• Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61

Macela, za kterým sedí Američan: 40 minut hrát nemůžu

lis 8 2010 12:12 Motor. Dirigent. Štírek. Všechny tyhle funkce a přezdívky má v týmu svitavského nováčka 22letý rozehrávač Tomáš Macela. V zápase proti Děčínu se blýskl 17 body z celkových 58 jeho týmu. K bodům navíc při svých 178 centimetrech přidal 4 doskoky a 2 asistence. Hráč, který minulou sezonu sbíral zkušenosti v roli třetího rozehrávače v dresu Pardubic po boku Američana Wrighta a reprezentanta Tomáše Tótha, má letos v týmu Svitav výraznější roli.

Číst celý článek 1384xPřečteno Komentáře 0

Pavel Houška s Aličem vyučovali, jak se rozhoduje zápas

lis 8 2010 07:41 Ze tří sobotních duelů 9. kola Mattoni NBL skončil nejmenším rozdílem ten v Brně, kde domácí Basketball, poprvé pod vedením Jiřího Hofírka, utržil své druhé vítězství v sezoně a odpoutal se tak Svitavám o jednu výhru.

Číst celý článek 653xPřečteno Komentáře 1

Klapetek o střelecké impotenci: Co nás zdobilo, je nefunkční!

lis 8 2010 06:21 Toho, koho Opava papírově porazit měla, v dosavadním průběhu Mattoni NBL porazila. Přidanou hodnotou je i výhra z prvního kola v Kolíně. Na Folimance se v 9. kole kouči Davidu Klapetkovi misi splnit nepodařilo. Jeho svěřenci vstoupili do utkání vlažně a nastříleli jen 63 bodů, což je jejich letošní minimum. A USK toho všeho dokázal využít.

Číst celý článek 903xPřečteno Komentáře 0

1888 diváků sledovalo blok party Pardubic

lis 7 2010 21:13 Nedáte-li 14 trestných hodů, tedy nedají-li pánové Jones s Milesem spolu 11 trestných hodů, prohrajete-li doskok i na body zpod koše o 12, dáte-li jen 11 dvojek a schytáte-li 7 bloků, je to opravdu příliš minusů na to pomýšlet v utkání na vítězství. A kolínští majitelé těchto cifer v dohrávce 9. kola skutečně nevyhráli. V Pardubicích podlehli 55-70, když domácí si vybudovali rozhodující náskok už během druhé čtvrtiny.

Číst celý článek 997xPřečteno Komentáře 6
Smrtící trojky z orlích nebeských výšin popravily Unibon

lis 7 2010 20:16 Víc než 30 minut nebylo v hitu 9. kola jasné, kdo si ze souboje titánů Prostějov - Nový Jičín odnese vítězství. Poslední dějství však jednoznačně patřilo Orlům, kteří jej vyhráli o 15 bodů a dokráčeli k triumfu 92-78.

Číst celý článek 529xPřečteno Komentáře 0
9. kolo: Báječný Sedmák a stoupající USK!

lis 6 2010 20:16 První tři zápasy devátého kola Mattoni NBL přinesly vítěznou euforii do týmů Děčína, USK a Brna. Nejzajímavějším výsledkem je jednoznačně šestnáctibodová výhra pražských vysokoškoláků nad Opavou!

Číst celý článek 1203xPřečteno Komentáře 0
Jak dopadne souboj o Železného muže ligy?

lis 6 2010 16:47 Když v minulé sezoně ukončil kariéru Pavel Beneš, zbyla v čele pelotonu železných mužů ligy jen dvě jména. Jména dvou skvělých křídel, která si to teď rozdají o dosažení nejvyššího počtu odehraných zápasů v dějinách Mattoni NBL, tedy samostatné české ligy.

Číst celý článek 722xPřečteno Komentáře 0
A vítěznou základní pětkou 8. kola je...

lis 6 2010 10:09 Ano, ta z USK. Ta, kterou k tomu svými 24 body dotlačil KK, tedy Kapitán Kotas. V utkáních hraných na 40 minut se základ Pražanů už podruhé v řadě prosadil nejvýrazněji, když si připsal 60 bodů. Jeho hráči na to potřebovali souhrnných 136 minut.

Číst celý článek 672xPřečteno Komentáře 0
Preview 9. kola: Prostějov si to rozdá s Novým Jičínem!

lis 5 2010 21:55 Devátým kolem pokračuje o víkendu Mattoni NBL. Kromě hanáckého hitu se můžeme těšit na zajímavý duel oslabených Pardubic s Kolínem nebo na bitvu USK a Opavy.

Číst celý článek 798xPřečteno Komentáře 0
Choleva o využití Wrightovy nížky a mottu Bojana Lapova

lis 5 2010 10:58 Náhlá zdravotní příhoda Maurice Hamptona, klíčového muže týmu z města perníku, učinila z předpokládaného magnetu 8. kola bleskové deklasování do té doby neporažených Pardubic na horké novojičínské půdě. Právě o důležitosti Hamptona, staré pardubické taktice, nešťastném Arnoldovi, vzestupu Vošlajerově, o tom, kdo a jak jeho tým přebírá, a také o zásadním mottu Bojana Lapova vyprávěl portálu nbl.cz kouč Unibonu Zbyněk Choleva.