Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Foto: Ariete Prostějov

Exkluzivně kvě1201417:37 Musely to být pro pardubické hráče kruté desítky minut - sledovat na videu tragické první dvě čtvrtiny ze semifinálového Utkání 1. Zároveň to ale byla ta nejlepší motivace pro páteční domácí duel číslo 2. Nikdo z Beksa mužů už totiž nebude chtít zažít něco podobného, jako poločas 12-39 z první bitvy v Prostějově, který jeden z jeho účastníků Corey Muirhead nazval nejhorším, jaký kdy hrál.

Přečteno 718x Číst celý článek
Foto: Milan Kříček

Exkluzivně dub23201410:04 3, 2 a 4 body, jednou větší počet doskoků a zisků, jednou asistencí. Takový účet by u jedné z opor týmu po třízápasové čtvrtfinálové sérii s 26 minutami na utkání budil u člověka neznalého basketbalu dojem, že ten chlapík má sportovní činnost možná jen jako vedlejšák. Jenže čísla nejsou vše a kouč BK JIP Dušan Bohunický dobře ví, koho v Lukáši Kotasovi má. Zkušený guard pověřovaný těmi nejsložitějšími defenzivními úkoly byl proto nikoli náhodou usazen do zpovědnice NBL.cz, aby v detailech rozebral nejen čtvrtfinálovou sérii s Ústím, ale také nadcházející třaskavé semifinále s Prostějovem.

Přečteno 701x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně dub17201416:45 Býval by mohl být MVP čtvrtfinálového Utkání 2. Mohl. Jenže pardubický kouč Dušan Bohunický je zřejmě pověrčivý, a tak svou potenciální volbu stáhl a vybral - rovněž zaslouženě - Coreyho Muirheada. Důvod? Po pochvale prý Michal Čarnecký obvykle nepředvede dobrý výkon. A na tohle zdůvodnění prostě bylo nutné se zeptat přímo "inzultované " osoby.

Přečteno 519x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně dub13201413:22 S Levellem Sandersem je vždycky radost prohodit dvě tři věty. Zaprvé není zakuklen v bezobsažných frázích svých krajanů zejména z nejlepší ligy. Zadruhé už má leccos za sebou a zkušeným se vypráví vždycky mnohem lépe. A zatřetí něco říct chce, a to je u každého respondenta zcela klíčovou ingrediencí.

Přečteno 919x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

dub10201414:41 Velmi slavnostní doprovodnou akcí vyzdobí v pátek úvodní domácí duel čtvrtfinále s Ústím (od 18 hodin) klub BK JIP Pardubice. Událost byla nazvaná "Pocta legendám 2014" a jejím cílem je připomenout jubileum 40 let od zisku první medaile pardubického klubu, tedy stříbra z roku 1974, dále 30 let od zisku prvního a dosud jediného mistrovského titulu klubu (1984) a také 20 let od prvního vítězství v Českém poháru (1994).

Přečteno 427x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně dub8201416:55 Bude to čtvrtfinálová série jako řemen. Nikdo by se možná ani nedivil, kdyby se natáhla na pět zápasů, protože v základní části Mattoni NBL si Pardubice i Ústí striktně držely domácí prostředí. V těch mačích však skoro pokaždé Bekse někdo chyběl. O tom, zda to tak bude i ve čtvrtfinále, ale také o svém klidném spaní, nenaplnění z třetího místa, nízké výpovědní hodnotě sezonních bitev se Slunetou, taktice na Mitchella i svých šancích na Kouče roku hovořil s NBL.cz kouč JIP Dušan Bohunický.

Přečteno 758x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně dub3201414:44 Pro pardubickou Beksu nastal čas lámání chleba této sezony. Čeká ji Zápas roku. Zápas, který by si radši odpustila. Scénář neuvěřitelně vyrovnaného ročníku Mattoni NBL ji postavil před nutnost vyválčit v sobotu vítězství v závěrečném kole základní části. A dějiště oné bitvy? Pětačtyřicet kilometrů vzdálený Kolín, na který poslední roky Východočeši nemají vůbec dobré vzpomínky.

Přečteno 926x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně bře11201410:14 Víc než sedm bodů a přes tři asistence za 23 minut, k tomu 36procentní trojky. To je letošní vizitka druhého point guarda pardubické Beksy Michala Čarneckého, který se víc než solidně zapsal do dějin klíčového utkání JIP v tomto ročníku. Při domácím triumfu nad Opavou, který jeho tým udržel ve hře o třetí místo, u svého jména našel 10 bodů, 6 asistencí a také 30 odehraných minut. "Byl to náš dosavadní Zápas roku. Brali jsme to jako play-off a připravovali jsme se na něj opravdu hodně," neskrýval reprezentant.

Přečteno 719x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

úno18201412:37 Rozehrávač Levell Sanders byl dvakrát stěžejní postavou koncovky duelu 31. kola v Ostravě, kde nejdřív ve finiši čtvrté čtvrtky dvěma šestkami a vzápětí dvojkou z pole poslal zápas do prodloužení, a to pak velkou trojkou rozhodl. Udržel tak Beksu na dostřel dvojice Děčín - Opava a tím i na dostřel boje o třetí příčku po základní části.

Přečteno 428x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně úno8201401:27 Odehrál 22 minut, ale do statistik výrazně nepromluvil. Podobně jako většina spoluhráčů. I Josef Příhonský byl součástí podivuhodných 24 hodin pohárového Final-8, během nichž Beksa nejdřív ve čtvrtfinále drtila Děčín o 41 bodů a poté v semifinále o 32 bodů visela za Prostějovem. Ta maximální diference vždy pocházela ze čtvrté čtvrtiny. A nbl.cz se zeptal pardubického guarda, jak se tým mohl ocitnout na tak divokém tobogánu.

Přečteno 593x Číst celý článek
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Kouč Fousek o MS, svých citlivkách a jejich budoucnu
INTERVIEW BASKETMAGU    Kouč Richard Fousek už tyto dny válčí na maďarské f...

Nejlepší Čech a Češka roku obdrží šperk s diamanty
V pátek večer, tedy první srpnový den, bude znám nový král a královna českého basketbalové...

Bartoň o zákulisí Barcy: smlouva, Navarro, oblečení, auta, tresty, doktoři, muzeum a 200 signálů kouče XP
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU   FC Barcelona. Magický je název klubu, za nějž mohou ...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2303

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni