Výsledkový proužek
  • Tuři - Orli 102-78 (Teplý 19, Macela a Vaňák 17 - Slezák 22, Talley a Tyrna 18), Lions – Vysočina (1. liga) 100-70 (Robinson 19, White a Zuzák 15)
  • Přípravy: Handlová (slovenská extraliga) - Brno 82-86 (Prášil 21, Krakovič a Marič 14), Zlín (1. liga) - Brno 62-84 (Krakovič 18, Semerád 15)
  • Přípravy: Ústí - USK 88-83, Klosterneuburg (elitní soutěž Rakouska) - Brno 78-95 (Prášil 17, Krakovič 15, Šiška 14)
  • Přípravy: Kolín - Kbely (2. liga) 90-38 (Faifr 29, Hammond 14), Brno - Komárno (slovenská extraliga) 68-79 (Prášil 19, Krakovič 14)
  • Příprava: Nymburk - Zielona Gora (vicemistr Polska) 66-62 (Stutz 13, Pomikálek 11, Rančík 9, Raivio a Houška 7)
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně kvě28201213:42 Po téměř roce, opět po posledním zápase finále a na stejném místě před domácí kabinou prostějovských Orlů, odchytil NBL.cz jednu z českých pušek budoucnosti, eskamotérského křídelního dribléra Jaromíra Bohačíka. Ten se navzdory vyfaulování rozloučil s finálovou sérií i sezonou solidním 18minutovým 10bodovým vystoupením. Byl to jeho střelecky nejvydařenější duel série a nenechte se zmást tím, že podle údajů na webu cbf.cz do dvou zápasů vůbec nezasáhl.

Přečteno 2040x Číst celý článek
Orlí stříbro číslo 4

Exkluzivně kvě27201213:21 Tak tohle je pro vás, pane kouči. Pokud neklamou dostupné záznamy, dosáhl jste v sobotu na své čtvrté stříbro v roli hlavního kormidelníka. Po letech 2004 ve sdruženém vedení se Zdeňkem Janíkem přišla vaše další finále v letech 2008 a 2009, samozřejmě vždy na lavičce Nového Jičína. V poslední dekádě se to rovná takovému malému zlatu a to letošní čtvrté stříbro, už třetí za pět let, je obzvláště cenné, neboť bylo uhájeno pod dosud nejničivějším nájezdem děčínských Válečníků, v běhu přes nejednu hodně vysokou překážku na křivolaké trati této sezony.

Přečteno 1970x Číst celý článek
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně kvě23201218:22 Když nastoupil v první finálové bitvě do základu a ihned profrčel kolem druhého top střelce VTB ligy Simmonse do koše, načež mu za chvíli sebral i doskočený balon, musel se nejen slovutný americký shooting guard divit, kdo to vůbec byl? Čerstvě 21letý křídelník Prostějova však při absencích zraněných kolegů čapl šanci za pačesy, ve dvou zápasech v Nymburce vykouzlil pokaždé 9 bodů a představil se: Jmenuji se Bratčenkov, Vojtěch Bratčenkov.

Přečteno 1909x Číst celý článek
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně kvě22201211:37 I při výskoku před střelbou zpoza trojkového oblouku vyletí tak vysoko, až si člověk říká, jestli to není zbytečné. Jako by nejdřív vyjel výtahem a teprve pak vypustil projektil. I když se jej ale na jeho výšku ptá leckdo, prostějovský lídr Jamar Smith maximální hodnotu svého "vertikálu" nezná. Jisté je však to, že po Zápase 2 Finále NBL by ho nebyl schopen. Po 34 minutách v prvním utkání přidal dalších 28, náplní jeho role od režiséra Cholevy je prakticky všechno a po poslední siréně končí vždy řádně zdrchaný. Člen Top 5 cizinců NBL tak po druhé bitvě s Nymburkem ještě dlouho seděl na lavičce a za konverzace se soupeřem Wilsonem vydýchával únavu.

Přečteno 1385x Číst celý článek
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně kvě21201210:32 Je to fighter, bojovník. Muž pro tu nejčernější práci. Když ho vidíte zblízka, jak se rve o každý doskok, řádí v "bedně", skáče víc k zemi než do vzduchu a topí se v litrech potu, stékajícím po celém obličeji, nejde před takovým výkonem než smeknout. Dušan Pandula dává do hry víc než jen srdce. Jakoby se v prvním utkání finále nechal inspirovat Vůjtkovou eskadrou na hokejovém mistrovství světa. Však také už při rozhovoru po utkání netrpělivě přešlapoval, aby se co nejdřív dostal k televizoru a finále svých krajanů s Rusy.

Přečteno 852x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně kvě18201222:40 Po nejdůležitějším zápase kariéry (přes pouhých 6 bodů za 16 minut), v nejlepším play-off kariéry stojí před nejspeciálnější ze svých pěti titulových sérií kariéry. Ke všem těmto superlativům stačilo Pavlu Slezákovi pouhých 8 duelů letošní vyřazovací části NBL v dresu prostějovských Orlů. O jeho pocitech to vypovídá mnohé. Ale ještě zajímavější je historka z loňského finále, kterou vytáhl z paměti na téma obrana na All-Star Eurocupu Pavla Pumprlu, jehož reakci už brzy rovněž přineseme.

Přečteno 1026x Číst celý článek
Tak kde máš tu šrajtofli? Aneb souboj Kamila Švrdlíka s Jakubem Houškou v Zápase 4, Foto: Luděk Černý

Exkluzivně kvě13201210:52 Očekáváná tuhá bitva mezi Děčínem a Prostějovem dospěla do rozhodujícího pátého klání. Psychicky odolní Válečníci odvrátili prostějovský mečbol a po výhře 76-66 srovnali sérii na 2-2. V pekelné atmosféře si Sanders a spol. již do půle vypracovali dvanáctibodový náskok, který již nepustili. "Srážely nás útočné doskoky Děčína a naše ofenzivní nemohoucnost," připustila po utkání prostějovská čtyřka Kamil Švrdlík.

Přečteno 1371x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně kvě9201215:38 40 minut čistého času od třetího finále v řadě stojí nyní prostějovští Orli, kteří košem svého ústředního hrdiny Jamara Smithe ukořistili šest vteřin před koncem super dramatického Zápas 3 semifinálové série s Děčínem zásadní druhou výhru. Byl to jistě i výsledek určité míry štěstěny, ale do značné míry také taktických manévrů, o nichž vám nyní bude vyprávět prostějovský kouč Zbyněk Choleva.

Přečteno 857x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně kvě5201208:42 Úvodní klání semifinálové série mezi Děčínem a Prostějovem vyznělo jednoznačně pro hanácký celek. Válečníci si však k zápasu něco řekli již na zpáteční cestě autobusem a efekt se v odvetě zjevně dostavil - pod taktovkou nestárnoucího lišáka Sanderse odolali i palbě Jamara Smithe a po výhře 78-74 srovnali na 1-1. "Děčín hrál výborně a zasloužil si vyhrát," uznal po utkání rozehrávač Orlů Matej Venta.

Přečteno 1069x Číst celý článek
Foto: BK Prostějov

Exkluzivně dub25201209:02 Velmi tuhá moravská bitva se očekávala ve čtvrtfinále mezi Prostějovem a v nadstavbě suverénně kralující Ostravou. Jenže slova borců Nové huti nebyla přetavena v činy a po třech jasných výhrách jde dál tým Zbyňka Cholevy. Ostravští kanonýři se nedokázali prosadil proti kvalitní obraně Hanáků, která je v prvních dvou špílech zavřela dokonce na 60 bodech. O nečekaně snadné šichtě s Novou hutí, zlepšených osobních výkonech i výhledech na semifinále s Děčínem si s NBL.cz povídala orlí čtyřka Kamil Švrdlík.

Přečteno 883x Číst celý článek
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Story ďábelského dunk mastera a ex-výškaře Justina Darlingtona & interview po triumfu na Prague Masters
PROFIL + INTERVIEW Z PRAGUE WORLD TOUR 3X3   Sám ví, že dokáže mnohem lepší věci...

NBL sudí Paulík o záludných zákoutích světa 3x3
INTERVIEW Z WORLD TOUR 3X3   Kdo sledoval pozorně pražský kvalifikační turnaj Wo...

Startuje show Světového poháru! Obhájci bez záplavy hvězd a zhrzeného Johna Walla. Udeří doma Španělé?
30.8. Hodně proměněný vstoupí dnes v noci (s Finskem, od 22:30 vysílá ČT Sport) do očekáva...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2384

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni