Výsledkový proužek
  • Příprava: Pardubice - Prudnik 140-69 (Bohačík 16, Potoček 15, Pospíšil 13, Šoukal 12, Šoula, Wall a Půlpán 11, Pandula 10)
  • Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
Kouč Orlů o vzdání hitu kola a dvojakém překvapení Bertengeha
Foto: BK Prostějov

Foto: BK Prostějov

1.11.2011 19:00 Prostějovští Orli zatím podle očekávání patří do nejužší špičky ligového pelotonu. Mají však už na kontě i některé minusy. Tím prvním byla porážka ve Svitavách, tím druhým nepříliš zdatně kladený odpor při páteční domácí porážce v repríze posledního finále. Nymburk Hanákům upláchl už na přelomu druhé a třetí čtvrtiny a kouč Zbyněk Choleva si po výsledku 71-88 měl věru na co stěžovat. Ostatně poslechněte si ho sami. A poslechněte si i to, co říká na adresu největšího překvapení svého týmu.

Trenére, byla hlavním rozdílem v zápase s Nymburkem obranná činnost hostů, od níž se odvíjel jejich útok i kvalita vaší útočné produkce?
Kvalita nymburské obrany je známá. Dokážou si pomoct, hodně přebírají clony, mají hráče, kteří toho jsou schopní a umějí se rychle zorientovat v nové situaci. S tím jsme měli problémy a tlačilo nás to do kouta víc než bylo zdrávo. Pramenily z toho hlavně v druhé půlce ztráty i těžké střely, které jsme nedávali. Pak už jsme nestihli držet krok. Nymburk z toho vytěžil pár rychlých protiútoků, vy se propadáte hloubš a přestáváte věřit. A to mi na tom nejvíc vadilo - zdálo se mi, že už jsme pak zápas jen dohrávali a neviděli tu šanci, že bychom ještě mohli uspět.  

Pro vás měl Nymburk jako na potvoru jen čtyři ztráty. Skutečně to bylo tak málo?
Ano, je to možné. Jim se už potom dařilo kombinovat, dobře se znají a dají si to i poslepu, tedy ta základní osa. A my jsme už byli pomalejší, chybělo tam víc tlaku a je možné, že měli jen 4 ztráty proti našim 15.  

Zaujalo mě i vašich 15 faulů. To nezní jako příliš agresivní obrana. Nebo už nebylo kde faulovat, když Nymburk prchal do protiútoků?
Tam byla dobrá kombinační a týmová hra Nymburka, kde sice jste v situaci 1 na 1, a kde to vypadá, že to ještě nemusíte hasit faulem, protože tam je nějaká výpomoc, ale oni pak najdou lépe postaveného hráče, který už jde sám do koše a kterého už nikdo nestačí faulovat. Takových situací bylo několik a my jsme tam chyběli. Jinak jsme si ale fauly měli pomáhat víc a dřív a být agresivnější. To se ovšem nedělo.

Mají to letos soupeři proti Nymburku ještě těžší? Urychlil svou hru ještě víc?
Rozhodně nejsou slabší než loni. Hra je stále stejně agresivní, hodně přebírají v obraně a umějí hrát rychle do koše. K tomu přispívá Lawrence, který přihrává rychle dopředu a další jako Nečas, Wilson nebo Pumprla to hrnou taky rychle do útoku. Hraje se proti tomu těžko.

Jak dlouho by vám ještě měl chybět pivot Pelikán?
Řekl bych ještě tři týdny.

Vaším dosavadním MVP, aspoň podle čísel, je Bertengeh Nicholson. To je celkem překvapení, jak velké je pro vás?
Co jsem ho sledoval a co jsem měl informace, tak před příchodem do Prostějova se mu dařilo na Slovensku. To je jistě jiná soutěž, ale byl jsem přesvědčován, že to v něm dříme a že to v něm je. Jsem za to hrozně rád, že se tu drží, maximálně se snaží a zatím předvádí dobré výkony. Byť jsme čekali, že ostatní hráči budou stejně dobří, nebo ho budou i převyšovat. S tím, že by takto čněl, jsem nepočítal. Je to příjemné překvapení na jeho straně, ale zase je to slabší vysvědčení pro ty, u kterých jsem myslel, že budou lepší, což se zatím neděje, a my na tom musíme pracovat.    

Rozehrávač Venta pro vás hraje totéž, co dřív v Novém Jičíně?
Matej vyzrál a je z něj už trochu jiný hráč. Když se mu daří nebo když se cítí dobře, je velmi platný. Někdy jen, protože nic nevzdává a nikdy nepolevuje, z přemíry snahy udělá zbytečnou chybu. To ten celkový dojem kazí, ale jinak podává dobré výkony.  

Za jak velkou chybu považujete překvapivou porážku ve Svitavách a jaká byla vaše reakce po ní?
Chyba to byla určitě. Takový je ale sport, že se klopýtne. My jsme to utkání moc nezvládali a ten výsledek nás mrzí. Druhá věc je, jak jsme k němu došli. To nasazení tam určitě mělo být větší, protože tým jako Svitavy, když se pustí do laufu.... My jsme nechali rozstřílet Miloše, který neměl ideální pozice - byly těžké, ale takovému střelci v takovém zápase nezbývá než vystřelit a on střílel. A dával i přes obranu. A nakonec z toho byl pro nás průšvih. Měli jsme hrát daleko tvrději a agresivněji. Připravovali jsme se na ně, ale přesto se to stalo. Doufám, že jsme si z toho vzali ponaučení. Tým potřebuje utržit i takovou porážku.  

Jste už blízko úvodnímu zápasu v Eurochallenge Cupu, co zatím víte o soupeřích?
Začínáme na Ukrajině s Goverlou, což je dobrý tým s pěti Američany, doplněný zkušenými ukrajinskými hráči. Mají stejnou sílu jako špička jejich ligy, uvidíme, jak se s tím popereme. Uděláme vše, abychom uspěli, ale lehké to nebude. Goverla, ani Roanne nejsou žádní slabí soupeři.

Kdo je favoritem skupiny a je možné, že by postoupily oba české celky, tedy vy a Pardubice?
Samozřejmě bych si to přál a bylo by to super. Ovšem třeba Goverla, aby uspěla, prošla zhruba stejně velkou obměnou jako my. Mají velké ambice, ale skutečnou sílu lze odhadnout těžko. Roanne má za sebou taky úspěšné sezony, předloni byl v semifinále Eurochallenge Cupu a jsou to týmy, které aspirují na první dvě příčky. Já si ale myslím, že česká liga není o moc horší a pokud se nám bude dařit, musíme uspět.
Přečteno  953xAutor  Petr Hamták komentáře Zpět
Souvisejici videa z tvcom.cz

4.6.2014 18:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

31.5.2014 15:30:00
Ariete Prostějov - ČEZ Basketball Nymburk (Mattoni NBL)

28.5.2014 20:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

24.5.2014 18:00:00
Ariete Prostějov - ČEZ Basketball Nymburk (Mattoni NBL)

21.5.2014 18:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

13.5.2014 18:00:00
Ariete Prostějov - BK JIP Pardubice (Mattoni NBL)

9.5.2014 17:00:00
BK JIP Pardubice - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

6.5.2014 18:00:00
Ariete Prostějov - BK JIP Pardubice (Mattoni NBL)

2.5.2014 17:00:00
BK JIP Pardubice - Ariete Prostějov (Mattoni NBL)

29.4.2014 16:00:00
Ariete Prostějov - BK JIP Pardubice (Mattoni NBL)
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
Kouč lvů Ginzburg o nejšťastnějším dnu, zásahu mincí, odkazu Sabonise pro Veselého a reprezentaci ze srdce
INTERVIEW ZE SZOLNOKU   V 50 letech si připsal nejspíš svůj trenérský top ú...

Postupové video echo: Tomáš Satoranský, Pavel Pumprla a Luboš Bartoň o emocích ohromné bitvy
VIDEOROZHOVORY ZE SZOLNOKU   Byl znovu klíčovým mužem české sestavy. A byť v dom...

Nervy napnuté k prasknutí. A Češi fičí na Eurobasket!
POSLEDNÍ DUEL LVŮ V KVALIFIKACI ME    Byla to zvláštní a výjimečně nervní s...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2374

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni