Výsledkový proužek
  • Opava - Orli 83-55 (Klečka 14, Blažek 13 - Slezák 15, Kouřil 10), NH - Opava 74-84 (Zbránek 17, Číž, Urbánek 11 - Blažek 17, Gniadek, Sokolovský 11)
  • Příprava: Inter (mistr Slovenska, bez reprezentantů) – Beksa 66-92 (Kohout 15, Pospíšil 14, Bohačík 12, Pandula a Půlpán 10, Šoukal a Sanders 9)
  • Příprava: Weissenfels (9. tým německé BBL) – Ústí (bez podkošových Američanů) 102-86
  • Příprava: Děčín - Chemnitz (druhá německá liga) 82-80 (Tucker 20, Jelínek 15, Kaša 13, Stria 11, Bažant 6)
  • Příprava: Pardubice - Prudnik 140-69 (Bohačík 16, Potoček 15, Pospíšil 13, Šoukal 12, Šoula, Wall a Půlpán 11, Pandula 10)

Je play-off příliš rozvleklé? Víte, v čem je klíč? A jak je to jinde?

Exkluzivně kvě 16 2014 13:42 Formát play-off bývá vrcholem většiny sportovních soutěží. Očekává se od něj drama, ty nejlepší zápasy a výkony hráčů i ty nejatraktivnější fanouškovské zážitky. S tím obvykle bývá spojen i poměrně rychlý sled zápasů, následujících po sobě bez zbytečně velkých prodlev. Je to tak ale skutečně všude? A jak je to tomu v případě české Mattoni NBL? Pojďme se na to podívat trochu zblízka.

Číst celý článek 801xPřečteno
Snajpr žlutomodrých o vyprodané bronzové bitvě, důvěře v Beksu, orlím mustru a neznalosti Američanů

Dokoupil: O reprezentaci budu bojovat dál, abych se tam jednou i dostal

Exkluzivně kvě 15 2014 18:04 V semifinále s Nymburkem natáčel kvalitní průměry 11 bodů za víc než 23 minut, čímž jen znovu potvrdil, že prožívá kariérní sezonu. Nyní už se ale opavský ostrostřelec Petr Dokoupil chystá na "malé finále NBL" - bitvu o bronz s Pardubicemi. Nejen o ní si povídal s NBL.cz.

Číst celý článek 612xPřečteno

Orel Kamil o oslavě, odevzdaném Ellovi, odplatě mistra a repre nominaci

Exkluzivně kvě 14 2014 17:26 Podle oficiálního přiznání jednoho z podkošových Orlů trvala postupová oslava po rozhodujícím duelu semifinále do dvou do rána. Dnes po obědě už byl však Kamil Švrdlík svěží a připravený na analýzu všeho druhu. Ať už se týkala semifinále, finále nebo i reprezentace.

Číst celý článek 815xPřečteno
Summary Utkání 5 semifinále

Orli byli nemilosrdní. A popáté v řadě vyzvou ve finále Nymburk!

Aktualizováno kvě 13 2014 19:52 DOPLNĚNY OHLASY Rekordní prostějovská návštěva této sezony měla sledovat strhující představení, v němž si oba sokové nedarují ani centimetr kurtu zadarmo, celkové skore bude na obou stranách atakovat šedesátku a konečný rozdíl nebude vyšší než pět bodů. To se od rozhodujících semifinálových zápasů play-off sérií obvykle očekává, proto se na ně davy fanoušků těší. V prostějovském Sportcentru však na takovou bitvu byl dnes připraven jen jeden tým - ten domácí. Ten, který dominoval od vteřiny 1 do vteřiny 2400. Aby ukázal, že je skutečně lepší. Že si zaslouží páté finále s Nymburkem v řadě.

Číst celý článek 1062xPřečteno
Hraje-li se Zápas 5, musí vyhrát Prostějov! Zlomí Beksa jeho kouzlo?

Exkluzivně kvě 13 2014 09:48 Pokud by se před dnešním rozhodujícím semifinále braly v potaz především zkušenosti a úspěšnost v play-off Zápasech 5, mohli by být domácí Orli naprosto v klidu. A naopak hosté z Pardubic by museli předem složit zbraně. Z pohledu dosavadní bilance - i absence jejich Nemesis z Nového Jičína v ligovém pelotonu - jsou totiž vicemistři absolutními favority.

Číst celý článek 604xPřečteno
Preview Utkání 5 semifinále
Úterý třináctého, den rozhodnutí!

Aktualizováno kvě 13 2014 08:03 Je to tu! Soudný den. Ten, který určí druhého finalistu Mattoni NBL pro rok 2014. Úderem 18. hodiny nastoupí v Prostějově před kameru tvcom.cz domácí Orli, obhájci ligového stříbra, a na druhé straně hosté z Pardubic, loni bronzoví. Každý tým v semifinálové sérii vyhrál jednou doma a jednou venku, vyrovnanější už tak být toto soupeření nemohlo být. Stále však chybí nějaké prodloužení, a to by se dnes klidně mohlo urodit. Díky zkušenostem s pátými zápasy i kritickými situacemi jsou mírnými favority Orli, kteří už dokázali zabrat za stavu 1-2 v Pardubicích. To ale teď nemusí vůbec nic znamenat.

Číst celý článek 482xPřečteno
Pospíšil o chybách, tíze zápasů o všechno a zákazu negativních myšlenek

Exkluzivně kvě 12 2014 10:33 Jen Levell Sanders v roce 1999 a Corey Muirhead se Zbyňkem Pospíšilem v roce 2009 zažili z aktuálního pardubického týmu atmosféru Finále Mattoni NBL. Všichni tři shodou okolností v dresu Nového Jičína. "Je to už ale dlouho, rád bych si to proto zase oživil. Finále by bylo určitě super," vzpomene centr Pospíšil na titulovou sérii s Nymburkem, již tehdy Nový Jičín prohrál jasně 0-4. Zatímco však zkušený pivot čeká na další finále teprve pátý rok, v případě pardubického klubu jde už o rok třicátý. A nejen o tom po ztraceném semifinálovém Zápase 4 s Prostějovem Pospíšil hovořil pro NBL.cz.

Číst celý článek 541xPřečteno
J-Bohačík o krvavých rýhách, mukách rodičů a (málem) osudovém Kolínu

Exkluzivně kvě 11 2014 10:45 Byl by to perfektní paradox, kdyby Prostějov nepostoupil do finále v důsledku čtvrtfinálové série, již ovládl 3-0. Jak vám ale na svém konkrétním případě váhajícího střelce vysvětlí člen ligového All-Star Jaromír Bohačík, mohlo se to klidně stát. Orli však tuto hrozbu minimálně na několik dní odvrátili, když vyrvali Pardubicím z rukou blížící se postup, a v semifinále na půdě soupeře srovnali na 2-2. Podíl téměř nestřídajícího shooting guarda na tomto úspěchu byl nemalý, což vedle 10 bodů a 7 doskoků dokumentovaly i dvě dlouhé krvavé rýhy na jeho boku.

Číst celý článek 738xPřečteno
Echo Zápasu 4 semifinále: Dušan Bohunický: Klíčový problém? Agrese Prostějova
Choleva: Nemohli jsme se smířit s koncem! Formu jsme načasovali brzy

Exkluzivně kvě 10 2014 10:22 "Bylo pro nás hrozně těžké smířit se s tím, že bychom mohli v Pardubicích prohrát a naše cesta za dalším finále by skončila. Byla to těžká, frustrující představa, která nás v prvních dnech po předchozí porážce deptala víc, než bylo zdrávo." Do těchto dvou vět shrnul kouč Orlů Zbyněk Choleva vše důležité. Všechno to, co vybičovalo jeho tým k meznímu výkonu ve čtvrtém semifinále, jenž vedl k zaslouženému vítězství o deset bodů a pouhým 12 vteřinám s negativním skore. Je zřejmé, že pokud by se orlí agresí nechala Beksa zatlačit do úzkých i v rozhodující bitvě na půdě soupeře, neměla by s největší pravděpodobností žádnou šanci.

Číst celý článek 628xPřečteno
Summary Zápasu 4 semifinále
Sanders sám na vše nestačil. Nečasem vedení Orli duel o život urvali!

Aktualizováno kvě 9 2014 20:22 AKTUALIZOVÁNO O ZÁPASOVÉ DETAILY Jaromír Bohačík minul trojku, jako už mnohokrát v téhle sérii. Sám přiznal, že všechny své semifinálové koše zná "jménem". V ten moment měl však štěstí, protože minutý projektil přes jeho bratra Petra, hájícího barvy soupeře, doskočil nejmenší Orel na hřišti Pavel Slezák. A za pár vteřin už stál Jaromír opět na trojkové linii s míčem v ruce, docela volný a - přemýšlel. Další střelu se zjevně bál vzít. Jen však přijal míč, zpod koše na něj mocně gestikuloval a křičel spoluhráč Radek Nečas. Od svého nejistého křídla si žádal okamžitě další střelu. Bohačík nakonec poslechl - a trefil.

Číst celý článek 972xPřečteno
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Startuje show Světového poháru! Obhájci bez záplavy hvězd a zhrzeného Johna Walla. Udeří doma Španělé?
30.8. Hodně proměněný vstoupí dnes v noci (s Finskem, od 22:30 vysílá ČT Sport) do očekáva...

Komplex Kanada zrušen. Češky ve Varech vítězí
Po dalším famózním obratu v závěrečných minutách lvice na turnaji v Karlových Varech skoli...

Kouč lvů Ginzburg o nejšťastnějším dnu, zásahu mincí, odkazu Sabonise pro Veselého a reprezentaci ze srdce
INTERVIEW ZE SZOLNOKU   V 50 letech si připsal nejspíš svůj trenérský top ú...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2377

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni