Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně kvě23201218:22 Když nastoupil v první finálové bitvě do základu a ihned profrčel kolem druhého top střelce VTB ligy Simmonse do koše, načež mu za chvíli sebral i doskočený balon, musel se nejen slovutný americký shooting guard divit, kdo to vůbec byl? Čerstvě 21letý křídelník Prostějova však při absencích zraněných kolegů čapl šanci za pačesy, ve dvou zápasech v Nymburce vykouzlil pokaždé 9 bodů a představil se: Jmenuji se Bratčenkov, Vojtěch Bratčenkov.

Přečteno 1878x Číst celý článek
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně kvě22201211:37 I při výskoku před střelbou zpoza trojkového oblouku vyletí tak vysoko, až si člověk říká, jestli to není zbytečné. Jako by nejdřív vyjel výtahem a teprve pak vypustil projektil. I když se jej ale na jeho výšku ptá leckdo, prostějovský lídr Jamar Smith maximální hodnotu svého "vertikálu" nezná. Jisté je však to, že po Zápase 2 Finále NBL by ho nebyl schopen. Po 34 minutách v prvním utkání přidal dalších 28, náplní jeho role od režiséra Cholevy je prakticky všechno a po poslední siréně končí vždy řádně zdrchaný. Člen Top 5 cizinců NBL tak po druhé bitvě s Nymburkem ještě dlouho seděl na lavičce a za konverzace se soupeřem Wilsonem vydýchával únavu.

Přečteno 1377x Číst celý článek
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně kvě21201210:32 Je to fighter, bojovník. Muž pro tu nejčernější práci. Když ho vidíte zblízka, jak se rve o každý doskok, řádí v "bedně", skáče víc k zemi než do vzduchu a topí se v litrech potu, stékajícím po celém obličeji, nejde před takovým výkonem než smeknout. Dušan Pandula dává do hry víc než jen srdce. Jakoby se v prvním utkání finále nechal inspirovat Vůjtkovou eskadrou na hokejovém mistrovství světa. Však také už při rozhovoru po utkání netrpělivě přešlapoval, aby se co nejdřív dostal k televizoru a finále svých krajanů s Rusy.

Přečteno 843x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně kvě18201222:40 Po nejdůležitějším zápase kariéry (přes pouhých 6 bodů za 16 minut), v nejlepším play-off kariéry stojí před nejspeciálnější ze svých pěti titulových sérií kariéry. Ke všem těmto superlativům stačilo Pavlu Slezákovi pouhých 8 duelů letošní vyřazovací části NBL v dresu prostějovských Orlů. O jeho pocitech to vypovídá mnohé. Ale ještě zajímavější je historka z loňského finále, kterou vytáhl z paměti na téma obrana na All-Star Eurocupu Pavla Pumprlu, jehož reakci už brzy rovněž přineseme.

Přečteno 1013x Číst celý článek
Tak kde máš tu šrajtofli? Aneb souboj Kamila Švrdlíka s Jakubem Houškou v Zápase 4, Foto: Luděk Černý

Exkluzivně kvě13201210:52 Očekáváná tuhá bitva mezi Děčínem a Prostějovem dospěla do rozhodujícího pátého klání. Psychicky odolní Válečníci odvrátili prostějovský mečbol a po výhře 76-66 srovnali sérii na 2-2. V pekelné atmosféře si Sanders a spol. již do půle vypracovali dvanáctibodový náskok, který již nepustili. "Srážely nás útočné doskoky Děčína a naše ofenzivní nemohoucnost," připustila po utkání prostějovská čtyřka Kamil Švrdlík.

Přečteno 1361x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně kvě9201215:38 40 minut čistého času od třetího finále v řadě stojí nyní prostějovští Orli, kteří košem svého ústředního hrdiny Jamara Smithe ukořistili šest vteřin před koncem super dramatického Zápas 3 semifinálové série s Děčínem zásadní druhou výhru. Byl to jistě i výsledek určité míry štěstěny, ale do značné míry také taktických manévrů, o nichž vám nyní bude vyprávět prostějovský kouč Zbyněk Choleva.

Přečteno 848x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně kvě5201208:42 Úvodní klání semifinálové série mezi Děčínem a Prostějovem vyznělo jednoznačně pro hanácký celek. Válečníci si však k zápasu něco řekli již na zpáteční cestě autobusem a efekt se v odvetě zjevně dostavil - pod taktovkou nestárnoucího lišáka Sanderse odolali i palbě Jamara Smithe a po výhře 78-74 srovnali na 1-1. "Děčín hrál výborně a zasloužil si vyhrát," uznal po utkání rozehrávač Orlů Matej Venta.

Přečteno 1062x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně dub25201209:02 Velmi tuhá moravská bitva se očekávala ve čtvrtfinále mezi Prostějovem a v nadstavbě suverénně kralující Ostravou. Jenže slova borců Nové huti nebyla přetavena v činy a po třech jasných výhrách jde dál tým Zbyňka Cholevy. Ostravští kanonýři se nedokázali prosadil proti kvalitní obraně Hanáků, která je v prvních dvou špílech zavřela dokonce na 60 bodech. O nečekaně snadné šichtě s Novou hutí, zlepšených osobních výkonech i výhledech na semifinále s Děčínem si s NBL.cz povídala orlí čtyřka Kamil Švrdlík.

Přečteno 877x Číst celý článek
Foto: Luděk Černý

Exkluzivně dub5201213:31 Prostějovští si v závěru skupiny A1 založili na pořádný malér - po domácím skolení Nymburka přišly dvě venkovní prohry za sebou a rázem se družina Zbyňka Cholevy třese o konečné 2. místo, které měla již téměř na dosah. Podobně jako na USK i v Děčíně srazily Hanáky na kolena trojky a individuální chyby v samém závěru. Doma proti Kolínu tedy nesmí Orli v pátek zaváhat.

Přečteno 800x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně dub3201213:33 V duelu 8. kola A1 USK - Prostějov se utkaly dva týmy, které prožívaly rozdílné období. Vysokoškoláci v nadstavbě ještě ani jednou nezvítězili, kdežto Orli přijeli do hlavního města povzbuzení nečekanou výhrou nad Nymburkem. Pražané však toužili po odvetě za debakl na Hané (46-91) a tu se jim nakonec podařilo uskutečnit, když tři trojky v úplném závěru jim zajistili nejtěsnější možné vítězství 83-82. Prostějovský Kamil Švrdlík poté nechápavě kroutil hlavou, co že se to s jeho týmem stalo - a jak sám přiznává, rozmrzelý je i ze svých výkonů v dresu Orlů.

Přečteno 725x Číst celý článek Komentáře 0
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Kouč Fousek o MS, svých citlivkách a jejich budoucnu
INTERVIEW BASKETMAGU    Kouč Richard Fousek už tyto dny válčí na maďarské f...

Nejlepší Čech a Češka roku obdrží šperk s diamanty
V pátek večer, tedy první srpnový den, bude znám nový král a královna českého basketbalové...

Bartoň o zákulisí Barcy: smlouva, Navarro, oblečení, auta, tresty, doktoři, muzeum a 200 signálů kouče XP
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU   FC Barcelona. Magický je název klubu, za nějž mohou ...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2306

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni