ČTK tým opustí minimálně šest hráčů včetně křídla Lukáše Palyzy, který míří do Nymburka. Ač má v klubu smlouvu do roku 2013, vedení NH se rozhodlo ho uvolnit.

Přečteno 1550x Číst celý článek Komentáře 0
Zdeněk Hummel, Foto: Roman Valenta

kvě9201113:05 Ostrava vypadla ve čtvrtfinále Mattoni NBL s Děčínem po výsledku 1-3 na zápasy. Přesto šlo v podání Nové Huti o úspěšnou sezonu. S koučem Zdeňkem Hummelem jsme hovořili o sérii s Děčínem, zahraničních posilách, růstu mladých nadějí i jeho roli v týmu pro příští sezonu.

Přečteno 1435x Číst celý článek Komentáře 4
Lukáš Palyza Foto: Roman Valenta

kvě2201117:54 Po posledních výsledcích to vypadalo, že Ostrava bude ve čtvrtfinálové sérii pro Děčín jen příjemnou jednohubkou. Jenže pak přišla překvapivá domácí výhra a Severočechům se tohle sousto pořádně vzpříčilo v hrdle. Podstatně k tomu přispěl mladý křídelník Nové Huti Lukáš Palyza, nejlepší střelec svého týmu ve 2. zápase. NBL.CZ jej zastihl v týmovém autobuse na cestě do Děčína v předvečer třetího utkání.

Přečteno 1227x Číst celý článek Komentáře 0
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Bitva o mistry Prahy 3x3. Už v sobotu na Václaváku!
PREVIEW PRAGUE MASTERS 3X3    Ostrava z Prahy do Tokia. Tak takový plán má ...

Muž rekordů Kokoškov o zoufalství z Čechů, koučování LeBrona a o šanci stát se prvním eurotrenérem v NBA
INTERVIEW BASKETMAGU   Je to jeden z nejzajímavějších koučů, jaký se v nymburské...

Tomáš-S o o 7 let mladším Welschovi, stání v rohu, 3 trojkách se zašitým loktem a poctě od trenéra z NBA
INTERVIEW BASKETMAGU  Nezahajoval, přesto odehrál 35 minut. Není střelec a navíc mu j...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2355

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni