Výsledkový proužek
  • Příprava: Pardubice - Prudnik 140-69 (Bohačík 16, Potoček 15, Pospíšil 13, Šoukal 12, Šoula, Wall a Půlpán 11, Pandula 10)
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
Foto: Roman Valenta

Exkluzivně pro10201213:46 Ve šlágru 15. kola Mattoni NBL zavítaly Pardubice na sever Čech, kde se v důležitém klání střetly s Děčínem. V ultra vyrovnané tabulce je nyní každá porážka více než citelná. Svěřenci Jana Slowiaka měli před tímto kláním o jednu prohru víc, takže případný další nezdar by je stavěl do mnohem svízelnější situace. To se však nestalo - po vyrovnané úvodní dvacetiminutovce ovládla Beksa třetí periodu v poměru 25-13 a celé utkání nakonec 82-75.

Přečteno 898x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

pro6201213:42 Hráči pardubické Beksy mají nyní o čem přemýšlet. V rámci nového způsobu tréninku soustředěnosti si zahráli hru, při níž se míčkem pohybuje po stole pouhou myslí soupeřů. Vše proběhlo u přístroje s názvem Mindball v prostorách královéhradecké společnosti Commservis, s níž klub navázal spolupráci.

Přečteno 773x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně pro4201211:25 V posledním televizním ligovém klání přivítaly doma Pardubice ústeckou Slunetu, na jejíž lavičku poprvé usedl exlevický kormidelník Peter Bálint a s týmem také již nepřicestovala dvojice Tyrna - Kudláček, se kterou se vedení klubu rozloučilo. Již v prvním duelu na severu Čech zvítězila Beksa těsně o dva body a i na domácím kolbišti se dlouho ne a ne chytnout. Závěrečnou periodu však Východočeši zvládli s bravurou a nakonec brali výhru 92-68. "Rozhodující byl náš rychlý přechod do útoku, který vycházel z dobré obrany a doskoku," rozklíčoval základní stavební kameny při cestě za vítězstvím procitlý křídelník Ondřej Peterka, který 13 body získal svůj první dvojciferný zápis sezony a zároveň teprve podruhé trefil aspoň dvě trojky.

Přečteno 624x Číst celý článek
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně lis7201209:22 Mladá puška pardubické Beksy Sam Faifr ukázal, že doba strávená ve Španělsku pro něj rozhodně nebyla marná. V utkání 10. kola měl před sebou jedno z nejtěžších utkání dosavadní kariéry, ale jakoby mu to bylo jedno. Ani on sice čtvrté porážce svého týmu v řadě nezabránil, přesto jeho epesní 11bodový výkon v první čtvrtině v Nymburce stál za to. Pro něj bylo jen malou nepříjemností, že o něj přišli rodiče, kteří dorazili až na druhou periodu.

Přečteno 1019x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně říj26201213:19 Šlágr 7. kola Pardubice vs. Prostějov sliboval velmi napínavou podívanou, což jednoznačně platilo. Beksa by ráda zapomněla na neúspěch z minulé sezony, kdy vypadla v ligovém i pohárovém čtvrtfinále. Orli zase jako obhájce ligového stříbra vstoupili do sezony mizerně a s bilancí 1-4 se před zápasem nacházeli ve spodní části tabulky. Svěřenci Zbyňka Cholevy si však na východě Čech napravili reputaci a podruhé letos slavili plný bodový zisk. Smutným hrdinou JIPu byl reprezentant Petr Bohačík, který čtyři minuty před koncem dovolil svým selháním Orlům otočit vývoj zápasu. "Mám na tom samozřejmě velkou vinu i já. V tu chvíli mi nebylo vůbec dobře," mrzelo po utkání power forwarda Pardubic, jimž citelně chyběl aktuálně nejužitečnější hráč Corey Muirhead.

Přečteno 980x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně říj3201215:20 V 19 letech už má za sebou sezonu v druhé nejvyšší soutěži Španělska LEB Gold. Ve "farmě" Malagy nastupoval v základu, nakoukl i na tréninky týmu ACB, byl s ním i na zápase. Přesto se Samuel Faifr svou misi u Costa del Sol rozhodl přerušit a po čtyřech letech ve Španělsku zakotvit v pardubickém klubu, v němž dřív jako mládežník působil. Bližší okolnosti toho všeho už pro NBL.cz ozřejmil 203 vysoký kolínský odchovanec sám.

Přečteno 1234x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně zář28201217:09 Rozhovor se 24letým litevským rozehrávačem Evaldasem Žabasem právě skončil, když šel zrovna kolem jeho kouč Jan Slowiak a správně odtušil: "To je pozitivní člověk, že?" Ano, bývalý juniorský reprezentant Litvy, který s rodiči v 15 letech odešel do Kanady, načichl v Severní Americe pozitivním přístupem. A do Pardubic přišel z týmu Jamtland Basket coby nejlepší střelec švédské ligy, o které tento bohatě tetovaný potenciální top skórer Beksy zasvěceně vyprávěl pro NBL.cz

Přečteno 1172x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

zář26201215:32 Bez konkrétního cíle pro boje v play-off a s jedinou vyřčenou metou v podobě účasti ve skupině A1 vykročí 3. října do nové sezony pardubická Beksa. "Hlavně si přejeme, aby to nebyla tak smolná sezona na zranění jako minule," přeje si nový předseda představenstva BK Pardubice Pavel Stara.

Přečteno 1235x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

zář17201212:45 Kapitán Zbyněk Pospíšil vedl 18 body a 19 doskoky pardubický tým k dvacetibodovému triumfu 95-75 nad čtvrtfinalistou polské ligy Slaskem Wroclaw. 16 body jej podpořil Bohačík, 12 Nelson, 11 Příhonský a deseti Faifr, Šoukal a Martin Peterka. Do hry už se vrátil ještě ne zcela dravý křídelník Kotas, na druhé straně trenérům ze zdravotních důvodů chyběli rozehrávač Žabas a křídla Muirhead s Ondřejem Peterkou. Od začátku tohoto týdne už by však měli být všichni k dispozici.

Přečteno 1529x Číst celý článek
Foto: BK JIP Pardubice

zář8201210:01 Přípravný test z kategorie nejobtížnějších mají za sebou hráči JIP Pardubice. V Norimberku bez zdravotně indisponovaných Ondřeje Peterky a Lukáše Kotase narazili na euroligový Bamberg, který i bez svého lídra z rozehrávky Gavela zvítězil jasně 118-88. Rozhodl už neuvěřitelnou první čtvrtinou 41-19 s trojkovou střelbou 10/9 a celkovou střelbou z pole 21/19!

Přečteno 1538x Číst celý článek
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Pokud by mě armáda potřebovala, bylo by to s námi už vážně zlé, říká ve válečném interview Ronen Ginzburg
INTERVIEW BASKETMAGU   Když před časem jmenoval trio Benda, Nečas, Sokolovský ja...

Kouč Blažek: Bylo by lepší dostat na zadek
Po skvěle zvládnutém úvodu prvního zápasu Mezinárodního turnaje v Karlových Varech musely ...

Super turnaj ve Varech už bez Adamcové a Satoranské
PREVIEW MEZINÁRODNÍHO TURNAJE   Reprezentaci žen čeká tradiční letní turnaj v Ka...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2371

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni