Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61

Hraje-li se Zápas 5, musí vyhrát Prostějov! Zlomí Beksa jeho kouzlo?

Exkluzivně kvě 13 2014 09:48 Pokud by se před dnešním rozhodujícím semifinále braly v potaz především zkušenosti a úspěšnost v play-off Zápasech 5, mohli by být domácí Orli naprosto v klidu. A naopak hosté z Pardubic by museli předem složit zbraně. Z pohledu dosavadní bilance - i absence jejich Nemesis z Nového Jičína v ligovém pelotonu - jsou totiž vicemistři absolutními favority.

Číst celý článek 568xPřečteno
Preview Utkání 5 semifinále

Úterý třináctého, den rozhodnutí!

Aktualizováno kvě 13 2014 08:03 Je to tu! Soudný den. Ten, který určí druhého finalistu Mattoni NBL pro rok 2014. Úderem 18. hodiny nastoupí v Prostějově před kameru tvcom.cz domácí Orli, obhájci ligového stříbra, a na druhé straně hosté z Pardubic, loni bronzoví. Každý tým v semifinálové sérii vyhrál jednou doma a jednou venku, vyrovnanější už tak být toto soupeření nemohlo být. Stále však chybí nějaké prodloužení, a to by se dnes klidně mohlo urodit. Díky zkušenostem s pátými zápasy i kritickými situacemi jsou mírnými favority Orli, kteří už dokázali zabrat za stavu 1-2 v Pardubicích. To ale teď nemusí vůbec nic znamenat.

Číst celý článek 442xPřečteno

Pospíšil o chybách, tíze zápasů o všechno a zákazu negativních myšlenek

Exkluzivně kvě 12 2014 10:33 Jen Levell Sanders v roce 1999 a Corey Muirhead se Zbyňkem Pospíšilem v roce 2009 zažili z aktuálního pardubického týmu atmosféru Finále Mattoni NBL. Všichni tři shodou okolností v dresu Nového Jičína. "Je to už ale dlouho, rád bych si to proto zase oživil. Finále by bylo určitě super," vzpomene centr Pospíšil na titulovou sérii s Nymburkem, již tehdy Nový Jičín prohrál jasně 0-4. Zatímco však zkušený pivot čeká na další finále teprve pátý rok, v případě pardubického klubu jde už o rok třicátý. A nejen o tom po ztraceném semifinálovém Zápase 4 s Prostějovem Pospíšil hovořil pro NBL.cz.

Číst celý článek 501xPřečteno

J-Bohačík o krvavých rýhách, mukách rodičů a (málem) osudovém Kolínu

Exkluzivně kvě 11 2014 10:45 Byl by to perfektní paradox, kdyby Prostějov nepostoupil do finále v důsledku čtvrtfinálové série, již ovládl 3-0. Jak vám ale na svém konkrétním případě váhajícího střelce vysvětlí člen ligového All-Star Jaromír Bohačík, mohlo se to klidně stát. Orli však tuto hrozbu minimálně na několik dní odvrátili, když vyrvali Pardubicím z rukou blížící se postup, a v semifinále na půdě soupeře srovnali na 2-2. Podíl téměř nestřídajícího shooting guarda na tomto úspěchu byl nemalý, což vedle 10 bodů a 7 doskoků dokumentovaly i dvě dlouhé krvavé rýhy na jeho boku.

Číst celý článek 681xPřečteno
Echo Zápasu 4 semifinále: Dušan Bohunický: Klíčový problém? Agrese Prostějova
Choleva: Nemohli jsme se smířit s koncem! Formu jsme načasovali brzy

Exkluzivně kvě 10 2014 10:22 "Bylo pro nás hrozně těžké smířit se s tím, že bychom mohli v Pardubicích prohrát a naše cesta za dalším finále by skončila. Byla to těžká, frustrující představa, která nás v prvních dnech po předchozí porážce deptala víc, než bylo zdrávo." Do těchto dvou vět shrnul kouč Orlů Zbyněk Choleva vše důležité. Všechno to, co vybičovalo jeho tým k meznímu výkonu ve čtvrtém semifinále, jenž vedl k zaslouženému vítězství o deset bodů a pouhým 12 vteřinám s negativním skore. Je zřejmé, že pokud by se orlí agresí nechala Beksa zatlačit do úzkých i v rozhodující bitvě na půdě soupeře, neměla by s největší pravděpodobností žádnou šanci.

Číst celý článek 589xPřečteno
Summary Zápasu 4 semifinále
Sanders sám na vše nestačil. Nečasem vedení Orli duel o život urvali!

Aktualizováno kvě 9 2014 20:22 AKTUALIZOVÁNO O ZÁPASOVÉ DETAILY Jaromír Bohačík minul trojku, jako už mnohokrát v téhle sérii. Sám přiznal, že všechny své semifinálové koše zná "jménem". V ten moment měl však štěstí, protože minutý projektil přes jeho bratra Petra, hájícího barvy soupeře, doskočil nejmenší Orel na hřišti Pavel Slezák. A za pár vteřin už stál Jaromír opět na trojkové linii s míčem v ruce, docela volný a - přemýšlel. Další střelu se zjevně bál vzít. Jen však přijal míč, zpod koše na něj mocně gestikuloval a křičel spoluhráč Radek Nečas. Od svého nejistého křídla si žádal okamžitě další střelu. Bohačík nakonec poslechl - a trefil.

Číst celý článek 922xPřečteno
Preview Utkání 4 semifinále
Dukla bouří a hoří touhou po prvním finále za 30 let!

Aktualizováno kvě 9 2014 08:25 Kropilák, Kristiník, Voltner, Kulich, Kantůrek, Zuzánek, Burgr, Vaněček, Kůrka, Faltýnek, Rous, Zikuda, Kolář, Macela. Znáte ta jména? Nebo aspoň některá? Pravověrní pardubičtí fanoušci, ti dříve narození, je znát musejí. Právě těchto 14 mužů pod taktovkou trenérského tandemu Jan Skokan - Luboš Bulušek dobylo pro východočeský klub dosud poslední finále ligy. Hned v prvním roce, kdy byl v československé nejvyšší soutěži systém play-off s finálovou sérií zaveden. Tehdy Rudá hvězda v boji o titul skolila ostravskou Novou huť Klementa Gottwalda vedenou trenérem Hummelem, po obratu v sérii na 2-1 - mimochodem, i proto až do dneška Ostravě titul stále chybí. Následovníci Kropiláka a spol. dnes mají jedinečnou šanci po nekonečných 30 letech na finálovou partu z roku ´84 navázat a při postupu ze semifinále proniknout na čelné místo dějin klubu. Zda to proti vicemistrům z Prostějova zvládnou, můžete od 17 hodin sledovat buď přímo v pardubické hale Dukla, nebo na TVCOM.cz. Ať už ten boj dopadne jakkoli, bude stát za to!

Číst celý článek 806xPřečteno
Velké interview s rozehrávačem Pardubic před jejich zápasem do historie
Levell Sanders 15 let poté: O tom jediném, na čem záleží

Exkluzivně kvě 8 2014 20:37 Je tomu již patnáct roků, co tehdy třiadvacetiletý mladík z Brooklynu vedl partu veteránů k prvnímu a dosud jedinému titulu Nového Jičína. První a dosud jediný titul to však byl v Česku i pro něj samého. A také dosud jediné finále, v němž tu za dlouhé roky účinkoval. Už zítra může Levell Sanders počet svých finálových zářezů zdvojnásobit. A zároveň jako hlavní rozehrávač dovést Pardubice do jejich premiérové titulové série v Mattoni NBL a také do prvního ligového finále za posledních 30 let. Kdyby však na tohle všechno dnes v noci myslel, nejenže by nemohl usnout, ale ještě by ho k tomu rozbolela hlava. I proto si takové myšlenky zakázal. Nejen o tom je následující rozhovor s velkým mužem dějin české ligy, jehož pardubický tým dělí už jen hodiny od historické šance.

Číst celý článek 662xPřečteno
Rašid-M o Polsku, Rakousku i Česku, tipu na Beksu a Matěji Svobodovi

Exkluzivně kvě 8 2014 14:29 Řekli byste, že křídlo s největší pravděpodobností nemůže mít lepší dvoubodové procento než kvalitní centr. Přesto je v NBL jeden small forward, který si drží ještě o sedm desetin lepší úspěšnost než ligový pivot číslo 1 Rašid Mahalbašič (69,2 procenta), jenž byl čerstvě zvolen i do All-Star pětice Mattoni NBL. A tím křidelníkem s téměř 70procentními dvojkami je Mahalbašičův nymburský spoluhráč a v této kategorii No.1 celé ligy Tomáš Pomikálek.

Číst celý článek 628xPřečteno
Czudek po první TCH: Vidíte - ani jako Trenér roku respekt zdaleka nemám!

Exkluzivně kvě 8 2014 09:11 Má za sebou sotva první dvě play-off série v kariéře trenéra v Mattoni NBL - jednu vyhranou, jednu prohranou. Bez ohledu na to jej však hlasující především z řad ligových koučů, manažerů a kapitánů týmů zvolili za Trenéra sezony 2013/14. I když možná ještě větší skok oproti předchozí sezoně zaznamenalo Ústí, jeho Opava letos jen o vzájemné zápasy skončila na čtvrtém místě po základní části a nyní ji čeká - před sezonou nečekaný - boj o bronz. Proto opavskému kormidelníkovi Petru Czudkovi patří letošní ocenění plným právem.

Číst celý článek 776xPřečteno
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Skoro král doskakovačů ACB o nejtěžším soupeři, své proměně, US majitelích i vlastní auře v týmu Cajasolu
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Ondřej Balvín roste a roste. Už však nikoli do...

Kamil Švrdlík o amerických návycích Audy, jiném patře Balvína, ukrutné rychlosti a čekání na zahraniční terno
VIDEOINTERVIEW  BASKETMAGU   Po odchodech Jaromíra Bohačíka do Leuven a Luk...

V duchu tradic Novaka Djokoviče, Pavla Slezáka nebo Vladimíra Šmicra: svatební obr hektika Jakuba Šiřiny!
VIDEOINTERVIEW BASKETMAGU    Vy, dříve narození, si asi ještě pamatujete tu...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2295

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni