Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Koláž: BK JIP Pardubice

bře29201221:14 Klub BK JIP Pardubice nachystal pro fanoušky velkou soutěžní výzvu. K účasti v klání postačí vymyslet slogan, který by měl provázet tým blížícím se Play-off 2012. Autor vítězného návrhu získá velmi zajímavou cenu.

Přečteno 877x Číst celý článek Komentáře 0
Petr Bohačík (vpravo), Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně bře28201213:38 Ve skupině A1 se v sedmém kole odehrál mezi Děčínem a Pardubicemi veledůležitý mač o třetí místo. Oba tábory tahaly před zápasem trumfy - Válečníci předvádějí před svými diváky po celou sezonu výborné výkony, pardubický JIP zase v minulém kole přehrál prostějovské Orly. Jenže v Děčíně Východočeši, včetně svého tahouna Marcuse Arnolda, vyhořeli. Jak porážka 65-73 zamíchala kartami v tabulce? Podle slov reprezentanta Petra Bohačíka velmi výrazně!

Přečteno 1139x Číst celý článek Komentáře 0
Martin Peterka (vlevo nahoře), Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně bře12201217:51 Na velké adrenalinové houpačce si v sobotu zalétali první a třetí nejlepší celek minulé sezony. Na konci labské bitvy se nejvýš vyhoupl Nymburk, NBL.cz se však na utkání a další zajímavá témata zeptal poražených, tedy BK JIP Pardubice. A konkrétně vládce jejich lavičky, kouče Jana Slowiaka. Ten rozsáhle hovořil o střídavě oblačném zdraví svých svěřenců, překonávání měňavé zóny Středočechů, která pomohla zahubit CSKA, ruském dnu i sezonním finiši playmakera Čarneckého a nutných krocích k dobytí třetí pozice před play-off, což je zcela klíčový prvek k úspěšnému ligovému spurtu. Jinak totiž bude - samozřejmě za předpokladu zdolání čtvrtfinálové překážky - čekat nymburský Goliáš už v semifinále, a tomu se chce každý celek z české špičky bez jakýchkoliv pochyb vyhnout.

Přečteno 1018x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně úno7201216:11 Jednou z největších komet především závěru základní části ligy byl bezpochyby pardubický křídelník Ondřej Peterka. Při řadě zranění začal hrávat i v základní sestavě JIP a kouči Slowiakovi se odvděčuje výbornými výkony. Fanoušek hudby Michaela Jacksona hovořil s NBL.cz o přísném metru svého otce, vztahu s bratrem Martinem, pohárové škole života i zahraničním angažmá.

Přečteno 1415x Číst celý článek Komentáře 0
Jan Slowiak (vlevo), Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně led3201216:43 Dvě špatné zprávy vnesly na konci roku smutek do pardubického tábora, řinčícího nyní zbraněmi před útokem na Istanbul. Zpráva první - ztracený domácí zápas s Prostějovem, který je tak nyní zodpovědný už za polovinu ze čtyř dosavadních ligových porážek JIP. Zpráva druhá - zranění kolena rozehrávače Tomáše Tótha, jehož délku aktuálně nelze predikovat. Klub však v žádném případě nezvažuje hledání záskoku, za Čarneckým má totiž jako alternativu Kotase, Hamptona, případně i Šoulu. To serveru NBL.cz řekl kouč Jan Slowiak, který se ohlédl nejen za velkým ligovým duelem.

Přečteno 1408x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Zpráva z klubu lis14201113:36 BK JIP Pardubice z mnoha důvodů hledá nové možnosti, kde hrát svá domácí utkání. Klub je shrnul do následujícího výstupu, který je zároveň reakcí na říjnový článek v MF DNES, uveřejněný pod titulkem "Basketbalisté chtějí opustit arénu. Chodí do ní málo lidí a je drahá".

Přečteno 1559x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Zpráva z klubu lis8201111:20 Bývalý kapitán BK JIP Pardubice Martin Marek, jenž se nedávno rozhodl ukončit svou hráčskou kariéru kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům, bude působit v managementu klubu. Stal se novým sportovním ředitelem a manažerem pro zahraniční vztahy.

Přečteno 1077x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně lis7201114:27 Pardubice patří dlouhodobě ke špičce Mattoni NBL a stejně tomu je tak i letos, kdy po dvanácti kolech okupují přední příčky tabulky. Start do ligy přitom neměli hráči Beksy nejlepší a ještě k tomu kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům ukončil kariéru kapitán Martin Marek. Svěřenci kouče Slowiaka se však semkli, opět válejí a ve 12. kole rozdrtili Chomutov na jeho hřišti. Nejen o tomhle zápase, ale i svých dosavadních výkonech, nové posile i očekávání pohárové premiéry si s NBL. cz povídal zkušený křídelník Jiří Černošek.

Přečteno 725x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Zpráva z klubu lis4201111:06 Podkošovou sestavu BK JIP Pardubice rozšiřuje pětadvacetiletý rakouský pivot s ghanskými předky Hermann Kofi Opoku. Vídeňský rodák si odbyde ostrou premiéru v červenobílém dresu Beksy v sobotním utkání 12. kola Mattoni NBL v Chomutově.

Přečteno 1246x Číst celý článek Komentáře 0
Martin Peterka (vlevo nahoře), Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně říj28201117:38 Snad proto, aby mezi muži trochu zamaskoval svých šestnáct let, nechal si na bradě vyrašit první chmýří. "No, jo, něco málo už tam je," směje se Martin Peterka, jeden z vůbec nejmladších borců v současném pelotonu NBL, který letos vlétl mezi muže doslova rovnýma nohama. Točí už přes deset minut na utkání. Ještě jednou to zopakujme - v šestnácti letech!

Přečteno 1520x Číst celý článek Komentáře 0
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
"Messiho bych potkal rád". Madridista Satoranský odkládá svou fotbalovou identitu a na 2 roky i NBA
21.7. VIDEOTEXT    Je to pro něj snad jediná nepraktická věc při kariérním ...

Hanušová o klobouku před Sedlákovou, zemětřesení v Tokiu i Sokolově, japonských sudích i nezvyku modelů
INTERVIEW BASKETMAGU    Klíčová power forwardka IMOSu Brno Alena Hanušová p...

Lvi 3x3 bojují o WT v Lausanne i šanci na 120000$
19.7. Čeští basketbalisté 3x3 už se při sběru bodů do světového žebříčku nespoléhají pouze...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2278

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni