Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
"Náš trenér je na tohle velká hlava a vždycky se snaží něco vymyslet"

Ten, co Opavu dovedl k bronzu: Je to pro nás blaho na duši!

Exkluzivně kvě 28 2014 16:06 Jeho show ve třetím bronzovém utkání brala dech. Do koše se proplétal jako úhoř, lstivě jako lišák, nepolapitelně jako Arsene Lupin. A střílel jako Reggie Miller. Vyosený i rozhozený, v divokém výskoku i přes ruce obránců. Nic než síťka. 11 bodů v první půli, 18 ve druhé, z toho tucet v poslední čtvrtině. Celý tým Pardubic stihl za 40 minut jen dvakrát tolik co on. Zaslouženě se tak stal MVP utkání a byl i Hráčem celé série.

Číst celý článek 678xPřečteno
Velké echo rozhodujícího duelu o bronz

Czudek: Nerad používám slovo famózní. Šiřina ale byl - famózní!

Exkluzivně kvě 28 2014 12:49 Jen skončila rozhodující bitva o bronz, předstoupil na hřišti před kotel opavských příznivců a začal se svým už tradičním "červím tancem", kterým v letošním play-off slavil velká vítězství svého týmu. Kouč roku v NBL Petr Czudek dal na svou druhou sezonu v lize velké razítko, když Opavu, jež na cenný kov čekala už 11 let, dovedl k senzačním bronzovým medailím.

Číst celý článek 605xPřečteno
Summary rozhodujícího zápasu o bronz

29! Démon Šiřina udeřil i na Dukle. A Opava má po 11 letech medaili!

Aktualizováno kvě 27 2014 20:51 Dva životní duely v kariéře rozehrávače Jakuba Šiřiny znamenají, že opavský tým, který ještě před dvěma lety hrál baráž o udržení v soutěži, slaví po nekonečných 11 letech medaili v Mattoni NBL. Má bronzovou hodnotu, ale pro celou Opavu je zlatá.

Číst celý článek 1172xPřečteno
Preview Zápasu 3 Finále Mattoni NBL 2014

Pro Orly nastává mission impossible. Nymburk vyhlíží jedenáctý

kvě 27 2014 16:17 Pouze Pardubice v semifinále 2010 dokázaly na nymburské palubovce za posledních 11 ligových sezon získat play-off skalp polabského hegemona Mattoni NBL. A v dlouhodobé části to byl jen někdejší hlavní rival Nymburka Nový Jičín, který ve Sportovním centru udeřil v ročnících 2004/05 a 2005/06. Z toho plyne jediné - o Bratčenkova a Nečase oslabení Orli by ve středečním televizním Duelu 3 Finále Mattoni NBL 2014 museli podat výkon nad jiné brilantní, aby soupeři připsali čtvrtou domácí porážku za 11 let a sebrali mu tak šanci stvrdit už zítra 11. titul v řadě. I přes historické statistiky však jde stále jen o sport a tým Ariete se po skvělé sezoně nebude chtít ani tentokrát vzdát bez boje. Kromě něj se navíc diváci mohou v hale i před ní těšit na spoustu lákadel, jež nabízí pouze a jenom titulové klání.

Číst celý článek 531xPřečteno
Preview rozhodujícího Zápasu 3 série o 3. místo
Komu to dnes zacinká? Kdo zůstane zklamaný? V sázce je bronz!

Aktualizováno kvě 27 2014 08:23 Prodlouží v Pardubicích dobu bronzovou? Nebo v Opavě zahájí po 11leté proluce novou kovovou éru? Již dnes se o tom rozhodne ve městě perníku, kde hala Dukla pohostí třetí duel o bronz v ligovém ročníku 2013/14. Na cestě na východ Čech je i 30členná ekipa opavských tifosi, o náboj tak je předem postaráno a vy můžete u všeho být buď přímo v epicentru dění, nebo prostřednictvím přímého přenosu tvcom.cz.

Číst celý článek 601xPřečteno
Děčín hledá náhradu za Ventu a Soukupa. Další 2 roky pro Striu a Vyorala

kvě 26 2014 18:23 Rozehrávač Matej Venta již není děčínským Válečníkem. Vypršela mu roční smlouva a klub už o jeho další služby nemá zájem. Naopak v týmu zůstává druhý playmaker Tomáš Vyoral, který se během sezony postupně posouval do role jedničky a v play-off už byl králem pozice 1. Ba co víc, v Děčíně bude pokračovat až do konce ročníku 2015/16.

Číst celý článek 758xPřečteno
Vošlajera, Nováka a teď - ulovili Lions i chalupáře Stanislava Zuzáka

kvě 26 2014 17:06 Po šesti letech v kolínských barvách power forward Stanislav Zuzák nečekaně změnil kurz své plavby basketbalovou kariérou a nabral směr rybník Vajgar. To znamená jediné - úpis do služeb jindřichohradeckých Lions. Po centru Tomáši Vošlajerovi a křídlu Pavlu Novákovi má tak klub pod palcem i (letos) 34letého podkošového šikulu s kvalitní střelbou trojek.

Číst celý článek 632xPřečteno
Křídelník Hruban před dějinnou šancí o novém mozku Mahalbašičovi

Exkluzivně kvě 26 2014 14:54 Ač už dvakrát profrčel nymburský expres sezonou Mattoni NBL na jedinou porážku - mimochodem, v obou případech s Děčínem -, ani jednou za deset titulových let se mu nepovedlo zavřít ligu "shut-outem", tedy s nulou na straně porážek. Ve středu přichází - ve třetím utkání Finále NBL 2014 - jedinečná možnost poprvé dobýt i tuto zatím nedosažitelnou metu. Pokud byste si však mysleli, že se tím nymburská kabina dennodenně zabývá, byli byste na velkém omylu.

Číst celý článek 364xPřečteno
Martin Gniadek: "Ani u Luďka Jurečky, nejlepšího střelce, jakého znám, nepamatuju to, co dokázal Kuba Šiřina"
O večeru snů, jiné hodnotě bronzu a halách NBL, kde se neslyší ani hráči

Exkluzivně kvě 26 2014 11:56 Opavský power forward Martin Gniadek přiznává, že pokud se jeho týmu podaří vyválčit v rozhodujícím duelu série s Pardubicemi třetí místo, řadil by letošní bronz, jenž je nutné vybojovat ve dvou vyhraných sériích, výš než loňskou medaili s Ostravou. Ten hlavní důvod je ale ještě trochu jiný. "Letos bych si toho vážil víc, protože jsem hrál víc minut a podílel se na celkovém úspěchu Opavy ve větší míře, než tomu bylo v Nové huti, kde to stálo hlavně na cizincích," říká před úterním rozhodujícím mačem série o bronz Gniadek, který je v tomto ročníku Mattoni NBL jedním z pěti minimálně 10bodových střelců Slezanů. V bodech si oproti loňsku polepšil z 8,2 na 10,2 a v ratingu z 8,3 až na 12,5.

Číst celý článek 502xPřečteno
Summary Utkání 2 Finále Mattoni NBL 2014
Šňůrou 21-0 ve třetí čtvrtině se Nymburk přiblížil snové sezoně

Aktualizováno kvě 24 2014 20:31 DOPLNĚNY OHLASY Přesně 21 minut se domácí Orli statečně drželi ve hře ve druhém finálovém zápase, když se dokázali srovnat i s tíživou absencí svého duchovního lídra Radka Nečase. Ten končil první utkání se zaledovaným kotníkem, poté, co někomu při hře stoupl na nohu, a jeho zranění podle všeho bylo vážnější, než se po zápase zdálo.

Číst celý článek 624xPřečteno
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
V duchu tradic Novaka Djokoviče, Pavla Slezáka nebo Vladimíra Šmicra: svatební obr hektika Jakuba Šiřiny!
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Vy, dříve narození, si asi ještě pamatujete tu...

Lví asistent Růžička o zužování, formě jednotlivců, hře bez lídra TS a blízkosti příchodu Veselého do Evropy
ZPOVĚĎ BASKETMAGU   Těsně před odletem mužské reprezentace na přípravný turnaj d...

Rusko, Izrael, Rusko: lvi dvakrát měnili lokaci turnaje
Je to jeden z příkladů, jak světové dění ovlivňuje i sport. Na začátku tohoto týdne měla r...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2285

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni