Výsledkový proužek
  • Příprava: Pardubice - Prudnik 140-69 (Bohačík 16, Potoček 15, Pospíšil 13, Šoukal 12, Šoula, Wall a Půlpán 11, Pandula 10)
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně kvě23201218:22 Když nastoupil v první finálové bitvě do základu a ihned profrčel kolem druhého top střelce VTB ligy Simmonse do koše, načež mu za chvíli sebral i doskočený balon, musel se nejen slovutný americký shooting guard divit, kdo to vůbec byl? Čerstvě 21letý křídelník Prostějova však při absencích zraněných kolegů čapl šanci za pačesy, ve dvou zápasech v Nymburce vykouzlil pokaždé 9 bodů a představil se: Jmenuji se Bratčenkov, Vojtěch Bratčenkov.

Přečteno 1903x Číst celý článek
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně kvě22201211:37 I při výskoku před střelbou zpoza trojkového oblouku vyletí tak vysoko, až si člověk říká, jestli to není zbytečné. Jako by nejdřív vyjel výtahem a teprve pak vypustil projektil. I když se jej ale na jeho výšku ptá leckdo, prostějovský lídr Jamar Smith maximální hodnotu svého "vertikálu" nezná. Jisté je však to, že po Zápase 2 Finále NBL by ho nebyl schopen. Po 34 minutách v prvním utkání přidal dalších 28, náplní jeho role od režiséra Cholevy je prakticky všechno a po poslední siréně končí vždy řádně zdrchaný. Člen Top 5 cizinců NBL tak po druhé bitvě s Nymburkem ještě dlouho seděl na lavičce a za konverzace se soupeřem Wilsonem vydýchával únavu.

Přečteno 1383x Číst celý článek
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně kvě21201210:32 Je to fighter, bojovník. Muž pro tu nejčernější práci. Když ho vidíte zblízka, jak se rve o každý doskok, řádí v "bedně", skáče víc k zemi než do vzduchu a topí se v litrech potu, stékajícím po celém obličeji, nejde před takovým výkonem než smeknout. Dušan Pandula dává do hry víc než jen srdce. Jakoby se v prvním utkání finále nechal inspirovat Vůjtkovou eskadrou na hokejovém mistrovství světa. Však také už při rozhovoru po utkání netrpělivě přešlapoval, aby se co nejdřív dostal k televizoru a finále svých krajanů s Rusy.

Přečteno 851x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně kvě18201222:40 Po nejdůležitějším zápase kariéry (přes pouhých 6 bodů za 16 minut), v nejlepším play-off kariéry stojí před nejspeciálnější ze svých pěti titulových sérií kariéry. Ke všem těmto superlativům stačilo Pavlu Slezákovi pouhých 8 duelů letošní vyřazovací části NBL v dresu prostějovských Orlů. O jeho pocitech to vypovídá mnohé. Ale ještě zajímavější je historka z loňského finále, kterou vytáhl z paměti na téma obrana na All-Star Eurocupu Pavla Pumprlu, jehož reakci už brzy rovněž přineseme.

Přečteno 1025x Číst celý článek
Tak kde máš tu šrajtofli? Aneb souboj Kamila Švrdlíka s Jakubem Houškou v Zápase 4, Foto: Luděk Černý

Exkluzivně kvě13201210:52 Očekáváná tuhá bitva mezi Děčínem a Prostějovem dospěla do rozhodujícího pátého klání. Psychicky odolní Válečníci odvrátili prostějovský mečbol a po výhře 76-66 srovnali sérii na 2-2. V pekelné atmosféře si Sanders a spol. již do půle vypracovali dvanáctibodový náskok, který již nepustili. "Srážely nás útočné doskoky Děčína a naše ofenzivní nemohoucnost," připustila po utkání prostějovská čtyřka Kamil Švrdlík.

Přečteno 1369x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně kvě9201215:38 40 minut čistého času od třetího finále v řadě stojí nyní prostějovští Orli, kteří košem svého ústředního hrdiny Jamara Smithe ukořistili šest vteřin před koncem super dramatického Zápas 3 semifinálové série s Děčínem zásadní druhou výhru. Byl to jistě i výsledek určité míry štěstěny, ale do značné míry také taktických manévrů, o nichž vám nyní bude vyprávět prostějovský kouč Zbyněk Choleva.

Přečteno 855x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně kvě5201208:42 Úvodní klání semifinálové série mezi Děčínem a Prostějovem vyznělo jednoznačně pro hanácký celek. Válečníci si však k zápasu něco řekli již na zpáteční cestě autobusem a efekt se v odvetě zjevně dostavil - pod taktovkou nestárnoucího lišáka Sanderse odolali i palbě Jamara Smithe a po výhře 78-74 srovnali na 1-1. "Děčín hrál výborně a zasloužil si vyhrát," uznal po utkání rozehrávač Orlů Matej Venta.

Přečteno 1069x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně dub25201209:02 Velmi tuhá moravská bitva se očekávala ve čtvrtfinále mezi Prostějovem a v nadstavbě suverénně kralující Ostravou. Jenže slova borců Nové huti nebyla přetavena v činy a po třech jasných výhrách jde dál tým Zbyňka Cholevy. Ostravští kanonýři se nedokázali prosadil proti kvalitní obraně Hanáků, která je v prvních dvou špílech zavřela dokonce na 60 bodech. O nečekaně snadné šichtě s Novou hutí, zlepšených osobních výkonech i výhledech na semifinále s Děčínem si s NBL.cz povídala orlí čtyřka Kamil Švrdlík.

Přečteno 882x Číst celý článek
Foto: Luděk Černý

Exkluzivně dub5201213:31 Prostějovští si v závěru skupiny A1 založili na pořádný malér - po domácím skolení Nymburka přišly dvě venkovní prohry za sebou a rázem se družina Zbyňka Cholevy třese o konečné 2. místo, které měla již téměř na dosah. Podobně jako na USK i v Děčíně srazily Hanáky na kolena trojky a individuální chyby v samém závěru. Doma proti Kolínu tedy nesmí Orli v pátek zaváhat.

Přečteno 810x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně dub3201213:33 V duelu 8. kola A1 USK - Prostějov se utkaly dva týmy, které prožívaly rozdílné období. Vysokoškoláci v nadstavbě ještě ani jednou nezvítězili, kdežto Orli přijeli do hlavního města povzbuzení nečekanou výhrou nad Nymburkem. Pražané však toužili po odvetě za debakl na Hané (46-91) a tu se jim nakonec podařilo uskutečnit, když tři trojky v úplném závěru jim zajistili nejtěsnější možné vítězství 83-82. Prostějovský Kamil Švrdlík poté nechápavě kroutil hlavou, co že se to s jeho týmem stalo - a jak sám přiznává, rozmrzelý je i ze svých výkonů v dresu Orlů.

Přečteno 731x Číst celý článek Komentáře 0
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Kouč lvů Ginzburg o nejšťastnějším dnu, zásahu mincí, odkazu Sabonise pro Veselého a reprezentaci ze srdce
INTERVIEW ZE SZOLNOKU   V 50 letech si připsal nejspíš svůj trenérský top ú...

Postupové video echo: Tomáš Satoranský, Pavel Pumprla a Luboš Bartoň o emocích ohromné bitvy
VIDEOROZHOVORY ZE SZOLNOKU   Byl znovu klíčovým mužem české sestavy. A byť v dom...

Nervy napnuté k prasknutí. A Češi fičí na Eurobasket!
POSLEDNÍ DUEL LVŮ V KVALIFIKACI ME    Byla to zvláštní a výjimečně nervní s...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2374

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni