Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61

Šotnar novým Turem. Blíží se Vaňák, nabídku má Macela. A případ Kyles?

Exkluzivně črv 11 2014 16:56 První velkou rybu ulovili pro novou sezonu svitavští Qanto Tuři. Je jí 21letý 187 vysoký point guard Michal Šotnar, který od sezony 2009/10 působil až dosud v USK Praha. V uplynulé sezoně zapisoval průměry 6 bodů, 4 asistence proti jediné ztrátě za 20 minut. S Tury podepsal smlouvu na dva roky.

Číst celý článek 1040xPřečteno

Koutek zahraničních lig: stávka v Izraeli kvůli minutám ve hře

Exkluzivně črv 11 2014 08:54 Zatímco v české nejvyšší soutěži v uplynulé sezoně zahraničních borců ubylo, zcela opačnou tendenci už dlouho řeší v Izraeli, kde kvůli tomu loni došlo dokonce k bezprecedentnímu kroku - stávce domácích hráčů. Ti tak chtěli už naplno projevit svůj nesouhlas s obrovským prostorem, který na jejich úkor dostávají v lize cizinci. Kvůli stávce bylo v závěru sezony několik zápasů i odloženo a u finálního řešení asistoval i ministr sportu.

Číst celý článek 308xPřečteno

Kolín chce svým obrem Markem plenit ligu. Už prý zaujal i NBA!

Exkluzivně črv 9 2014 18:31 Farfallinu Kolín se začíná vyplácet navázání dobrých vztahů se srbským klubem z Valjeva. V závěru minulé sezony šestému celku srbské ligy za výhodných podmínek přepustilo svého lídra Ashtona Mitchella, naopak z Valjeva Polabané získali synovce majitele klubu Djukana Djukanoviče a v letní pauze další dva muže - rozehrávače Nemanju Periče a také 226 vysokého obra Marka Dujkoviče, který by měl být s převahou nejvyšším borcem celé Mattoni NBL.

Číst celý článek 1217xPřečteno

Zajímavosti a trendy z italské a řecké ligy

Exkluzivně črv 9 2014 08:35 Řada ligových soutěží v Evropě přistupuje ke svému fungování s až vědeckou přesností, a protože z toho pak vyplynou mnohdy velmi zajímavé výstupy, podíváme se nyní na to, co se děje v italské Sérii A nebo v řecké nejvyšší soutěži HEBA.

Číst celý článek 444xPřečteno
Křemen o Kypru, McFaddenovi, rumunské lize a útoku na další titul

Exkluzivně črv 7 2014 17:03 Býval mohl být velmi vítanou posilou Orlů. Nakonec jí však nebude. Křídelník Michal Křemen se po dvou letech v kyperském hlavním městě málem vrátil na domácí půdu, ale jeho kouč z Apoelu Nikósie, který dostal angažmá v rumunském Rovinari, mínil jinak. Proto ex-nymburský křídelník pozná v Kristových letech opět novou basketbalovou destinaci.

Číst celý článek 872xPřečteno
Tuři berou na tři roky kouče Petra a budou zřejmě ryze čeští

črv 3 2014 10:55 Qanto Tuři Svitavy angažovali pro svou pátou sezonu v Mattoni NBL kouče Stanislava Petra, bývalého úspěšného ligového hráče a později kormidelníka Pardubic a Poděbrad, který se nyní po čase vrací do ligového kolotoče. Jeho příchod, zpečetěný tříletou smlouvou, je součástí větru spousty klubových změn. Ten "odvál" kouče Lubomíra Růžičku, jenž zakotvil jako asistent v Nymburce, jeho svitavský asistent Jindřich Svojanovský přijal nabídku na šéftrenéra mládeže v Klatovech, navíc všem dosavadním hráčům skončily smlouvy.

Číst celý článek 839xPřečteno
O všech novinkách Beksy: od haly přes posily k ofenzivě s mládeží

črv 3 2014 08:23 Za celkově úspěšnou, ba velmi úspěšnou označil uplynulou sezonu předseda představenstva BK Pardubice Pavel Stara. Na mysli přitom měl fungování klubu jako celku - tedy i ekonomickou stránku, úspěchy na obchodním poli, finanční stabilizaci a s výhradou směrem k nepostupu do vysněného finále i dosažení vysoké sportovní úrovně, včetně dalšího rozvoje mladíků využitelných pro tým v NBL.

Číst celý článek 854xPřečteno
Nový ročník NBL startuje 27. září. Mistr opět odehraje 22 duelů

črv 1 2014 11:42 Základní část Mattoni NBL pro sezonu 2014/15 už zná svůj jízdní řád. Liga odpálí prvním kolem v sobotu 27. září, tedy přesně měsíc po skončení kvalifikace ME a také dva týdny po završení Světového poháru ve Španělsku. V úvodním ligovém kole si to rozdají následující dvojice týmů: Pardubice - Ostrava, Děčín - Jindřichův Hradec, Svitavy - Brno, Prostějov - USK, Nymburk - Ústí a Opava - Kolín.

Číst celý článek 918xPřečteno
Pandula s Kohoutem přistáli v Pardubicích a říkají: Chceme další finále!

črv 1 2014 07:58 Dušan Pandula, jeden ze dvou hlavních křídelních hráčů Prostějova v minulé sezoně, si na prahu svých třicátých narozenin nadělil transfer z Hané na východ Čech a stal se tak novým členem skvadry Pardubic. V Čechách tento slovenský bojovník bude působit vůbec poprvé, neboť svých šest sezon v Mattoni NBL dosud přesně napůl podělil mezi Nový Jičín, s nímž získal stříbro a bronz, a Prostějov, s nímž se stal třikrát vicemistrem.

Číst celý článek 513xPřečteno
Orel i lev Švrdlík o budoucím angažmá: Zahraniční nabídku bych vzal

Exkluzivně čer 28 2014 07:39 V reprezentačním B-kempu mužů, který se poslední dva týdny soustřeďoval v nymburském Sportovním centru, se pohybovalo i několik mužů, kteří aktuálně řeší svá nová angažmá. Jedním z nich je i power forward Kamil Švrdlík, člen loňské lví družiny na Eurobasketu, který i letos výrazně nakročil k finální sestavě pro kvalifikaci ME, když prošel už do širšího A-výběru.

Číst celý článek 690xPřečteno
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Houška, utajený snajpr a ničitel Zazy, sestřelil Gruzii!
ECHO ČTVRTÉ KVALIFIKAČNÍ BITVY ME   Ten moment byl symbolický pro celý zápas. Zaza Pa...

Bílé lví peklo naposledy. Na Gruzii už se Satoranským
20.8. PREVIEW DUELU KVALIFIKACE ME    S největší pravděpodobností už i s To...

V ledničce repre asistenta Lubomíra Růžičky
INTERVIEW BASKETMAGU    Jsou trenéři, kteří vás nepustí ani přes práh svého...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2350

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni