Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Chad Barnes (vpravo), Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně pro23201112:20 Chad Barnes mluví jako kulomet. Zhruba s takovou kadencí. A se stejnou kadencí i střílí. V předvánočním derby s Nymburkem si musel střely brát, aby vůbec někdo z jeho týmu vyslal míč na koš. S konečnými 15 pokusy byl o pět vpředu před trojicí Ames, Field a Machač. Ve fyzicky přenáročném zápase s mistrem musel utáhnout na svých již čím dál znavenějších nohách 37 minut, často jako playmaker. Kolín si nakonec z předehry 20. kola odnesl 16bodovou porážku a 20bodový top skórer týmu vám o ní teď něco poví. I o andělech a Chicagu Bulls.

Přečteno 1415x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BC Kolín

Exkluzivně pro12201117:53 S kolegou Fieldem snesl při propadáku s Pardubicemi jako jeden z mála přísnější měřítko kvality. Tato dvojice se spolu postarala o 31 bodů a číslo 34 v ratingu z týmových 52. Proti číslu 98 na straně soupeře to však bylo tak jako tak příliš málo. O tom, proč očekávaný magnet 17. kola dopadl pro jeho Kolín tak zle, hovořil před prvním pozápasovým tréninkem (v pondělí v osm večer) podkošový střídač Stanislav Zuzák, který však tentokrát natočil skoro 30 minut a utvořil si tak své sezonní maximum.

Přečteno 1237x Číst celý článek Komentáře 1

lis23201114:54 Revoluci ve fanouškovských soutěžích přivádí do českých ligových hal BC Kolín. Ten počínaje touto sobotou nabídne vylosovanému šťastlivci možnost dosáhnout jen pomocí vlastních schopností na auto. Nejde však o natahovací hračku ani o model na dálkové ovládání. Nejde dokonce ani o dar-nedar v podobě zápůjčky na víkend. Jedná se o skutečný vůz, který si divák může odnést. Tedy odvézt. Hyundai i10.

Přečteno 1743x Číst celý článek Komentáře 1
NBL

říj19201113:12 Kde se to v něm všechno vzalo? Tohle že je ten nevýrazný Jelínek, co ještě minulou sezonu dával jen skromné čtyři body za 16 minut? Kdo sledoval kolínského pivota dřív a viděl ho i ve středečním duelu s Nymburkem, musel si znovu a znovu protírat oči. A možná si je sem tam protírali i jeho velezkušení obránci Nečas nebo Sokolovský, když se kolem nich proháněl do koše za pomocí na centra nevídané míčové eskamoteřiny.

Přečteno 970x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BC Kolín

Exkluzivně říj14201117:49 Měl to být velký test aktuální formy a výkonnosti obou týmů. Kolín však domácí střet s USK Praha proměnil doslova ve střeleckou exhibici s 51 body v obou poločasech a triumf o astronomických 37 bodů. Svým pětkovým výkonem s pěti body a pěti doskoky za 15 minut k tomu pomohl i podkošový pilíř Stanislav Zuzák. Právě s ním se vydal NBL.cz po stopách letošních až nebývale kvalitních kolínských vystoupení.

Přečteno 1137x Číst celý článek Komentáře 0
Kolínský tým, verze 2011/12, Foto: BC Kolín

říj3201121:33 Basketbalisté Kolína ve druhém ligovém kole zvítězili na palubovce Interu Bratislava, čímž navázali na svůj triumf ze zápasu s Ústím. Na Slovensku ale Středočeši neměli cestu k úspěchu nikterak umetenou, v zápase velikých zvratů vyhráli o pouhé dva body. O mimořádně napínavém utkání jsme hovořili s kolínským borcem Jiřím Jelínkem.

Přečteno 1433x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: renza.net

Zpráva z klubu zář27201100:54 Generálka před startem páté klubové sezony v Mattoni NBL se BC Kolín povedla. Poradil si v ní se stále ambicióznějšími Tury ze Svitav 84-76, a to i bez Romana Marka a Uroše Benáčka.

Přečteno 781x Číst celý článek Komentáře 0
Predrag Benáček

zář22201109:45 Pokud by kolínský tým přešel z loňské sezony plynule do té letošní, nikdo by z toho nadšený nebyl. Středočeský tým loňský rok vysloveně "nějak doklepal" a v předkole play-off skončil na štítu USK Praha. Proslýchalo se o finančních potížích klubu a, mimochodem, proslýchá se stále. Přesto tým v létě udělal jednu zásadní změnu a kádr na papíře vypadá, že by pro něj play-off nemuselo být tentokrát nesplnitelným cílem.

Přečteno 1567x Číst celý článek Komentáře 3
Terry Smith BC Kolín - foto Roman Valenta

srp24201117:45 Čtyřiadvacetiletého Michala Hubálka můžeme na poměry Mattoni NBL považovat za zkušeného hráče a dle jeho resumé také za středočeského patriota. Do ligy nakoukl v dresu Nymburka jako tamní odchovanec už v roce 2004. Oklikou přes Sadskou/Poděbrady se následně dostal do Kolína, kde patří do základní osy týmu. Hráč, jehož doménou je především skvělá obrana a velká bojovnost, odpověděl nbl.cz na několik otázek týkajících se nadcházející sezony v kolínském týmu.

Přečteno 1411x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: BC Kolín

Exkluzivně srp13201109:10 Kolínský klub před další ligovou sezonou udržel pohromadě většinu týmu, když se rozloučil "jen" se dvěma americkými oporami Jonesem a Smithem. Právě odchod druhého jmenovaného si generální manažer Miroslav Sodoma pochvaluje jako jedno z nejlepších ekonomických rozhodnutí. Nejen o tom však byl obsáhlý rozhovor pro NBL.cz. Řeč přišla i na výchovu mládeže, systém soutěže, naplněnost rozpočtu i letošní klubové cíle.

Přečteno 2405x Číst celý článek Komentáře 3
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Bartoň o zákulisí Barcy: smlouva, Navarro, oblečení, auta, tresty, doktoři, muzeum a 200 signálů kouče XP
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU   FC Barcelona. Magický je název klubu, za nějž mohou ...

Skoro král doskakovačů ACB o nejtěžším soupeři, své proměně, US majitelích i vlastní auře v týmu Cajasolu
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Ondřej Balvín roste a roste. Už však nikoli do...

Kamil Švrdlík o amerických návycích Audy, jiném patře Balvína, ukrutné rychlosti a čekání na zahraniční terno
VIDEOINTERVIEW  BASKETMAGU   Po odchodech Jaromíra Bohačíka do Leuven a Luk...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2299

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni