Výsledkový proužek
  • Čtvrtfinálové Zápasy 2: Děčín - Opava 66-76 (0-2), Ústí - Pardubice 78-85 (0-2), Ostrava - Nymburk 63-96 (0-2), Kolín - Prostějov 66-78 (0-2)
  • Čtvrtfinálové Zápasy 1: Opava - Děčín 76-71, Pardubice - Ústí 79-76, Prostějov - Kolín 89-81, Nymburk - Ostrava 88-50
  • Dohrávka 8. kola: Nymburk - Ostrava 87-53
  • Poslední 44. kolo: Prostějov - Brno 91-76, Opava - Ústí 94-82, Lions - USK 95-96 PP, Děčín - Ostrava 69-54, Kolín - Pardubice 65-74
  • Dohrávka 11. kola: Svitavy - Nymburk 88-93 PP
Kamil Švrdlík, Foto: ČBF

úno14201215:10 V páteční předehrávce skupiny A1 se na hřišti Prostějova představily Pardubice. Oba týmy mezi sebou letos sehrály v rámci MNBL i poháru EuroChallenge již čtyři zápasy, a ten páteční tak byl v pořadí již pátý. V obou předchozích ligových kláních měli navrch prostějovští Orli, ale v sobotu se karty obrátily a hráči JIPu připravili svým hostitelům tvrdou vendetu po výhře 79:64. O zápase „blbec“, nezastavitelném Ondřeji Peterkovi i zklamání ze svých výkonů v první sezoně mezi profíky si s NBL.cz povídala loňská reprezentační čtyřka Kamil Švrdlík.

Přečteno 1334x Číst celý článek Komentáře 0
David Hájek, prostějovský asistent (druhý zprava), Foto: BK Prostějov

úno3201208:15 Konec ledna a přelom února byl pro protějovské Orly malou „předehrou" k blížícímu se play-off. Podobně vypjatá jako zápasy vyřazovacích bojů se zdála situace kolem čtyř prostějovských opor, které kvůli snížení platů údajně zvažovaly odchod z Hané. Nakonec si v klubu mohou zřejmě oddechnout - jejich hvězdy se podařilo udržet.

Přečteno 1050x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně led30201213:46 Ve šlágru 25. kola NBL se na půdě Děčína představil obhájce stříbrných medailí z Prostějova, na něhož se v posledních dnech upínal zrak basketbalové veřejnosti především kvůli snížení platů hráčů a s tím spojovaným potenciálním odchodem různých Orlů.

Přečteno 1710x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně led19201218:34 Měl to být jeho zápas, až do konce. O sladkou závěrečnou třešeň však přišel. Rozhodně toho ale nelitoval, jeho rozhodnutí nakonec vedlo k vítěznému koši a triumfu na horké kolínské půdě. Orel Pavel Slezák v hitu NBL řádil jako černá ruka. Za tři čtvrtiny měl ničím nevybočujících 9 bodů, v závěrečné desítce ale jeho opakovačka spustila ničivou 13bodovou kanonádu. Z posledních prostějovských 13 punktů jeho podpis mělo 11.

Přečteno 876x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně led17201212:10 Reprezentační křídelník Pavel Slezák má za sebou v dresu prostějovských Orlů premiérový souboj s mistrem, odkud je právě na Hanou zapůjčen. Jaký byl? Z osobního pohledu nezávratný - se čtyřmi body a jednou trojkou ze dvou pokusů za 15 minut. To je pro něj od příchodu do týmu vicemistra standardní čas, za který doručuje takřka sedm bodů. V hitu 23. kola s Polabany svůj průměr nenaplnil, ale daleko víc ho muselo mrzet, jak Orli prohospodařili velmi nadějné 15bodové vedení z druhé čtvrtiny. V tu dobu byli po euforickém vstupu do utkání na vrcholu.

Přečteno 1043x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně led13201214:29 Dobrá zpráva pro "re-match" posledního finále: Prostějov do něj v sobotu v Nymburce půjde kompletní. Ač po razantním snížení platů předseda správní rady klubu Milan Matzenauer v médiích nevyloučil, že někteří hráči na to budou reagovat hledáním jiného angažmá, tým od té doby v nezměněném složení odehrál dvě utkání a v obou uspěl.

Přečteno 1060x Číst celý článek Komentáře 0
Kamil Švrdlík, Foto: ČBF

Exkluzivně pro5201116:53 Na Hané se v sobotním podvečeru odehrál magnet kola, ve kterém domácí Orli přivítali letošní největší překvapení Mattoni NBL z Kolína. Polabský celek už začíná reálně sahat i po stříbrné pozici po základní části hned za Nymburkem a touhu dojít za tímto cílem potvrdil i proti Prášilovi a spol. Utkání se v závěru nevyvíjelo pro hosty dobře, ale košem v poslední vteřině dokázali výhru strhnout na svou stranu a Orům zbyli pouze oči pro pláč. O příčinách porážky, nezvládnutém závěru i pocitech z první sezony mezi profíky si s NBL.cz povídala letošní reprezentační "čtyřka" Kamil Švrdlík.

Přečteno 1288x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně lis22201113:15 Reprezentační křídelník Pavel Slezák před necelými dvěma týdny změnil působiště, když vycítil, že v mistrovském Nymburce by hrál až druhé housle. I kvůli výluce v NBA a přetrvávající ekonomické krizi v Evropě však nikde na starém kontinentu angažmá nesehnal a nakonec se dohodl na hostování do konce sezony s prostějovskými Orly. Zatím by si mohl na čelo přidat nálepku Štístko, jelikož všechny tři zápasy s ním v sestavě Hanáci zvládli. Pro NBL.cz promluvil o jedenáctibodové premiéře v modrém dresu proti Opavě, svých pocitech na pozici rozehrávače i šanci na návrat mezi nymburské Lvy.

Přečteno 896x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně lis1201119:00 Prostějovští Orli zatím podle očekávání patří do nejužší špičky ligového pelotonu. Mají však už na kontě i některé minusy. Tím prvním byla porážka ve Svitavách, tím druhým nepříliš zdatně kladený odpor při páteční domácí porážce v repríze posledního finále. Nymburk Hanákům upláchl už na přelomu druhé a třetí čtvrtiny a kouč Zbyněk Choleva si po výsledku 71-88 měl věru na co stěžovat. Ostatně poslechněte si ho sami. A poslechněte si i to, co říká na adresu největšího překvapení svého týmu.

Přečteno 906x Číst celý článek Komentáře 0
Kamil Švrdlík, Foto: ČBF

zář24201116:15 Kamil Švrdlík má za sebou během měsíce hned dva velké debuty - nejdřív ten reprezentační a nyní i ten mezi profíky. A ač za 15 minut nevsítili ani bod, může si tento nový přírůstek v hnízdě Orlů po premiéře v Mattoni NBL připsat první úspěšný zářez. Výhra je prostě výhra. A ta v Levicích se bude počítat málem za dvě.

Přečteno 1497x Číst celý článek Komentáře 0
Mattoni NBL na ČT 4 sport
ct4
aktuality
aktuální utkání

PLAYOFF MATTONI NBL 2013/14
BK JIP Pardubice
2
Sluneta Ústí nL
0
BK Opava
2
BK Děčín
0
NH Ostrava
0
Ariete Prostějov
2
BC Farfallino Kolín
0
 
0
 
0
 
0
 
0
0
 
0

Basketmag.cz
U Lions a v Nové huti platí pokuty dokonce i trenéři!
ZAJÍMAVOST   Při vrcholné části sezony Mattoni NBL není od věci se po čase opět ...

Omlouváme se všem předplatitelům
Časopis Basket magazín se bohužel dostal do finančních problémů, které intenzivně řeší. Př...

V ŽBL se hraje o mistryně Čech a Moravy
Semifinálové souboje v Ženské basketbalové lize kopírují výsledky dlouhodobé fáze - z post...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 1090

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni