Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61

Novým generálem Válečníků po roce znovu Američan

čer 27 2014 18:21 Po roční zkušenosti se slovinsko-českým rozehrávačským párem se klub děčínských Válečníků vrací k osvědčené strategii s americkým dirigentem. Pro novou sezonu Mattoni NBL angažoval 193 vysokého point guarda Anthonyho Tuckera, který tak zaplnil poslední volné okénko v sestavě Severočechů. Stejně jako naposledy playmaker Venta bude i on jediným cizincem v týmu, přičemž na pozici 1 mu bude sekundovat Tomáš Vyoral.

Číst celý článek 450xPřečteno

Jindřichův Hradec dvakrát zalovil v britských vodách

čer 26 2014 11:21 Lions Jindřichův Hradec neudrželi dvě opory, o něž měli zájem, tedy rozehrávače Larocheho a forwarda Traceyho, a berou tak na palubu nové muže. Na perimetr čerstvě přicházejí Američané Donald Robinson s Armond Battle.

Číst celý článek 650xPřečteno

Nymburk povede top skórer belgické ligy a super šestkař Raivio

Aktualizováno čer 25 2014 15:57 ČEZ Basketball Nymburk angažoval dalšího amerického rozehrávače. Po Dariusi Washingtonovi přichází devětadvacetiletý 187 vysoký Derek Raivio, který naposledy působil v týmu belgického vicemistra Okapi Aalstar.

Číst celý článek 666xPřečteno

Kdo a jak z play-off týmů vytěžoval své hráče

Exkluzivně čer 25 2014 10:47 San Antonio Spurs, noví šampioni NBA, v letošní sezoně dosáhli něčeho, co tu nebylo od sloučení NBA s ABA v roce 1976 - ani jeden hráč týmu nehrál v základní části sezony v průměru ani 30 minut. To je v lize, kde zejména největší hvězdy bývají vytěžovány mnohem výrazněji, víc než unikátní statistika. A texaský celek z ní pak královsky profitoval v play-off. Ač svět s 82 zápasy o 48 minutách nelze dost dobře srovnávat s planetou, kde se v dlouhodobé části hraje 42 utkání o 40 minutách, přesto NBL.cz zaměřil svou pozornost na to, jak vytěžovaly své hráče celky, jež se protloukly do letošního play-off české nejvyšší soutěže.

Číst celý článek 483xPřečteno
Vítr změn v orlím hnízdě. Hlavním křídelním tahounem bude Křemen

čer 23 2014 20:21 Nemalou proměnou prochází po uplynulé sezoně křídelní sestava Ariete Prostějov. Její největší ztrátou se stal odchod Jaromíra Bohačíka, navíc na cestě jinam je i Dušan Pandula. Naopak zvučné jméno putuje opačným směrem - dnes vedení klubu oznámilo příchod ještě měsíc 32letého ex-reprezentanta Michala Křemena, který se na Hanou přesouvá po dvouletém kyperském angažmá. Čerstvě je ověnčen titulem s Apoelem Nikósie, navíc server Eurobasket jej dokonce - stejně jako spoluhráče Thaddeuse McFaddena - zařadil do ligového All-Star.

Číst celý článek 767xPřečteno
Washington se po putování Texasem a Evropou vrátil do Nymburka

čer 23 2014 14:14 ČEZ Basketball Nymburk vsadil na starého známého. Rozehrávačskou pozici obsadil 28letým Dariusem Washingtonem, který u Labe získal ligový titul už v roce 2007. Tehdy v kádru mistra strávil druhou polovinu sezony, kdy za v průměru 23 minut doručoval 12,8 bodu, 3,1 asistence a 2 zisky. V následující sezoně oblékal 188 vysoký americký playmaker dres mistrovských San Antonio Spurs, za něž odehrál 18 zápasů.

Číst celý článek 551xPřečteno
Jaromír Bohačík: S mistrem kontakt byl, ale podepsal jsem do Leuven

Exkluzivně čer 20 2014 19:37 K přesunům předních domácích hráčů do prvních lig v zahraničí nedochází právě často. Ba naopak. I proto se stal transfer křídelníka Jaromíra Bohačíka do sedmého celku belgické ligy z Leuven jednou z událostí tohoto léta. Po čtyřech stříbrech v řadě s Prostějovem si splnil to, po čem - i přes svůj stále mladý věk - už dlouho toužil. Zakusí basketbalový chléb v zahraniční soutěži.

Číst celý článek 754xPřečteno
Šiřina o žhavém tématu: Prý už jsem v Nymburce podepsal na 2 roky

Exkluzivně čer 19 2014 18:43 Není v Mattoni NBL momentálně většího taháku: přestoupí Jakub Šiřina do Nymburka, nebo spíš nabere směr "za kopečky"? Jen málokdo má bližší představu o tom, jak se věci mají, proto se server NBL.cz vydal navštívit lídra bronzové Opavy na soustředění reprezentačního "béčka", aby jej vyzpovídal. A tohle levoruký point guard vypověděl. Nehovořil však jen o Nymburku, ale i o regionálních dozvucích senzačního úspěchu Slezanů a také o tajemném "středoevropském poháru".

Číst celý článek 926xPřečteno
NBL je dvanáctou ligou Evropy. A jak blízko je účast v Eurolize?

Aktualizováno čer 18 2014 10:39 Od roku 2012 organizace Euroleague Basketball vyhodnocuje každoročně kvality jednotlivých ligových soutěží v Evropě a sestavuje ranking, do nějž se započítává několik posledních sezon. Už od roku 2007 však výkonnostní složka, včetně výsledků týmů v v nadnárodních a mezinárodních soutěžích, představuje jen 70 procent vyhodnocovaných kritérií. Zbylých 30 představují příjmy z televizních práv, sledovanost zápasů, jejich návštěvnost a také kapacita hal.

Číst celý článek 882xPřečteno
V USK skončil Votroubek. Tým nejspíš povede další zahraniční kouč

Exkluzivně čer 16 2014 17:58 Hodně hlubokou "nůši" s až desítkami různých jmen nyní přebírají na pražské Folimance, kde tamní management hledá nástupce kouče Kena Scalabroniho. Ten z klubu odešel po sedmi plodných letech s šesti účastmi v play-off, aby přijal novou výzvu od Welsu, tedy posledního semifinalisty rakouské bundesligy.

Číst celý článek 1011xPřečteno
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Kamil Švrdlík o amerických návycích Audy, jiném patře Balvína, ukrutné rychlosti a čekání na zahraniční terno
VIDEOINTERVIEW  BASKETMAGU   Po odchodech Jaromíra Bohačíka do Leuven a Luk...

V duchu tradic Novaka Djokoviče, Pavla Slezáka nebo Vladimíra Šmicra: svatební obr hektika Jakuba Šiřiny!
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Vy, dříve narození, si asi ještě pamatujete tu...

Lví asistent Růžička o zužování, formě jednotlivců, hře bez lídra TS a blízkosti příchodu Veselého do Evropy
ZPOVĚĎ BASKETMAGU   Těsně před odletem mužské reprezentace na přípravný turnaj d...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2290

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni