Výsledkový proužek
  • Tuři - Orli 102-78 (Teplý 19, Macela a Vaňák 17 - Slezák 22, Talley a Tyrna 18), Lions – Vysočina (1. liga) 100-70 (Robinson 19, White a Zuzák 15)
  • Přípravy: Handlová (slovenská extraliga) - Brno 82-86 (Prášil 21, Krakovič a Marič 14), Zlín (1. liga) - Brno 62-84 (Krakovič 18, Semerád 15)
  • Přípravy: Ústí - USK 88-83, Klosterneuburg (elitní soutěž Rakouska) - Brno 78-95 (Prášil 17, Krakovič 15, Šiška 14)
  • Přípravy: Kolín - Kbely (2. liga) 90-38 (Faifr 29, Hammond 14), Brno - Komárno (slovenská extraliga) 68-79 (Prášil 19, Krakovič 14)
  • Příprava: Nymburk - Zielona Gora (vicemistr Polska) 66-62 (Stutz 13, Pomikálek 11, Rančík 9, Raivio a Houška 7)
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně dub11201210:03 Pardubice na závěr nadstavby na kolbišti mistrovského Nymburka vykouzlily velké epické drama - ještě 10 vteřin před koncem čtvrté desítky dokonce sahaly po výhře! Během týdne měl sice Jan Slowiak plnou hlavou starostí se sestavou, ale semknutá družina JIPu i tak podala jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Nyní se však již Východočeši soustředí na blížící se play-off, ve kterém vyzvou nevyzpytatelný Kolín. Jak na něj? „To neprozradím, přesto pevně věřím v postup!" hlásí pardubický křídelník Jiří Černošek.

Přečteno 1553x Číst celý článek Komentáře 9
Tomáš Tóth, Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně dub2201214:53 Skupina A1 má po tomto víkendu ještě větší zápletku hodnou velmi kvalitní detektivky. Děčín vyhořel v Nymburce, Prostějov podlehl těsně na USK - a toho využily ze zadních pozic útočící Pardubice. Hampton a spol. začali proti Kolínu výborně, ale ve druhé půli polevili a nakonec se o výhru strachovali. Jak už je nyní u Kolína dobrou tradicí, zápas došel až do prodloužení. Kdy se v něm zápase definitivně zlomil? Nejen o tom si NBL.cz povídal s Hráčem utkání a autorem 11 bodů JIP Tomášem Tóthem.

Přečteno 1021x Číst celý článek Komentáře 0
Koláž: BK JIP Pardubice

bře29201221:14 Klub BK JIP Pardubice nachystal pro fanoušky velkou soutěžní výzvu. K účasti v klání postačí vymyslet slogan, který by měl provázet tým blížícím se Play-off 2012. Autor vítězného návrhu získá velmi zajímavou cenu.

Přečteno 889x Číst celý článek Komentáře 0
Petr Bohačík (vpravo), Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně bře28201213:38 Ve skupině A1 se v sedmém kole odehrál mezi Děčínem a Pardubicemi veledůležitý mač o třetí místo. Oba tábory tahaly před zápasem trumfy - Válečníci předvádějí před svými diváky po celou sezonu výborné výkony, pardubický JIP zase v minulém kole přehrál prostějovské Orly. Jenže v Děčíně Východočeši, včetně svého tahouna Marcuse Arnolda, vyhořeli. Jak porážka 65-73 zamíchala kartami v tabulce? Podle slov reprezentanta Petra Bohačíka velmi výrazně!

Přečteno 1146x Číst celý článek Komentáře 0
Martin Peterka (vlevo nahoře), Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně bře12201217:51 Na velké adrenalinové houpačce si v sobotu zalétali první a třetí nejlepší celek minulé sezony. Na konci labské bitvy se nejvýš vyhoupl Nymburk, NBL.cz se však na utkání a další zajímavá témata zeptal poražených, tedy BK JIP Pardubice. A konkrétně vládce jejich lavičky, kouče Jana Slowiaka. Ten rozsáhle hovořil o střídavě oblačném zdraví svých svěřenců, překonávání měňavé zóny Středočechů, která pomohla zahubit CSKA, ruském dnu i sezonním finiši playmakera Čarneckého a nutných krocích k dobytí třetí pozice před play-off, což je zcela klíčový prvek k úspěšnému ligovému spurtu. Jinak totiž bude - samozřejmě za předpokladu zdolání čtvrtfinálové překážky - čekat nymburský Goliáš už v semifinále, a tomu se chce každý celek z české špičky bez jakýchkoliv pochyb vyhnout.

Přečteno 1031x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně úno7201216:11 Jednou z největších komet především závěru základní části ligy byl bezpochyby pardubický křídelník Ondřej Peterka. Při řadě zranění začal hrávat i v základní sestavě JIP a kouči Slowiakovi se odvděčuje výbornými výkony. Fanoušek hudby Michaela Jacksona hovořil s NBL.cz o přísném metru svého otce, vztahu s bratrem Martinem, pohárové škole života i zahraničním angažmá.

Přečteno 1424x Číst celý článek Komentáře 0
Jan Slowiak (vlevo), Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně led3201216:43 Dvě špatné zprávy vnesly na konci roku smutek do pardubického tábora, řinčícího nyní zbraněmi před útokem na Istanbul. Zpráva první - ztracený domácí zápas s Prostějovem, který je tak nyní zodpovědný už za polovinu ze čtyř dosavadních ligových porážek JIP. Zpráva druhá - zranění kolena rozehrávače Tomáše Tótha, jehož délku aktuálně nelze predikovat. Klub však v žádném případě nezvažuje hledání záskoku, za Čarneckým má totiž jako alternativu Kotase, Hamptona, případně i Šoulu. To serveru NBL.cz řekl kouč Jan Slowiak, který se ohlédl nejen za velkým ligovým duelem.

Přečteno 1422x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Zpráva z klubu lis14201113:36 BK JIP Pardubice z mnoha důvodů hledá nové možnosti, kde hrát svá domácí utkání. Klub je shrnul do následujícího výstupu, který je zároveň reakcí na říjnový článek v MF DNES, uveřejněný pod titulkem "Basketbalisté chtějí opustit arénu. Chodí do ní málo lidí a je drahá".

Přečteno 1573x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Zpráva z klubu lis8201111:20 Bývalý kapitán BK JIP Pardubice Martin Marek, jenž se nedávno rozhodl ukončit svou hráčskou kariéru kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům, bude působit v managementu klubu. Stal se novým sportovním ředitelem a manažerem pro zahraniční vztahy.

Přečteno 1090x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně lis7201114:27 Pardubice patří dlouhodobě ke špičce Mattoni NBL a stejně tomu je tak i letos, kdy po dvanácti kolech okupují přední příčky tabulky. Start do ligy přitom neměli hráči Beksy nejlepší a ještě k tomu kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům ukončil kariéru kapitán Martin Marek. Svěřenci kouče Slowiaka se však semkli, opět válejí a ve 12. kole rozdrtili Chomutov na jeho hřišti. Nejen o tomhle zápase, ale i svých dosavadních výkonech, nové posile i očekávání pohárové premiéry si s NBL. cz povídal zkušený křídelník Jiří Černošek.

Přečteno 739x Číst celý článek Komentáře 0
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
NBL sudí Paulík o záludných zákoutích světa 3x3
INTERVIEW Z WORLD TOUR 3X3   Kdo sledoval pozorně pražský kvalifikační turnaj Wo...

Startuje show Světového poháru! Obhájci bez záplavy hvězd a zhrzeného Johna Walla. Udeří doma Španělé?
30.8. Hodně proměněný vstoupí dnes v noci (s Finskem, od 22:30 vysílá ČT Sport) do očekáva...

Komplex Kanada zrušen. Češky ve Varech vítězí
Po dalším famózním obratu v závěrečných minutách lvice na turnaji v Karlových Varech skoli...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2383

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni