Výsledkový proužek
  • Tuři - Orli 102-78 (Teplý 19, Macela a Vaňák 17 - Slezák 22, Talley a Tyrna 18), Lions – Vysočina (1. liga) 100-70 (Robinson 19, White a Zuzák 15)
  • Přípravy: Handlová (slovenská extraliga) - Brno 82-86 (Prášil 21, Krakovič a Marič 14), Zlín (1. liga) - Brno 62-84 (Krakovič 18, Semerád 15)
  • Přípravy: Ústí - USK 88-83, Klosterneuburg (elitní soutěž Rakouska) - Brno 78-95 (Prášil 17, Krakovič 15, Šiška 14)
  • Přípravy: Kolín - Kbely (2. liga) 90-38 (Faifr 29, Hammond 14), Brno - Komárno (slovenská extraliga) 68-79 (Prášil 19, Krakovič 14)
  • Příprava: Nymburk - Zielona Gora (vicemistr Polska) 66-62 (Stutz 13, Pomikálek 11, Rančík 9, Raivio a Houška 7)
Dokoupil: Z univerziády rovnýma nohama do fyzické přípravy
Petr Dokoupil, Foto: BK Prostějov

Petr Dokoupil, Foto: BK Prostějov

26.08.2011 12:53 Ve čtvrtek večer se vrátil z rozpálené Číny, kde patřil k oporám univerzitního výběru. Kdo by čekal, že si po náročném programu dopřeje pořádný odpočinek, šeredně by se mýlil. Mattoni NBL klepe na dveře a tak se hned v pondělí připojí do přípravy svého týmu. Ta je už v plném proudu a Petr Dokoupil od spoluhráčů slyšel, že se o žádné vyklusávání nejedná. Čeká ho pořádná dřina.

Petře, dopřejete si po univerziádě volno, nebo rovnou naskočíte do přípravy?

Kluci jsou teď na soustředění v Jeseníkách a přijedou v sobotu. Já se zapojím v pondělí. Takže budu mít asi tak tři dny na aklimatizaci a nabrání sil.
 
Co od nadcházející sezony očekáváte - jednak jako tým, jednak Vy osobně?

Jako tým bysme chtěli určitě navázat na předchozí úspěšnou sezónu. Tedy uspět v evropských pohárech a dostat se do finále v české lize. Bude to ale pro nás hodně těžké, už jen z toho hlediska, že máme skoro celý nový tým a bude chvilku trvat, než se sehrajeme. Osobně pak bych si chtěl zahrát více minut než v minulé sezóně. To ovšem záleží na mě, jak se mi bude dařit a taky na trenérovi, jakou mi dá důvěru.
 
Na trenérském postu v Prostějově došlo ke změně, měl jste už příležitost mluvit s trenérem Cholevou?

S panem Cholevou jsem ještě neměl tu příležitost mluvit, ale hned jak budu mít, tak si s ním určitě chci promluvit, jakou vidí moji roli v týmu. Jinak ho moc neznám, spíše z doslechu. Ale myslím si, že je to zkušený trenér a mohl by přinést do Prostějova něco nového. Vše ukáže nová sezóna.
 
Odešla řada hráčů, po kom zůstane největší díra?

Nejvíce bude rozhodně chybět Geno (Lawrence - pozn.red.). To byl náš tvůrce hry a ta práce, kterou na hřišti odváděl, byla nenahraditelná. Pak asi Kyle (Landry - pozn.red.). Jeho odhodlání vyhrávat jsem ještě neviděl. Nebo Rado Hyzy, ten byl tedy pro mě osobně takový menší učitel a taky to byl tvůrce atmosféry v šatně. Tak bych tady mohl ale vyjmenovat všechny hráče, kteří odešli. Všichni měli v tom bývalém týmu svoji roli.
 
Řada hráčů také přišla - předpokládám, že osobní seznámení v době odpovídání na tyto otázky ještě neproběhlo. Zjišťoval jste si o posilách například něco na internetu?

Jak říkáte, přišla i řada nových a dobrých hráčů, kteří se jim budou snažit vyrovnat a já doufám, že je plně nahradí či dokonce předčí. Osobně nikoho neznám, ale to se brzo napraví. Jinak internet sleduji pravidelně a vše jsem si už o nich přečetl. Navíc jsem v kontaktu s Jardou Prášilem a ten mi dodával nejnovější info :)
 
Může tým na začátku přípravy poznamenat, že k dispozici nejste kvůli reprezentaci Vy, Švrdlík a Pandula?

Myslím si, že ani moc ne. Kluci teď hodně pracují na kondiční přípravě a zápasy začnou až teď, kdy už budeme kompletní. Takže po herní stránce to nebude mít žádný dopad. Jen asi budeme muset dohnat, to co oni předtím naběhali. Ale to nebude zase tak velký problém.
 
Jak se těšíte na nabírání fyzické kondice, které trenér Choleva v prvních týdnech plánuje? Připravoval jste se sám nějak přes léto?

No mám informace, že tréninky jsou opravdu výživné. Tak už se těším. Ale mám v nohách hodně odehraných minut na univerziádě, takže si myslím, že až tak velký problém to pro mě nebude. Navíc jsme měli i v průběhu léta nějaké to soustředění a pak jsem se i sám individuálně připravoval.
 
Prostějov chce letos opět prorazit více v evropských pohárech. Jaké vidíte šance?

Základem bude uspět v kvalifikaci pro Eurocup. V případě výhry by už to byl podlě mě úspěch, že by Prostějov hrál tak kvalitní soutěž. V případě prohry si určitě budeme klást za cíl postup ze skupiny Eurochallenge, jak se nám podařilo loni a pak se uvidí. Máme docela velké šance. Los byl v tomhle ohledu přívětivý. Navíc máme hráče, který nějakou sezonu působil v Sofii, to nám může také pomoci.
 
Jaký je Váš názor na nový systém ligy a co říkáte na zařazení slovenských týmů?

Dvoukolový systém s nástavbou je podle mě dobré řešení. Jen uvidíme jak se zapojí nové týmy. Pokud získají dotatek peněz na hráče, tak by to nemuselo být až tak špatné. Osobně mi zapojení slovenkých týmů do ligy nevadí. Ale to asi i proto že hraji za Prostějov, který to bude mít na Slovensko nejblíže. Kdybych hrál za Chomutov nebo Ústí, tak bych měl asi jiný názor :) Jinak konfrontace slovenských a českých týmů bude velice zajímavá.
 
Otázka na závěr - loni jste tomu byli nejblíže, tak že by letos - seberete Nymburku titul?

Čekal jsem, že tahle otázka přijde! :) Určitě se pokusíme pro to udělat maximum. Nymburk také skládá nový tým (hlavně cizince) a šance jsou na obou stranách vyrovnané. Vše ukáže základní část nadcházející sezóny. Byl bych sám proti sobě, kdybych řekl, že si nevěříme!
Přečteno  1105xAutor  Ondra Motejlek komentáře Zpět
Souvisejici videa z tvcom.cz

4.6.2014 18:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

31.5.2014 15:30:00
Ariete Prostějov - ČEZ Basketball Nymburk (Mattoni NBL)

28.5.2014 20:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

24.5.2014 18:00:00
Ariete Prostějov - ČEZ Basketball Nymburk (Mattoni NBL)

21.5.2014 18:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

13.5.2014 18:00:00
Ariete Prostějov - BK JIP Pardubice (Mattoni NBL)

9.5.2014 17:00:00
BK JIP Pardubice - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

6.5.2014 18:00:00
Ariete Prostějov - BK JIP Pardubice (Mattoni NBL)

2.5.2014 17:00:00
BK JIP Pardubice - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

29.4.2014 16:00:00
Ariete Prostějov - BK JIP Pardubice (Mattoni NBL)
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Startuje show Světového poháru! Obhájci bez záplavy hvězd a zhrzeného Johna Walla. Udeří doma Španělé?
30.8. Hodně proměněný vstoupí dnes v noci (s Finskem, od 22:30 vysílá ČT Sport) do očekáva...

Komplex Kanada zrušen. Češky ve Varech vítězí
Po dalším famózním obratu v závěrečných minutách lvice na turnaji v Karlových Varech skoli...

Kouč lvů Ginzburg o nejšťastnějším dnu, zásahu mincí, odkazu Sabonise pro Veselého a reprezentaci ze srdce
INTERVIEW ZE SZOLNOKU   V 50 letech si připsal nejspíš svůj trenérský top ú...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2382

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni