Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Foto: Orli Prostějov

Exkluzivně dub19201411:09 Prostějovští Orli jsou papírovými super favority čtvrtfinálové série s Kolínem. Ovšem i oni se naposledy přesvědčili, že ani třicetibodové vedení nemusí ještě dávat jistotu vítězství a neopravňuje v utkání k polevení. A dvakrát ne v play-off. Kolín se doma v Zápase 2 i přes ultra bídnou první čtvrtku ještě vypracoval ke stažení na šest a Orli museli dvě minuty před koncem děkovat pěti bodům do té doby tichého Jaromíra Bohačíka, že nemuseli řešit drama až do posledních vteřin. Nejen o tom je následující rozhovor s power forwardem Ariete Kamilem Švrdlíkem.

Přečteno 563x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně dub4201414:27 Stovka s pořadovým číslem 16 měla v této sezoně Mattoni NBL podpis prostějovských Orlů. Jejich 123 bodů znamená i dosavadní rekord tohoto ročníku a jde i o (sdílený) desátý top výkon Mattoni NBL od sezony 1998/99, a to z celkových 657 stovkových představení všech celků. Navíc v podání samotných Orlů, kteří v lize působí desátou sezonu, šlo už o jubilejní 75. "kilo".

Přečteno 434x Číst celý článek
Foto: Ariete Prostějov

Exkluzivně bře31201418:24 19 minut 10 vteřin bez bodu a se čtyřmi fauly. Takto neradostnou bilancí skončil pro Orla Radka Nečase hitový nedělní duel, na kterém mu nemálo záleželo. Jenže právě v takových mačích se leckdy jakoby naschvál nevede vůbec, ale vůbec nic. Stalo se i v souboji druhého s prvním, který Prostějov s Nymburkem ztratil hned na začátku, a ex-polabský power forward si tak musí počkat na další šanci, která by teď mohla přijít až v ligovém finále. Server NBL.cz však nehovořil s oporou Ariete jen o smutných okolnostech střetu s mistrem, ale také o nové etapě jeho basketbalového života.

Přečteno 670x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně bře7201408:04 Ligové kolo s pěti zápasy a hned třemi třicetibodovými střelci se jen tak nevidí. 35. dějství však takto výjimečné bylo. Jedním z 30bodových snajprů byl i Orel Pavel Slezák, který si ke svému sezonnímu zápisu "vybral" oslabený celek USK a ještě konkrétněji mladého reprezentačního rozehrávače Lukáše Feštra, které si slovy kouče Pražanů "dal ke snídani, obědu i večeři".

Přečteno 774x Číst celý článek
Foto: Ariete Prostějov

Exkluzivně led10201408:11 V duelu 23. kola s Ústím byl spolu s Ondřejem Kohoutem nejlepším střelcem týmu s 16 body. A hlavně trefil v závěru klíčovou trojku, která definitivně odrazila dotírání hostů. Ti srazili z původně až 26bodového manka 22 bodů a až třetí trojka (ze 4 pokusů) jednoho z pěti v průměru dvojciferných Orlů dala domácímu týmu větší klid. A Jaromír Bohačík nyní už bude odpovídat na otázky NBL.cz nejen na téma této ligové bitvy.

Přečteno 542x Číst celý článek
Foto: Orli Prostějov

Exkluzivně led1201414:06 Po 61bodovém Nymburku mají v této sezoně jasně nejlepší obranu ligy, která zatím zavírá soupeře v průměru na 70 bodech. To je o 4 body lepší výkonnost než v případě Opavy a dokonce o šest lepší než u Děčína a Pardubic. Co je však hlavní - prostějovští Orli letos brání hned o tucet bodů lépe než v minulé sezoně, a to je už pořádné zlepšení.

Přečteno 681x Číst celý článek
Foto: Orli Prostějov

Exkluzivně pro3201312:53 Pardubice v Prostějově v hitu 15. kola odehrály vydařený první poločas, kdy především zásluhou tref zpoza perimetru vedli až dvanáctibodovým rozdílem. Do konce první půle však Orli stáhli manko na pět bodů a po poločase nedali Bekse šanci. Té citelně scházel nejužitečnější hráč Corey Muirhead, navíc do utkání nezasáhl ani point guard Michal Čarnecký. Jak moc Východočechům oba borci scházeli? I na to se NBL.cz ptal prostějovského rozehrávače Romana Marko, autora 14 bodů.

Přečteno 493x Číst celý článek
Foto: Orli Prostějov

Exkluzivně lis22201312:17 Jakoby všechno stálo ve hře Orlů vzhůru nohama. Tedy ve srovnání s minulou sezonou. Přitom trenér i většina hráčů v týmu jsou stále stejní. Jenže produkce v útoku i kvalita obrany se diametrálně liší. Zatímco na jaře po dohrání skupiny A1 měl tým, hrající ve velmi úzké rotaci, v obraně konečný průměr 81,9 obdrženého bodu, nyní po 12 kolech je to i díky defenzivnímu štítu Nečasovi 70,8! To orlí útok nabral opačný trend: z 85,7 po minulé sezoně spadl na 79,1. To na poměry Prostějova není závratné číslo, nicméně při zohlednění všech cifer je jasné jedno - celek výrazně vylepšil průměrný bodový rozdíl ve skore. Z 3,8 ze sezony 2012/13 vyskočil až na 8,3, když do kladných čísel si pomohl zejména většinou vysokých vítězství doma a pak i venkovním přídělem Brnu. O tom, co stojí za orlí proměnou, si s NBL.cz po porážce od rozjetých Pand povídal power forward Kamil Švrdlík.

Přečteno 589x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně lis8201313:46 Druhou porážku sezony museli ve středečním 8. kole Mattoni NBL skousnout prostějovští Orli, kteří padli v Opavě 71-89. Svěřenci Petra Czudka doma zvítězili již nad druhým týmem ze špičky tabulky a vše zatím nasvědčuje tomu, že Slezané po slabších letech opět promluví výrazněji do bojů o příčky v horní půlce tabulky. "Je pravda, že Opava doma hraje hodně dobře a je nepříjemným soupeřem," vysekl Šiřinovi a spol. poklonu křídelník Orlů Jaromír Bohačík, kterého také vyzpovídal server NBL.cz.

Přečteno 620x Číst celý článek
Foto: Orli Prostějov

říj16201314:01 Po šesti sezonách se letos vrátil do týmu prostějovských Orlů Radek Nečas, který bude především defenzivním koordinátorem, ovšem - tak jako to ukázal hned v úvodním kole proti Ústí - nebude se rozpakovat k obraně přihodit klidně i 12 bodů.

Přečteno 755x Číst celý článek
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Skoro král doskakovačů ACB o nejtěžším soupeři, své proměně, US majitelích i vlastní auře v týmu Cajasolu
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Ondřej Balvín roste a roste. Už však nikoli do...

Kamil Švrdlík o amerických návycích Audy, jiném patře Balvína, ukrutné rychlosti a čekání na zahraniční terno
VIDEOINTERVIEW  BASKETMAGU   Po odchodech Jaromíra Bohačíka do Leuven a Luk...

V duchu tradic Novaka Djokoviče, Pavla Slezáka nebo Vladimíra Šmicra: svatební obr hektika Jakuba Šiřiny!
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Vy, dříve narození, si asi ještě pamatujete tu...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2294

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni