Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61

Exkluzivně říj8201222:12 Je jedním z nejnenápadnějších mužů na kolínské lavičce, z níž nevstává zrovna často. V minulé sezoně se jeho minutový průměr vyškrábal jen na hodnotu 8,7. Bodový na 2,3. Jen dvakrát docílil "doublu" v podobě 11 a 10 bodů a celkem za ročník 2011/12 zasíťoval 91 bodů. Ani jednou neviděl u svého jména 20 odehraných minut. Zápas 2. kola letošní sezony proti Lions se dlouho nezdál být výjimkou. Michal Hubálek byl tažen z klobouku až 3:35 do konce druhé čtvrtiny. Jenže dvě slepené trojky ho nastartovaly a při nespokojenosti kouče s Boldsem končil duel nejen s téměř 22 minutami, ale především s galaktickými 21 body. A možná to bylo vůbec poprvé, co ho kormidelník soupeře označil za kata svého týmu. Jindřichův Hradec neodjel z Kolína s výhrou hlavně kvůli tomuto křídelníkovi.

Přečteno 1005x Číst celý článek
Foto: Roman Valenta

Exkluzivně říj2201215:21 Množství návštěvníků na poslední přípravě Kolína vás v pátek mohlo zmátnout. Nezačala už liga? Oficiálně sice ještě ne, za to hlad Kolínských po dalším úspěchu cítit byl. "Na obhajobu bronzu bych ještě nemyslel, ale ten zájem lidí mě těší. Na dva nebo tři přípravné zápasy tu bylo skoro plno a já věřím, že v sezoně to bude stejné jako v závěru té minulé," narážel kouč Predrag Benáček po jasné 13bodové výhře (95-82) nad Prostějovem na jarní jízdu v play-off.

Přečteno 1323x Číst celý článek
Tým Kolína slaví historický bronz, Foto: BC Kolín

srp18201215:56 První týden přípravy na svou šestou sezonu v Mattoni NBL má za sebou BC Kolín. Ještě víc než týden si však hráči počkají na úvodní testovací duel, kterým bude 29. srpna měření sil s nymburskou rezervou, nováčkem první ligy.

Přečteno 2073x Číst celý článek
Foto: Roman Valenta

Exkluzivně čer27201216:30 Pouhých pět let pobytu v Mattoni NBL trvalo BC Kolín, než ulovil pro třicetitisícové město první medaili v olympijském kolektivním sportu od šedesátých let minulého století, kdy stejného úspěchu dosáhli volejbalisté. Čemu však dramatické překonání očekávání i plánů a získání historického bronzu pomůže do budoucna?

Přečteno 2086x Číst celý článek
Foto: BC Kolín

kvě16201201:32 Možná budete mít pocit, že čtete interview z fiktivního světa, kde je vše dobré, úspěšné a veselé. To se ovšem není co divit, protože čerstvě skončená sezona kolínského týmu jako příběh z říše nereálna skutečně působila. Několik minut po finálním klaksonu posledního zápasu semifinálové série proti nymburským obhájcům titulu o ní hovořil motor ďábelské jízdy Kolína Rashaan Ames.

Přečteno 1612x Číst celý článek
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně kvě10201207:09 Slovenský rozehrávač Kolína Roman Marko hovoří tak plynně česky, že byste museli mít sluch netopýra, abyste identifikovali relikty jakéhokoliv akcentu v jeho řeči. Jedna z opor největší letošní senzace NBL už v českém prostředí asimilovala natolik, že se v Polabí ani nedruží s krajanskou komunitou. Ústředním společenstvím těchto dnů je pro něj bronzový tým ligy, s kterým včera v Nymburce padl o parník v třetím utkání semifinálové série. A mnoho na tom nezměnily ani jeho tři trojky ze čtyř pokusů a celkových 11 bodů.

Přečteno 1567x Číst celý článek
Foto: Roman Valenta

Exkluzivně kvě8201209:14 Seděl na střídačce a zhluboka odfukoval. Každou nitku dresu měl stokrát propocenou. A i když to byla jiná radost, než postupová euforie nedávno v Pardubicích, byl i tohle okamžik, který se musí do paměti založit na velmi významné místo. Jeho Kolín v derby konečně porazil mistra z 20 kilometrů vzdáleného Nymburka, k čemuž se v minulosti v domácím prostředí několikrát přiblížil. Tentokrát už i tahle pevnost padla. Po už pátém prodloužení týmu za posledních 16 zápasů (bilance 4-1).

Přečteno 1114x Číst celý článek
Stanislav Zuzák (zcela vpravo) ve chvílích odpočinku. Foto Roman Valenta

Exkluzivně kvě3201217:57 Byl téměř jediným, kdo se za Kolín dokázal v úvodu Zápasu 1 semifinálové série s Nymburkem jakkoliv trefit do koše. A s osmi body byl po čtyřiceti minutách hned druhým nejlepším střelcem za 10bodovým top skórerem týmu Jiřím Jelínkem. Po debaklu o 48 bodů ovšem nebylo mnoho pozitiv, o která by se Stanislav Zuzák mohl opřít. I když Kolín flintu do žita v sérii rozhodně nehází, neboť ve své magické tělocvičně je leckdy schopen skutečně všeho.

Přečteno 1345x Číst celý článek
David Machač (druhý zprava), Foto: BK JIP Pardubice

Exkluzivně dub28201214:52 Jen vešel do kolínské šatny, kde už čekal celý tým, spustili všichni spoluhráči hlasité skandování: "M-V-P", "M-V-P". Členové největší senzace letošního ročníku NBL právě podruhé vyhráli ve čtvrtfinálové sérii na pardubické půdě a především urvali rozhodující Zápas 5. Kapitán David Machač toho byl jednou z hlavních příčin. A toho, že jeho letošní fazona přesáhla i hranice kolínského okresu, jsou si vědomi i fanouškové BC, kteří v ČEZ Aréně vytvořili možná až dvousethlavý kotel a stejným skandováním, jaké znělo v šatně, zdravili svého nového hrdinu i během zápasu.

Přečteno 1919x Číst celý článek
Foto: Roman Valenta

Exkluzivně dub28201212:36 Má v kapse historicky první ligovou medaili současného hegemona z Nymburka. Má v kapse historicky první ligovou medaili aktuálního vicemistra z Prostějova. A teď mu do kapsy zamíří i historicky první ligová medaile klubu z pěkné roviny. Predrag Benáček má třetí bronz a pokaždé s klubem, který v danou chvíli v české lize zapouštěl nebo zapouští kořeny, ale zároveň se krok za krokem sunul nebo sune výš. Možná je to náhoda, možná předurčení. V každém případě ten letošní, třetí bronz v pořadí je tím suverénně nejcennějším. Protože nejnečekanějším.

Přečteno 1671x Číst celý článek
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
V duchu tradic Novaka Djokoviče, Pavla Slezáka nebo Vladimíra Šmicra: svatební obr hektika Jakuba Šiřiny!
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Vy, dříve narození, si asi ještě pamatujete tu...

Lví asistent Růžička o zužování, formě jednotlivců, hře bez lídra TS a blízkosti příchodu Veselého do Evropy
ZPOVĚĎ BASKETMAGU   Těsně před odletem mužské reprezentace na přípravný turnaj d...

Rusko, Izrael, Rusko: lvi dvakrát měnili lokaci turnaje
Je to jeden z příkladů, jak světové dění ovlivňuje i sport. Na začátku tohoto týdne měla r...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2285

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni