Výsledkový proužek
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Summary Utkání 1 Finále Mattoni NBL 2014

Po hvězdném rozletu svázal Orlům křídla start druhé půle

Aktualizováno kvě 21 2014 20:58 DOPLNĚNY OHLASY Svou finálovou misi zahájili odvážně. Až obdivuhodně. Jako tým, který hodlá být konkurenceschopný nejen slovy, ale i činy. A skrze osobu svého vůdce prvních minut, bývalého nymburského pilíře Radka Nečase, získali šest rychlých bodů zpod koše, odkud v první čtvrtině drtili mistra po jednoduchých vnicích nebo kombinacích nebývalou silou. Za skore 1-8 se zdálo, že hosté z Prostějova vstoupili do své šesté finálové série tou správnou nohou.

Číst celý článek 497xPřečteno

Šiřina o důvodu 40 dalekých střel, smršti TCH a speciálním boxu

Exkluzivně kvě 21 2014 16:08 25. To je průměr trojkových pokusů Opavy na jedno utkání této sezony. Proto cifra 40 v prvním duelu o bronz s Pardubicemi byla skutečným unikátem. Anebo ne? Různé úhly pohledu na stejné číslo NBL.cz rozebíral se slezským point guardem Jakubem Šiřinou. A stranou nemohly zůstat ani nadstandardní tři technické chyby jeho týmu. A taky ten "box and one".

Číst celý článek 484xPřečteno

Fenomén Peterka: v 17:00 maturantem, v 18:15 lídrem Pardubic!

kvě 21 2014 08:54 Není prvním, ani posledním, koho tak kritická kombinace potkala během play-off. Na jaře se prostě školy dokončují odedávna. Střední i vysoké. Platí to i pro studující vrcholové sportovce, kteří si občas musí v závěru sezony prožít dvojité nervy, byť by se rádi soustředili především na důležité výkony na hřišti. Asi už nedostižitelným basketbalovým rekordmanem zůstane v tomto směru křídelník Jiří Novotný, který v den posledního šestého mače Finále NBL 2004 stihl dopoledne v Praze odstátnicovat, a večer už s Nymburkem slavil v Novém Jičíně první klubový titul.

Číst celý článek 502xPřečteno
Summary Utkání 1 o bronz

Slezané se utrojkovali k porážce. Závěr Beksy řídili Peterka a Nelson

Aktualizováno kvě 20 2014 21:11 Šiřina - 8/1. Kramný - 7/1. Blažek - 6/1. Dokoupil - 8/2. Sokolovský - 7/2. To jsou trojkové nástřely jednotlivých hráčů Opavy z Utkání 1 série o bronz. Jakoby hosté neznali jinou střelu než zpoza oblouku, odkud vyslali za 40 minut celkem 40 pokusů, z celkových 68 z pole. A protože zacílili přesně pouhých 7 trojek, což dává úspěšnost bídných 18 procent, mohou právě této statistické kolonce připsat na vrub první porážku v sérii. Naopak Pardubice stojí po domácím úspěchu 67-59, po mizerné první půli dobytém druhopoločasovým skore 46-32, jedno vítězství od bronzových medailí.

Číst celý článek 585xPřečteno
Preview Zápasu 1 Finále Mattoni NBL 2014 i s Michalem Davidem!
Nymburk vs. Orli ve finále: 19-3. Přišel čas to změnit?

kvě 20 2014 16:10 Ano, 19-3. Taková je celková bilance Nymburka s Prostějovem za dosavadních pět finálových soubojů v Mattoni NBL. V orlí finálové premiéře v roce 2007 polabský celek triumfoval 3-0, v roce 2010 4-1, o rok později po dosud nejdramatičtější sérii 4-2, načež následovaly dva výsledky 4-0. Ariete tak na vítězství v aspoň jednom finálovém duelu čeká už tři roky. Letos možná přišel čas tuto bilanci zlomit. V šestém finále klubu za 10 let v lize, ještě přesněji v šestém za posledních 8 sezon a dokonce v pátém v řadě za sebou.

Číst celý článek 397xPřečteno
Nečas před jedenáctým o jednonohém, pseudopivotech a finálové chybě

Exkluzivně kvě 20 2014 08:35 Zatímco Slezan Ladislav Sokolovský ve svém měšci ukrývá 11 zlatých ligových medailí, ex-spoluhráč a nyní prostějovský Orel Radek Nečas se právě chystá na svou 11. finálovou sérii. A to už je důvod pro pořádnou zpověď. K ní ho pozval server NBL.cz, neboť už zítra startuje Finále Mattoni NBL 2014, v němž Nečasův Prostějovs čeká tradiční protivník - ČEZ Basketball Nymburk.

Číst celý článek 537xPřečteno
Preview Utkání 1 o třetí místo
První souboj o bronz hostí velká aréna. Komu přinese štěstí?

Aktualizováno kvě 19 2014 18:34 Je to už dlouhých 7 let, co se naposledy hrála ligová série o bronz, a málokdo si tak pamatuje, jaké to vlastně je. Týmy Pardubic a Opavy to již zítra zjistí na vlastní kůži. Boj o třetí příčku, který se povede na dvě výhry, se letos vrací na palubovky Mattoni NBL a hned bude pořádně žhavý. Slezané čekají na medaili už od posledního titulu v roce 2003, tedy 11 let. A Pardubice bronz obhajují z loňska. Ještě důležitější však je, že si budou chtít spravit chuť po na hlavu ztraceném Zápase 5 semifinále s Prostějovem. Série zvedá kotvy v úterý v 18:15 v pardubické ČEZ aréně, která zažije atmosféru play-off NBL letos vůbec poprvé. A že to bude stát za to, o tom svědčí i zpráva z tábora hostů, kteří bez problémů vyprodali fanouškovský autobusový zájezd na východ Čech.

Číst celý článek 533xPřečteno
Kouč Beksy o zklamání, chybějícím střelci, budoucnosti a sérii o bronz

Exkluzivně kvě 17 2014 10:19 Den a kousek. Tak dlouho se trápil nad semifinálovým vyřazením kouč Pardubic Dušan Bohunický. Teď už se ale musí zaměřit především na souboj o bronz proti Opavě, který má úvodní rozskok v úterý na palubovce Beksy. "Po prvním tréninku s týmem, který jsme po semifinále měli, už ze mě to zklamání odešlo a začal jsem se soustředit na zápasy o třetí místo," podotkl trenér, který se po loňském bronzu mohl případným postupem do letošního finále stát během jediného roku jedním z nejúspěšnějších koučů klubových dějin.

Číst celý článek 808xPřečteno
Je play-off příliš rozvleklé? Víte, v čem je klíč? A jak je to jinde?

Exkluzivně kvě 16 2014 13:42 Formát play-off bývá vrcholem většiny sportovních soutěží. Očekává se od něj drama, ty nejlepší zápasy a výkony hráčů i ty nejatraktivnější fanouškovské zážitky. S tím obvykle bývá spojen i poměrně rychlý sled zápasů, následujících po sobě bez zbytečně velkých prodlev. Je to tak ale skutečně všude? A jak je to tomu v případě české Mattoni NBL? Pojďme se na to podívat trochu zblízka.

Číst celý článek 794xPřečteno
Snajpr žlutomodrých o vyprodané bronzové bitvě, důvěře v Beksu, orlím mustru a neznalosti Američanů
Dokoupil: O reprezentaci budu bojovat dál, abych se tam jednou i dostal

Exkluzivně kvě 15 2014 18:04 V semifinále s Nymburkem natáčel kvalitní průměry 11 bodů za víc než 23 minut, čímž jen znovu potvrdil, že prožívá kariérní sezonu. Nyní už se ale opavský ostrostřelec Petr Dokoupil chystá na "malé finále NBL" - bitvu o bronz s Pardubicemi. Nejen o ní si povídal s NBL.cz.

Číst celý článek 602xPřečteno
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Bitva o mistry Prahy 3x3. Už v sobotu na Václaváku!
PREVIEW PRAGUE MASTERS 3X3    Ostrava z Prahy do Tokia. Tak takový plán má ...

Muž rekordů Kokoškov o zoufalství z Čechů, koučování LeBrona a o šanci stát se prvním eurotrenérem v NBA
INTERVIEW BASKETMAGU   Je to jeden z nejzajímavějších koučů, jaký se v nymburské...

Tomáš-S o o 7 let mladším Welschovi, stání v rohu, 3 trojkách se zašitým loktem a poctě od trenéra z NBA
INTERVIEW BASKETMAGU  Nezahajoval, přesto odehrál 35 minut. Není střelec a navíc mu j...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2359

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni