Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61

Švrdlík o smolaři Nečasovi, útočení na mistra a návštěvách v orlím hnízdě

Exkluzivně kvě 29 2014 15:42 Jen skončil poslední zápas sezony a nymburský tábor odstartoval již jedenácté mistrovské oslavy, ve finále popáté za sebou poražení prostějovští Orli se zahalili do závoje smutku. Byť jejich osud se po zranění Nečase z prvního utkání zdál ještě jasnější, pohled na hluboce zklamaný tým vydával trochu jiné signály. Vicemistři letos chtěli českým hegemonům dát skutečný boj, ale nakonec z toho - vinou různých okolností - zbyly jen nadějné záblesky a dva lepší první poločasy ze tří utkání. Jen co tým převzal další stříbrné medaile, rychle se z haly vytratil. Na lavičce zbyl jen zápasem notně otlučený power forward Kamil Švrdlík, který ve finále zapisoval v průměru přes 10 bodů. Pod pravým okem měl jeden šrám, k tomu zraněná noha. Poslední titulová vřava se na něm podepsala víc než dost. I přesto alespoň na chvíli odložil zklamání a velmi zajímavě vyprávěl o právě skončené sérii i sezoně.

Číst celý článek 694xPřečteno

Welsch po svém druhém: 150 za 450 dní, to nebylo ani u Celtics

Exkluzivně kvě 29 2014 10:03 Na konci třetí čtvrtky trefil trojku a zlehka se usmál. A když se vrátil do obrany, smál se už nejen on, ale i protihráč Jaromír Bohačík, který jej před tím bez obav nechával v rohu volného. Jiří Welsch je nyní skutečně svátečním trojkostřelcem a jeho jediný pokus ve třetím finále s Prostějovem byl teprve sedmým v 21. zápase ligové sezony. A pokud jde o počet tref, tahle byla - ano, druhá. Na trojkách reprezentačního křídla však 11. titul nymburských multišampionů nestál. Ve většině zápasů se o body dělilo množství hráčů a Welsch si vystačil s průměrem 5,1. Pro tým byly důležitější jeho asistence (3), potažení rychlého protiútoku a také obrana.

Číst celý článek 703xPřečteno
Summary Utkání 3 Finále Mattoni NBL 2014

31-0! Nymburk má poprvé titul po sezoně bez jediné porážky

Aktualizováno kvě 28 2014 22:45 DOPLNĚNY OHLASY ČEZ Basketball Nymburk splnil svou ligovou misi na výbornou. Na dokonalou. Vůbec poprvé dokázal prosvištět celou sezonou bez jediné porážky až k titulu. S bilancí 31-0. Ve třetím finálovém duelu Mattoni NBL rozstřílel zejména díky 4 zásahům Simmonse už do poločasu Orly sedmi trojkami z 13 pokusů a za vedení 60-33 nekompromisně letěl za už jedenáctým titulem v řadě. Konečný výsledek zněl 97-63 a série skončila 3-0.

Číst celý článek 606xPřečteno
"Náš trenér je na tohle velká hlava a vždycky se snaží něco vymyslet"

Ten, co Opavu dovedl k bronzu: Je to pro nás blaho na duši!

Exkluzivně kvě 28 2014 16:06 Jeho show ve třetím bronzovém utkání brala dech. Do koše se proplétal jako úhoř, lstivě jako lišák, nepolapitelně jako Arsene Lupin. A střílel jako Reggie Miller. Vyosený i rozhozený, v divokém výskoku i přes ruce obránců. Nic než síťka. 11 bodů v první půli, 18 ve druhé, z toho tucet v poslední čtvrtině. Celý tým Pardubic stihl za 40 minut jen dvakrát tolik co on. Zaslouženě se tak stal MVP utkání a byl i Hráčem celé série.

Číst celý článek 684xPřečteno
Velké echo rozhodujícího duelu o bronz
Czudek: Nerad používám slovo famózní. Šiřina ale byl - famózní!

Exkluzivně kvě 28 2014 12:49 Jen skončila rozhodující bitva o bronz, předstoupil na hřišti před kotel opavských příznivců a začal se svým už tradičním "červím tancem", kterým v letošním play-off slavil velká vítězství svého týmu. Kouč roku v NBL Petr Czudek dal na svou druhou sezonu v lize velké razítko, když Opavu, jež na cenný kov čekala už 11 let, dovedl k senzačním bronzovým medailím.

Číst celý článek 612xPřečteno
Summary rozhodujícího zápasu o bronz
29! Démon Šiřina udeřil i na Dukle. A Opava má po 11 letech medaili!

Aktualizováno kvě 27 2014 20:51 Dva životní duely v kariéře rozehrávače Jakuba Šiřiny znamenají, že opavský tým, který ještě před dvěma lety hrál baráž o udržení v soutěži, slaví po nekonečných 11 letech medaili v Mattoni NBL. Má bronzovou hodnotu, ale pro celou Opavu je zlatá.

Číst celý článek 1182xPřečteno
Preview Zápasu 3 Finále Mattoni NBL 2014
Pro Orly nastává mission impossible. Nymburk vyhlíží jedenáctý

kvě 27 2014 16:17 Pouze Pardubice v semifinále 2010 dokázaly na nymburské palubovce za posledních 11 ligových sezon získat play-off skalp polabského hegemona Mattoni NBL. A v dlouhodobé části to byl jen někdejší hlavní rival Nymburka Nový Jičín, který ve Sportovním centru udeřil v ročnících 2004/05 a 2005/06. Z toho plyne jediné - o Bratčenkova a Nečase oslabení Orli by ve středečním televizním Duelu 3 Finále Mattoni NBL 2014 museli podat výkon nad jiné brilantní, aby soupeři připsali čtvrtou domácí porážku za 11 let a sebrali mu tak šanci stvrdit už zítra 11. titul v řadě. I přes historické statistiky však jde stále jen o sport a tým Ariete se po skvělé sezoně nebude chtít ani tentokrát vzdát bez boje. Kromě něj se navíc diváci mohou v hale i před ní těšit na spoustu lákadel, jež nabízí pouze a jenom titulové klání.

Číst celý článek 539xPřečteno
Preview rozhodujícího Zápasu 3 série o 3. místo
Komu to dnes zacinká? Kdo zůstane zklamaný? V sázce je bronz!

Aktualizováno kvě 27 2014 08:23 Prodlouží v Pardubicích dobu bronzovou? Nebo v Opavě zahájí po 11leté proluce novou kovovou éru? Již dnes se o tom rozhodne ve městě perníku, kde hala Dukla pohostí třetí duel o bronz v ligovém ročníku 2013/14. Na cestě na východ Čech je i 30členná ekipa opavských tifosi, o náboj tak je předem postaráno a vy můžete u všeho být buď přímo v epicentru dění, nebo prostřednictvím přímého přenosu tvcom.cz.

Číst celý článek 610xPřečteno
Děčín hledá náhradu za Ventu a Soukupa. Další 2 roky pro Striu a Vyorala

kvě 26 2014 18:23 Rozehrávač Matej Venta již není děčínským Válečníkem. Vypršela mu roční smlouva a klub už o jeho další služby nemá zájem. Naopak v týmu zůstává druhý playmaker Tomáš Vyoral, který se během sezony postupně posouval do role jedničky a v play-off už byl králem pozice 1. Ba co víc, v Děčíně bude pokračovat až do konce ročníku 2015/16.

Číst celý článek 771xPřečteno
Vošlajera, Nováka a teď - ulovili Lions i chalupáře Stanislava Zuzáka

kvě 26 2014 17:06 Po šesti letech v kolínských barvách power forward Stanislav Zuzák nečekaně změnil kurz své plavby basketbalovou kariérou a nabral směr rybník Vajgar. To znamená jediné - úpis do služeb jindřichohradeckých Lions. Po centru Tomáši Vošlajerovi a křídlu Pavlu Novákovi má tak klub pod palcem i (letos) 34letého podkošového šikulu s kvalitní střelbou trojek.

Číst celý článek 644xPřečteno
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Nejlepší Čech a Češka roku obdrží šperk s diamanty
V pátek večer, tedy první srpnový den, bude znám nový král a královna českého basketbalové...

Bartoň o zákulisí Barcy: smlouva, Navarro, oblečení, auta, tresty, doktoři, muzeum a 200 signálů kouče XP
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU   FC Barcelona. Magický je název klubu, za nějž mohou ...

Skoro král doskakovačů ACB o nejtěžším soupeři, své proměně, US majitelích i vlastní auře v týmu Cajasolu
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Ondřej Balvín roste a roste. Už však nikoli do...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2301

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni