Výsledkový proužek
  • Příprava: Pardubice - Prudnik 140-69 (Bohačík 16, Potoček 15, Pospíšil 13, Šoukal 12, Šoula, Wall a Půlpán 11, Pandula 10)
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně čer9201116:06 Málokdo může říct, že má tolik zkušeností se zápasy, jako byl tento. Ještě méně hráčů může říct, že má zkušenosti se zápasy, jako bude ten zítřejší. A nikdo kromě něj možná už zítra nebude moct říct, že má stejně titulů v NBL jako on - 10. Již dnes se stejnými devíti smí chlubit jen Pavel Beneš, aktuálně trenér nymburských juniorů. Ano, řeč je o křídlu, které až do konce července zůstane mladíkem v Kristových letech. Ladislavu Sokolovském. Právě kapitán mistrů se stal vaším průvodcem po Zápase 5 Finále Mattoni NBL 2011 s prostějovskými Orly, který jeho posádka vyhrála z už takřka smrtící situace, navíc až po pěti minutách prodloužení.

Přečteno 1152x Číst celý článek Komentáře 0
Petr Benda, Foto: ČEZ Basketball Nymburk

Exkluzivně čer7201110:16 Necelých 24 hodin po druhé finálové porážce oslovil NBL.cz pilíř týmu mistra, aby se zeptal na trudnou cestu z Prostějova po Zápase 4, stupeň únavy týmu, taktiku na nepolapitelného Lawrence, selhávání v obraně, nezvyklost aktuálního finálového skore, (ne)organizaci postupného útoku i strach z nezískání titulu. A Petr Benda každou jednotlivou oblast i s několika trpkými pousmáními detailně analyzoval. Před Utkáním 5, které už může hodně napovědět o příštím majiteli ligové trofeje, to byly velmi důležité postřehy. Tady jsou.

Přečteno 1007x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: ČEZ Basketball Nymburk

čer6201110:02 Po takovém zápase Ronen Ginzburg těžko hledal slova. Zvlášť když ho považoval za nejhorší z těch, kdy nymburský tým vede jako hlavní trenér. Teď čelí situaci, kterou jeho předchůdce Katzurin nezažil - stavu 2-2 ve Finále NBL. Tohle skore se v titulovém souboji neobjevilo 7 let. U dvou posledních však byl pokaždé polabský tým.

Přečteno 1281x Číst celý článek Komentáře 0
Chester Simmons, Foto: ČEZ Basketball Nymburk

čer2201117:22 Je hvězdou ligy a ve druhém duelu Finále NBL také dlouho dokazoval proč. Svůj Nymburk vyvedl z pekla, přesto nakonec nebyl tím, kdo končil vítězný zápas na hrací ploše. O tom všem i o hanáckém "Anthonym Masonovi", s kterým musel svádět mnohé tuhé souboje, vyprávěl americký křídelník Chester Simmons, když se právě zakusoval do opečeného masa na týmové "gril party" nedaleko nymburské haly. V té obhájci titulu pár desítek minut před tím dobyli druhé finálové vítězství. Možná to byl letos poslední soutěžní zápas Nymburka v domácím prostředí. Simmons by se nezlobil, kdyby to tak bylo. Znamenalo by to hladký triumf v sérii 4-0 a jeho dřívější návrat na rodnou hroudu do zámoří.

Přečteno 1969x Číst celý článek Komentáře 2
Pavel Pumprla, Foto: archiv

kvě31201113:59 MIP MATTONI NBL, tedy Hráč s největším zlepšením v sezoně, usedl do zpovědnice portálu NBL.cz, aby poodkryl komnata strategických prvků hry svého týmu v Duelu 1 Finále NBL, promluvil o svém "Zápase v zápase" s litevským chasníkem a také uznal, že kolegy Bendu s Nečasem prakticky nejde obejít. Nymburské křídlo Pavel Pumprla, autor kulatých 10 bodů při jednoznačné výhře svého celku nad Prostějovem.

Přečteno 1576x Číst celý článek Komentáře 3
Radek Nečas, Foto: ČEZ Nymburk

kvě30201110:04 Víte, proč nejlepší obránce mistra a nyní i Nejlepší obránce NBL získal od hlasujících tento titul, a navíc s velkým přehledem? Odpověď nabízí sám oceněný Radek Nečas a je prostá, logická i skromná zároveň. "Tohle je trochu specifická věc, protože jde o kolektivní sport, kde jedinec neudělá nic. Já jsem součástí týmu, který pokud by správně nepracoval, jakákoliv další snaha ostatních hráčů může přijít vniveč. V obraně máme určitou rotaci, kde ten poslední hráč na vypíchnutí balonu a podobné věci jsem já a tím pádem slízávám smetanu."

Přečteno 934x Číst celý článek Komentáře 0
Pavel Pumprla brání Luboše Striu, Foto: ČEZ Basketball Nymburk

kvě22201113:05 Díl slávy příjmení Pumprla si pomalu začíná ukrajovat o devět let mladší bratr Radek. Zatím však má stále navrch křídelník Nymburka Pavel. Vyjma posledního třetího zápasu má za sebou skromnější semifinálovou sérii Mattoni NBL, ale protože jako vášnivý příznivec českého i anglického jazyka si udržuje nadstandardně rozvitou květomluvu, je držitelem ocenění Hráč s největším zlepšením v sezoně a k tomu patří i do ligového All-Star, je na místě ho na závěr vítězného semifinále s Děčínem usadit do zpovědnice NBL.cz

Přečteno 1587x Číst celý článek Komentáře 0
Ladislav Sokolovský (vlevo) a Jakub Houška ve druhém semifinále, Foto: Roman Valenta

kvě20201113:19 Jak je důležité mít takového kapitána! Není tím, kdo udivuje driblérským eskamotérstvím, už není tím, kdo létá vysoko nad košem, ani bleskem do rychlých protiútoků. Za to je velmi často tím, kdo je na hřišti, když týmu hoří koudel. Tu dopíchne míč do koše, tam dá trojku, když tým ztrácí už povážlivě moc, tady doskočí v útoku, tamhle získá míč v obraně, nebo ve vypjatém zápase venku nemine z pole. Brání kohokoliv od křídel po pivoty a k tomu je na něj odpískáno 7 faulů. Na konci z toho vyjde největší užitečnost ze všech hráčů na hřišti, titul MVP utkání a klíčové semifinálové vítězství Nymburka na super žhavé děčínské palubovce. Říkají o něm, že už není nejrychlejší a kdesi cosi, že je to střídající veterán, ale tým mistra moc dobře ví, koho ve svém kapitánovi Ladislavu Sokolovském má. Právě jeho NBL.cz po Zápase 2 semifinálové série také vyzpovídal.

Přečteno 1593x Číst celý článek Komentáře 1
Kouč Ginzburg a rozehrávač Lenzly, Foto: Roman Valenta

kvě19201115:32 Když mu za zády hrozila bouře, měl výhodu, že jí nerozuměl. "Sektor rozčilených" v děčínském hledišti si po druhé semifinálové bitvě bral porážku snad ještě osobněji než sami hráči. A jeho hněvu neušel ani izraelský kouč v nymburských službách. Nebral si to však nijak osobně. "Víte co? Je to jako v Řecku, nebo jako fanoušci Maccabi. Možná se tu teď bude fandit jako v Řecku. Uvidíme," pravil Ronen Ginzburg, kterému se atmosféra duelu hodně zamlouvala.

Přečteno 1716x Číst celý článek Komentáře 2
P. Benda, zdroj:basket-nymburk.cz

kvě16201108:46 Nymburského Petra Bendy jsme se po infarktovém zápase s Děčínem přeptali na to, v čem tkvělo kouzlo děčínské defenzivy (Děčínzivy). Pivotman Nymburka mimo jiné srovnával obranu Severočechů s tím, co jeho tým zažil při letošním putování Adriatickou ligou.

Přečteno 1747x Číst celý článek Komentáře 0
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Komplex Kanada zrušen. Češky ve Varech vítězí
Po dalším famózním obratu v závěrečných minutách lvice na turnaji v Karlových Varech skoli...

Kouč lvů Ginzburg o nejšťastnějším dnu, zásahu mincí, odkazu Sabonise pro Veselého a reprezentaci ze srdce
INTERVIEW ZE SZOLNOKU   V 50 letech si připsal nejspíš svůj trenérský top ú...

Postupové video echo: Tomáš Satoranský, Pavel Pumprla a Luboš Bartoň o emocích ohromné bitvy
VIDEOROZHOVORY ZE SZOLNOKU   Byl znovu klíčovým mužem české sestavy. A byť v dom...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2374

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni