Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Radek Nečas, Foto: ČEZ Nymburk

kvě30201110:04 Víte, proč nejlepší obránce mistra a nyní i Nejlepší obránce NBL získal od hlasujících tento titul, a navíc s velkým přehledem? Odpověď nabízí sám oceněný Radek Nečas a je prostá, logická i skromná zároveň. "Tohle je trochu specifická věc, protože jde o kolektivní sport, kde jedinec neudělá nic. Já jsem součástí týmu, který pokud by správně nepracoval, jakákoliv další snaha ostatních hráčů může přijít vniveč. V obraně máme určitou rotaci, kde ten poslední hráč na vypíchnutí balonu a podobné věci jsem já a tím pádem slízávám smetanu."

Přečteno 926x Číst celý článek Komentáře 0
Pavel Pumprla brání Luboše Striu, Foto: ČEZ Basketball Nymburk

kvě22201113:05 Díl slávy příjmení Pumprla si pomalu začíná ukrajovat o devět let mladší bratr Radek. Zatím však má stále navrch křídelník Nymburka Pavel. Vyjma posledního třetího zápasu má za sebou skromnější semifinálovou sérii Mattoni NBL, ale protože jako vášnivý příznivec českého i anglického jazyka si udržuje nadstandardně rozvitou květomluvu, je držitelem ocenění Hráč s největším zlepšením v sezoně a k tomu patří i do ligového All-Star, je na místě ho na závěr vítězného semifinále s Děčínem usadit do zpovědnice NBL.cz

Přečteno 1578x Číst celý článek Komentáře 0
Ladislav Sokolovský (vlevo) a Jakub Houška ve druhém semifinále, Foto: Roman Valenta

kvě20201113:19 Jak je důležité mít takového kapitána! Není tím, kdo udivuje driblérským eskamotérstvím, už není tím, kdo létá vysoko nad košem, ani bleskem do rychlých protiútoků. Za to je velmi často tím, kdo je na hřišti, když týmu hoří koudel. Tu dopíchne míč do koše, tam dá trojku, když tým ztrácí už povážlivě moc, tady doskočí v útoku, tamhle získá míč v obraně, nebo ve vypjatém zápase venku nemine z pole. Brání kohokoliv od křídel po pivoty a k tomu je na něj odpískáno 7 faulů. Na konci z toho vyjde největší užitečnost ze všech hráčů na hřišti, titul MVP utkání a klíčové semifinálové vítězství Nymburka na super žhavé děčínské palubovce. Říkají o něm, že už není nejrychlejší a kdesi cosi, že je to střídající veterán, ale tým mistra moc dobře ví, koho ve svém kapitánovi Ladislavu Sokolovském má. Právě jeho NBL.cz po Zápase 2 semifinálové série také vyzpovídal.

Přečteno 1583x Číst celý článek Komentáře 1
Kouč Ginzburg a rozehrávač Lenzly, Foto: Roman Valenta

kvě19201115:32 Když mu za zády hrozila bouře, měl výhodu, že jí nerozuměl. "Sektor rozčilených" v děčínském hledišti si po druhé semifinálové bitvě bral porážku snad ještě osobněji než sami hráči. A jeho hněvu neušel ani izraelský kouč v nymburských službách. Nebral si to však nijak osobně. "Víte co? Je to jako v Řecku, nebo jako fanoušci Maccabi. Možná se tu teď bude fandit jako v Řecku. Uvidíme," pravil Ronen Ginzburg, kterému se atmosféra duelu hodně zamlouvala.

Přečteno 1697x Číst celý článek Komentáře 2
P. Benda, zdroj:basket-nymburk.cz

kvě16201108:46 Nymburského Petra Bendy jsme se po infarktovém zápase s Děčínem přeptali na to, v čem tkvělo kouzlo děčínské defenzivy (Děčínzivy). Pivotman Nymburka mimo jiné srovnával obranu Severočechů s tím, co jeho tým zažil při letošním putování Adriatickou ligou.

Přečteno 1716x Číst celý článek Komentáře 0
Radek Nečas, Foto: ČEZ Nymburk

dub28201115:31 Nymburského Radka Nečase jsme vyzpovídali po úvodním čtvrtfinálovém klání obhájců titulu s pražským USK. Radek měl po zápase veselou náladu, a tak se jeho první slova dotýkala vedle sedícího Jiřího Zídka: „Napište tam, že je podle nás hráčů Jiří Zídek ten nejlepší manažer!“ Slib plníme a poselství zaznamenáváme. Stejně jako další Nečasovy postřehy týkající se mladých borců USK nebo týmu Nového Jičína.

Přečteno 1869x Číst celý článek Komentáře 7
Foto: ČEZ Nymburk

Aktualizováno dub5201116:35 A je tu další žhavá novina týkající se změn v kádrech týmů MNBL. Nymburský mančaft podle aktuálních informací opouští křídelník Dionte Christmas, který má namířeno na Peloponéský poloostrov.

Přečteno 1548x Číst celý článek Komentáře 0
Foto: ČEZ Nymburk

dub1201115:39 Portál NBL.CZ obsáhle vyzpovídal nymburského křídelníka Michala Křemena. S jedním z nejlepších tuzemských hráčů na pozici tři jsme porovnávali Mattoni NBL a Adriatickou ligu, řešili matné výkony Nymburka v minulých zápasech a diskutovali o skóreru Nečasovi, „rtuťovitém flegmatikovi“ Lenzlym a přizpůsobujících se rozhodčích.

Přečteno 2003x Číst celý článek Komentáře 0
Pavel Pumprla, Foto: archiv

bře15201114:44 Na úsvitu derniéry ČEZ Nymburk v NLB lize při tréninku zatím jen střílí. A ač už bude na lavičce v dresu, není aktuálně jasné, zda se aktivně zapojí do Final-8 domácího poháru v závěru týdne. Zároveň mu hrozí, že po loňské absenci ve Slam Dunk Contestu All-Star Mattoni NBL krachne kvůli nedávnému zranění kotníku i jeho letošní účast. Pavel Pumprla to však ještě nevzdává.

Přečteno 1995x Číst celý článek Komentáře 0
Ladislav Sokolovský, Foto: ČEZ Nymburk

bře5201114:09 Konečně! Konečně začíná ta pravá liga, se zápasy o všechno - a také s obhájcem titulu na startovním roštu. Do Mattoni NBL se v neděli úderem 18. hodiny vůbec poprvé v sezoně zapojí i ČEZ Nymburk a v rámci druhého kola nadstavbové skupiny A1 ho čeká nejtěžší možný duel - doma proti vítězům základní části a posledním finalistům z Prostějova!

Přečteno 1304x Číst celý článek Komentáře 0
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Skoro král doskakovačů ACB o nejtěžším soupeři, své proměně, US majitelích i vlastní auře v týmu Cajasolu
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Ondřej Balvín roste a roste. Už však nikoli do...

Kamil Švrdlík o amerických návycích Audy, jiném patře Balvína, ukrutné rychlosti a čekání na zahraniční terno
VIDEOINTERVIEW  BASKETMAGU   Po odchodech Jaromíra Bohačíka do Leuven a Luk...

V duchu tradic Novaka Djokoviče, Pavla Slezáka nebo Vladimíra Šmicra: svatební obr hektika Jakuba Šiřiny!
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Vy, dříve narození, si asi ještě pamatujete tu...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2295

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni