Výsledkový proužek
  • Příprava: Pardubice - Prudnik 140-69 (Bohačík 16, Potoček 15, Pospíšil 13, Šoukal 12, Šoula, Wall a Půlpán 11, Pandula 10)
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)

Exkluzivně kvě5201409:47 V bratrském minisouboji zatím bratra v semifinále Mattoni NBL drtí. V prvním duelu Petr Bohačík porazil Orla Jaromíra i navzdory o sedm minut menší minutáži 12-6 na body a 6-4 na doskoky, ve druhém to bylo 8-4 na body a 11-8 na doskoku. Guard Prostějova měl v obou případech z hlavních ukazatelů navrch jen v asistencích. Právě o sourozeneckém soupeření, ale hlavně o válce Pardubic a Prostějova bude nyní pro NBL.cz hovořit power forward Beksy Petr Bohačík.

Přečteno 647x Číst celý článek

Exkluzivně kvě1201417:37 Musely to být pro pardubické hráče kruté desítky minut - sledovat na videu tragické první dvě čtvrtiny ze semifinálového Utkání 1. Zároveň to ale byla ta nejlepší motivace pro páteční domácí duel číslo 2. Nikdo z Beksa mužů už totiž nebude chtít zažít něco podobného, jako poločas 12-39 z první bitvy v Prostějově, který jeden z jeho účastníků Corey Muirhead nazval nejhorším, jaký kdy hrál.

Přečteno 793x Číst celý článek

Exkluzivně dub23201410:04 3, 2 a 4 body, jednou větší počet doskoků a zisků, jednou asistencí. Takový účet by u jedné z opor týmu po třízápasové čtvrtfinálové sérii s 26 minutami na utkání budil u člověka neznalého basketbalu dojem, že ten chlapík má sportovní činnost možná jen jako vedlejšák. Jenže čísla nejsou vše a kouč BK JIP Dušan Bohunický dobře ví, koho v Lukáši Kotasovi má. Zkušený guard pověřovaný těmi nejsložitějšími defenzivními úkoly byl proto nikoli náhodou usazen do zpovědnice NBL.cz, aby v detailech rozebral nejen čtvrtfinálovou sérii s Ústím, ale také nadcházející třaskavé semifinále s Prostějovem.

Přečteno 728x Číst celý článek

Exkluzivně dub17201416:45 Býval by mohl být MVP čtvrtfinálového Utkání 2. Mohl. Jenže pardubický kouč Dušan Bohunický je zřejmě pověrčivý, a tak svou potenciální volbu stáhl a vybral - rovněž zaslouženě - Coreyho Muirheada. Důvod? Po pochvale prý Michal Čarnecký obvykle nepředvede dobrý výkon. A na tohle zdůvodnění prostě bylo nutné se zeptat přímo "inzultované " osoby.

Přečteno 537x Číst celý článek

Exkluzivně dub13201413:22 S Levellem Sandersem je vždycky radost prohodit dvě tři věty. Zaprvé není zakuklen v bezobsažných frázích svých krajanů zejména z nejlepší ligy. Zadruhé už má leccos za sebou a zkušeným se vypráví vždycky mnohem lépe. A zatřetí něco říct chce, a to je u každého respondenta zcela klíčovou ingrediencí.

Přečteno 948x Číst celý článek

dub10201414:41 Velmi slavnostní doprovodnou akcí vyzdobí v pátek úvodní domácí duel čtvrtfinále s Ústím (od 18 hodin) klub BK JIP Pardubice. Událost byla nazvaná "Pocta legendám 2014" a jejím cílem je připomenout jubileum 40 let od zisku první medaile pardubického klubu, tedy stříbra z roku 1974, dále 30 let od zisku prvního a dosud jediného mistrovského titulu klubu (1984) a také 20 let od prvního vítězství v Českém poháru (1994).

Přečteno 447x Číst celý článek

Exkluzivně dub8201416:55 Bude to čtvrtfinálová série jako řemen. Nikdo by se možná ani nedivil, kdyby se natáhla na pět zápasů, protože v základní části Mattoni NBL si Pardubice i Ústí striktně držely domácí prostředí. V těch mačích však skoro pokaždé Bekse někdo chyběl. O tom, zda to tak bude i ve čtvrtfinále, ale také o svém klidném spaní, nenaplnění z třetího místa, nízké výpovědní hodnotě sezonních bitev se Slunetou, taktice na Mitchella i svých šancích na Kouče roku hovořil s NBL.cz kouč JIP Dušan Bohunický.

Přečteno 778x Číst celý článek

Exkluzivně dub3201414:44 Pro pardubickou Beksu nastal čas lámání chleba této sezony. Čeká ji Zápas roku. Zápas, který by si radši odpustila. Scénář neuvěřitelně vyrovnaného ročníku Mattoni NBL ji postavil před nutnost vyválčit v sobotu vítězství v závěrečném kole základní části. A dějiště oné bitvy? Pětačtyřicet kilometrů vzdálený Kolín, na který poslední roky Východočeši nemají vůbec dobré vzpomínky.

Přečteno 949x Číst celý článek

Exkluzivně bře11201410:14 Víc než sedm bodů a přes tři asistence za 23 minut, k tomu 36procentní trojky. To je letošní vizitka druhého point guarda pardubické Beksy Michala Čarneckého, který se víc než solidně zapsal do dějin klíčového utkání JIP v tomto ročníku. Při domácím triumfu nad Opavou, který jeho tým udržel ve hře o třetí místo, u svého jména našel 10 bodů, 6 asistencí a také 30 odehraných minut. "Byl to náš dosavadní Zápas roku. Brali jsme to jako play-off a připravovali jsme se na něj opravdu hodně," neskrýval reprezentant.

Přečteno 744x Číst celý článek

úno18201412:37 Rozehrávač Levell Sanders byl dvakrát stěžejní postavou koncovky duelu 31. kola v Ostravě, kde nejdřív ve finiši čtvrté čtvrtky dvěma šestkami a vzápětí dvojkou z pole poslal zápas do prodloužení, a to pak velkou trojkou rozhodl. Udržel tak Beksu na dostřel dvojice Děčín - Opava a tím i na dostřel boje o třetí příčku po základní části.