Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Tomáš Tóth, Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně dub2201214:53 Skupina A1 má po tomto víkendu ještě větší zápletku hodnou velmi kvalitní detektivky. Děčín vyhořel v Nymburce, Prostějov podlehl těsně na USK - a toho využily ze zadních pozic útočící Pardubice. Hampton a spol. začali proti Kolínu výborně, ale ve druhé půli polevili a nakonec se o výhru strachovali. Jak už je nyní u Kolína dobrou tradicí, zápas došel až do prodloužení. Kdy se v něm zápase definitivně zlomil? Nejen o tom si NBL.cz povídal s Hráčem utkání a autorem 11 bodů JIP Tomášem Tóthem.

Přečteno 1020x Číst celý článek Komentáře 0
Koláž: BK JIP Pardubice

bře29201221:14 Klub BK JIP Pardubice nachystal pro fanoušky velkou soutěžní výzvu. K účasti v klání postačí vymyslet slogan, který by měl provázet tým blížícím se Play-off 2012. Autor vítězného návrhu získá velmi zajímavou cenu.

Přečteno 886x Číst celý článek Komentáře 0
Petr Bohačík (vpravo), Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně bře28201213:38 Ve skupině A1 se v sedmém kole odehrál mezi Děčínem a Pardubicemi veledůležitý mač o třetí místo. Oba tábory tahaly před zápasem trumfy - Válečníci předvádějí před svými diváky po celou sezonu výborné výkony, pardubický JIP zase v minulém kole přehrál prostějovské Orly. Jenže v Děčíně Východočeši, včetně svého tahouna Marcuse Arnolda, vyhořeli. Jak porážka 65-73 zamíchala kartami v tabulce? Podle slov reprezentanta Petra Bohačíka velmi výrazně!

Přečteno 1145x Číst celý článek Komentáře 0
Martin Peterka (vlevo nahoře), Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně bře12201217:51 Na velké adrenalinové houpačce si v sobotu zalétali první a třetí nejlepší celek minulé sezony. Na konci labské bitvy se nejvýš vyhoupl Nymburk, NBL.cz se však na utkání a další zajímavá témata zeptal poražených, tedy BK JIP Pardubice. A konkrétně vládce jejich lavičky, kouče Jana Slowiaka. Ten rozsáhle hovořil o střídavě oblačném zdraví svých svěřenců, překonávání měňavé zóny Středočechů, která pomohla zahubit CSKA, ruském dnu i sezonním finiši playmakera Čarneckého a nutných krocích k dobytí třetí pozice před play-off, což je zcela klíčový prvek k úspěšnému ligovému spurtu. Jinak totiž bude - samozřejmě za předpokladu zdolání čtvrtfinálové překážky - čekat nymburský Goliáš už v semifinále, a tomu se chce každý celek z české špičky bez jakýchkoliv pochyb vyhnout.

Přečteno 1028x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně úno7201216:11 Jednou z největších komet především závěru základní části ligy byl bezpochyby pardubický křídelník Ondřej Peterka. Při řadě zranění začal hrávat i v základní sestavě JIP a kouči Slowiakovi se odvděčuje výbornými výkony. Fanoušek hudby Michaela Jacksona hovořil s NBL.cz o přísném metru svého otce, vztahu s bratrem Martinem, pohárové škole života i zahraničním angažmá.

Přečteno 1423x Číst celý článek Komentáře 0
Jan Slowiak (vlevo), Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně led3201216:43 Dvě špatné zprávy vnesly na konci roku smutek do pardubického tábora, řinčícího nyní zbraněmi před útokem na Istanbul. Zpráva první - ztracený domácí zápas s Prostějovem, který je tak nyní zodpovědný už za polovinu ze čtyř dosavadních ligových porážek JIP. Zpráva druhá - zranění kolena rozehrávače Tomáše Tótha, jehož délku aktuálně nelze predikovat. Klub však v žádném případě nezvažuje hledání záskoku, za Čarneckým má totiž jako alternativu Kotase, Hamptona, případně i Šoulu. To serveru NBL.cz řekl kouč Jan Slowiak, který se ohlédl nejen za velkým ligovým duelem.

Přečteno 1420x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Zpráva z klubu lis14201113:36 BK JIP Pardubice z mnoha důvodů hledá nové možnosti, kde hrát svá domácí utkání. Klub je shrnul do následujícího výstupu, který je zároveň reakcí na říjnový článek v MF DNES, uveřejněný pod titulkem "Basketbalisté chtějí opustit arénu. Chodí do ní málo lidí a je drahá".

Přečteno 1571x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Zpráva z klubu lis8201111:20 Bývalý kapitán BK JIP Pardubice Martin Marek, jenž se nedávno rozhodl ukončit svou hráčskou kariéru kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům, bude působit v managementu klubu. Stal se novým sportovním ředitelem a manažerem pro zahraniční vztahy.

Přečteno 1089x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně lis7201114:27 Pardubice patří dlouhodobě ke špičce Mattoni NBL a stejně tomu je tak i letos, kdy po dvanácti kolech okupují přední příčky tabulky. Start do ligy přitom neměli hráči Beksy nejlepší a ještě k tomu kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům ukončil kariéru kapitán Martin Marek. Svěřenci kouče Slowiaka se však semkli, opět válejí a ve 12. kole rozdrtili Chomutov na jeho hřišti. Nejen o tomhle zápase, ale i svých dosavadních výkonech, nové posile i očekávání pohárové premiéry si s NBL. cz povídal zkušený křídelník Jiří Černošek.

Přečteno 738x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Zpráva z klubu lis4201111:06 Podkošovou sestavu BK JIP Pardubice rozšiřuje pětadvacetiletý rakouský pivot s ghanskými předky Hermann Kofi Opoku. Vídeňský rodák si odbyde ostrou premiéru v červenobílém dresu Beksy v sobotním utkání 12. kola Mattoni NBL v Chomutově.

Přečteno 1257x Číst celý článek Komentáře 0
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Tomáš-S o o 7 let mladším Welschovi, stání v rohu, 3 trojkách se zašitým loktem a poctě od trenéra z NBA
INTERVIEW BASKETMAGU  Nezahajoval, přesto odehrál 35 minut. Není střelec a navíc mu j...

Král 3x3 Zbránek před WT: Já a specialista? Ještě ne
WORLD TOUR 3X3 INTERVIEW   Jako novopečený nejlepší hráč země by měl patřit k ta...

Houška, utajený snajpr a ničitel Zazy, sestřelil Gruzii!
ECHO ČTVRTÉ KVALIFIKAČNÍ BITVY ME   Ten moment byl symbolický pro celý zápas. Zaza Pa...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2352

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni