Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61

V USK skončil Votroubek. Tým nejspíš povede další zahraniční kouč

Exkluzivně čer 16 2014 17:58 Hodně hlubokou "nůši" s až desítkami různých jmen nyní přebírají na pražské Folimance, kde tamní management hledá nástupce kouče Kena Scalabroniho. Ten z klubu odešel po sedmi plodných letech s šesti účastmi v play-off, aby přijal novou výzvu od Welsu, tedy posledního semifinalisty rakouské bundesligy.

Číst celý článek 1062xPřečteno

V Brně startují Norwu, povýšili trenéra a chystají zcela nový projekt

čer 12 2014 07:22 11 vítězství a 31 porážek. To na loňského nováčka Mattoni NBL Mmcité Brno na pohled nebyl tak špatný výsledek uplynulé sezony. Tým českých mladíků, který byl během ročníku občerstvován zahraničními posilami, sice skončil po základní části poslední, ale jen o dvě výhry zaostal za devátým USK Praha. A to je výsledek, na kterém klub může stavět.

Číst celý článek 1132xPřečteno

Kouč Scalabroni po sedmi letech končí v USK Praha

čer 11 2014 10:17 Po sedmi letech úspěšné mise se Univerzitní sportovní klub Praha a trenér Ken Scalabroni dohodli na ukončení spolupráce. Velezkušený charizmatický Američan působil na Folimance od roku 2007, což je v Mattoni NBL nezvykle dlouhá doba. Šestkrát v řadě se mu podařilo postoupit do play-off, k tomu získal i bronz v Českém poháru. Jen letos se vyřazovací boje v NBL jeho mladému týmu vyhnuly.

Číst celý článek 746xPřečteno
Kouč Beksy Dušan Bohunický rozmlouval online s fanoušky

O svém překvapení, zklamání, výkonech hráčů, inovacích, Željkovi i snech

čer 10 2014 10:18 BK JIP Pardubice je jedním z klubů Mattoni NBL, který interaktivní formou zatahuje do dění i své fanoušky. Nejinak tomu bylo i v posezonním online "chatu", kde kouč Dušan Bohunický odpovídal na neutrální, pochvalné a někdy i štiplavé otázky. Jejich šíře byla skutečně pestrá: dotazy padaly jak na play-off výsledky týmu, výkony jednotlivých hráčů či jejich budoucnost v Pardubicích, tak na Bohunického trenérské vzory, jeho sny i ideální český tým. Dostalo se však i na potenciální ligové inovace. A tady už jsou ty nejzajímavější názory a citace slovenského kormidelníka.

Číst celý článek 895xPřečteno
Štěnička: Jdou fámy, že Šiřina podepsal Nymburku. To ale není možné!

čer 10 2014 09:33 Velikou spokojenost prožívají po uplynulé sezoně v Opavě. Družina Petra Czudka třetím místem překonala veškerá očekávání, navíc v play-off začaly na domácí bitvy chodit čtyř- až pětinásobně větší návštěvy než v základní části. Obojí si hodně pochvaluje generální manažer klubu Dušan Štěnička, jehož tým si přitom před sezonou nedával žádné přehnané cíle.

Číst celý článek 947xPřečteno
Kouč Bohunický v Pardubicích prodloužil, kvartet hráčů skončil

čer 6 2014 10:49 BK JIP Pardubice, čtvrtý tým uplynulé sezony Mattoni NBL, prodloužil o dva roky kontrakt s 38letým koučem Dušanem Bohunickým, který tým převzal před ligovým play-off 2013. Klub zároveň oznámil odchod čtveřice hráčů. Jsou jimi křídelníci Corey Muirhead a Samuel Faifr, rozehrávač Michal Čarnecký a power forward Martin Peterka.

Číst celý článek 1045xPřečteno
GM Hrubý o Vegas, zveřejňování rozpočtů a nej kontraktu dějin Ústí

Exkluzivně čer 6 2014 06:03 Ještě nejméně jednu sezonu bude muset Tomáš Hrubý zvládat u týmu ústecké Slunety svou náročnou dvojroli generálního manažera a kouče. Kouče, který sice nekoučuje, přesto musí být při každém zápase na lavičce týmu, aby naplnil literu regulí Mattoni NBL. Podle nich musí mít hlavní trenér buď licenci A, anebo minimálně odkroucený rok studií směřujících k jejímu získání.

Číst celý článek 1052xPřečteno
Ex-guard Nymburka vzal fanoušky za mistrovské kulisy. Jako spisovatel

Exkluzivně čer 5 2014 07:28 Během finálové série Mattoni NBL spatřila světlo světa unikátní publikace s názvem "Za zlatou oponou", jež podrobně odkrývá zákulisí cesty týmu ČEZ Basketball Nymburk z ligového suterénu až k dekádě zaplněné nůšemi českých titulů i význačných úspěchů na mezinárodní scéně. Vedle detailů jednotlivých sezon, jejichž průvodci se stali sami hráči, tvoří stěžejní součást knihy jedenáct osobních zpovědí mužů, kteří s touto zlatou érou byli tak či onak spojeni. K nejzajímavějším patří interview se všemi hlavními kouči, titulovým rekordmanem Ladislavem Sokolovským, který se v Nymburce rozhodl usadit i v "dalším" životě, nebo s klubovým prezidentem a spolumajitelem Miroslavem Janstou.

Číst celý článek 691xPřečteno
Statistiky a čísla, o nichž se nemluví. Kdo se nejvíckrát vyfauloval?

Exkluzivně čer 3 2014 16:23 I když evropské a tedy i české statistiky všemožného sportu nejsou tolik sofistikované a detailní jako za Atlantikem, lecjaké kuriozity i zajímavosti se z nich vyčíst dají. Proto jsme se po právě skončené sezoně Mattoni NBL podívali na ligové hráče z trochu jiných statistických úhlů.

Číst celý článek 931xPřečteno
Nejúspěšnější český NBL-kouč současnosti o redukci a také o ICEC derby

Exkluzivně kvě 30 2014 12:52 Ve stínu zlaté nymburské opony to řadu posledních sezon docela zaniká. Přesto je to výsledky podložený fakt. Ač mu v kariérním curriculu chybí reprezentační záznam, je to jinak na mužské scéně nejúspěšnější český trenér posledních let. Jako hlavní kouč se včetně sdíleného stříbra se Zdeňkem Janíkem z roku 2004 podepsal už šestkrát během 11 let pod úspěch sestavy ligových vicemistrů. S Novým Jičínem získal druhou pozici ještě v roce 2008 a 2009 a nyní má už třetí stříbro v řadě s Prostějovem. Vzhledem k tomu, že u dvou orlích druhých míst stál Slovák Peter Bálint, není z českých koučů Zbyňku Cholevovi za uplynulé roky (minimálně od odchodu Michala Ježdíka z lavičky Nymburka v létě 2006) nikdo ani na dohled v patách.

Číst celý článek 1094xPřečteno
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Asistent Pavel Beneš o krutosti při zápasech dorostu, své cestě, práci u lvů, lasu z NBL a zničení Křemena
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Už od června zařezává devítinásobný šampion Ma...

Maďaři nás každý nájezd do koše zmlátili, říká hrdina Pumprla. Soupeř podle něj uplatnil "pravidlo 60 faulů"
VIDEOINTERVIEW  Z LŮNA REPRE   Na loňském ME byl třetí hlavní zbraní lvů. V...

Palyza o oživení v repre, kapitánech, úkolech nováčků, požadavcích kouče i pohádkové atmosféře v Bayreuthu
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU   Po průlomovém prvním zápase v reprezentaci vůbec, kd...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2349

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni