Výsledkový proužek
  • Příprava: Magdeburg (3. německá liga) – Ústí 64-85
  • Opava - Paks 79-86 (Šiřina 29, Kvapil 18), Orli – Paks 73-71 (Tomanec 19), Beksa – Klosterneuburg (6. tým Rakouska) 88-74 (Pandula 22)
  • Handlová (6. tým Slovenska) – Děčín 81-88 (Tucker 22, Jelínek 14), Komárno (slovenský semifinalista) – Děčín 100-91 (Tucker 19, Jelínek 14)
  • Marso (13. tým Maďarska) – Lions 80-87 (Robinson 27, Battle 20), NH – Paks (vicemistr Maďarska) 71-81, NH – Levice (8. tým Slovenska) 81-80
  • Svit (slovenský semifinalista) – Lions 86-83 (Robinson 20, Zuzák 18), Spišská NV (9. tým Slovenska) – Lions 72-70 (Robinson 18, White 12)
Dokoupil: Poslední místo nečekal nikdo. Ale stát se může cokoliv
Petr Dokoupil (vlevo), Foto: BK JIP Pardubice

Petr Dokoupil (vlevo), Foto: BK JIP Pardubice

7.02.2012 17:01 Poslední místo v tabulce NBL po základní části? Většina expertů a odborníků na něj řadila slovenský Inter Bratislava. V jeho kádru se dokonce během sezony protočilo přes 20 hráčů a na lavičce už tři trenéři. Současný kormidelník Richard Ďuriš však našel lídra v rozehrávači Ubillovi a spolu tlačí celek k předkolu play-off.

Petr Dokoupil měl být zase jedním z tahounů celku, který se momentálně krčí až na samém chvostu tabulky, opavské Bredy. Sám však přiznal, že v sezoně nehraje optimálně. V rozhovoru se dál rozpovídal i o kolapsech v koncích zápasů, (ne)zvýšeném tlaku i plánech do skupiny A2.

Petře, co mělo hlavní vliv na vaši porážku s Prostějovem v posledním kole základní části?
Myslím, že to byl z naší strany povedený zápas. Rozhodly větší zkušenosti Prostějova. Ještě ve 3. čtvrtině jsme byli na dostřel, ale pak jsme udělali pár nevynucených ztrát a soupeř toho využil. Ale máme na čem stavět do důležitých zápasů skupiny A2.

Ještě ve 28. minutě jste prohrávali pouze o 5 bodů. Vyvinuli na vás Orli v závěru zvýšený tlak?
Jak jsem říkal, asi rozhodly zkušenosti a potom větší rotace hráčů na straně Prostějova. Působili jsme ke konci trochu unaveně, hlavně v obraně, která nebyla tak agresivní. Ale to je náš problém, že jsme soupeři často blízko, ale nejsme schopni udělat ten krůček navíc k výhře.

V zápase byl ale na obou stranách poměrně vysoký počet ztrát (21-17). Z čeho plynuly?
Tak ztráty nás trápí celou sezonu, musíme s tím bojovat. Jsme mladý tým a pouštíme se často do komplikovaných situací, které vedou ke ztrátě míče. Na straně Prostějova to bylo zaviněno hlavně přísnějším metrem rozhodčích na posuzování kroků.

Hlavně Jakub Šiřina měl na svém kontě v kolonce ztrát varovné číslo 9! Byl tak pečlivě bráněn a zdvojován?
Pro Šířu je to těžké. Je to náš ústřední rozehrávač a soupeři o tom dobře ví. Proto si na něj dávají vetší pozor a hlavně se na něm střídá víc hráčů. Občas mu taky připíšou ztrátu, která až tak úplně není zaviněná od něho.

Jako prvním v letošní sezoně se vám však podařilo udržet na 0 bodech Jamara Smithe. Co na něj platilo?
Jamar netrefil první 3 střely v utkání a pak už se do toho moc nenutil. Je to chytrý typ hráče a ví, že když se mu nedaří a necítí se, tak má kolem sebe plno dalších dobrých hráčů, kteří ty body dají. Navíc trenér Choleva pak dá příležitost někomu jinému. Je to velká výhoda Prostějova.

V zápase proti svému mateřskému celku jste zaznamenal 13 bodů. Měl jste speciální motivaci se i kouči Cholevovi ukázat?
Hráč je vždycky trošku víc motivovaný proti svému bývalému týmu. V mém případě je to ještě trochu větší, protože jsem s klukama i chvilku trénoval a s některými se dobře znám.

Proběhlo tak před zápasem i nějaké vzájemné hecování?
Před zápas samozřejmě proběhly nějaké „hecovačky", hlavně s Jardou Prášilem a Yemim Nicholsonem. To k takovým zápasům patří. (usměje se)

Během svého dosavadního angažmá v Opavě průměrně točíte 22,5 minuty a dáváte skoro 7 bodů na utkání. Jsou to dobrá čísla?
Určitě jsem spokojený s minutáží, kterou tady dostávám. S tím jsem taky do Opavy šel. S individuálními výkony už to není taková sláva. Mám hodně nevyrovnané výkony. Ale věřím, že teď, v nejdůležitější fázi sezony, se mi povede lépe.

V kontextu výher Interu i Plzně v posledním kole vám po základní části patří až poslední místo. Cítíte zvýšený tlak od vedení či trenéra Klapetka na nastalou situaci?
Tohle nikdo nepředpokládal, že budeme po skončení základní části na posledním místě. Určitě jsme měli vyšší ambice. Ale nic není rozhodnuto, je to tam hodně těsné a může se stát cokoliv. Zvýšený tlak nepociťuji.

Když se ještě vrátíme zpětně - během sezony jste několikrát přiznal, že zápasy jste měli dobře rozehrané, ale nakonec je ztratili. Které konkrétně a proč se vám je nepovedlo urvat?
Jak už jsem říkal, vždycky nám chyběl ten krůček navíc. Nedokážu si to vysvětlit, možná nevyhranost, chladnější hlava v důležitých chvílích zápasů. Konkrétně to byly třeba oba zápasy s Kolínem, nebo domácí utkání s Chomutovem. Ať už to byla koncovka nebo špatný vstup do druhého poločasu, vždy jsme měli pětiminutový výpadek, který nás potom stál vítězství.

Nyní vás čekají velmi důležité boje v A2. Kolik vítězství bude podle vás potřeba získat k vyhnutí se baráži?
Musíme vyhrávat doma. V Opavě hrajeme o 100 procent lépe. Tedy co nejvíc vyhraných domácích zápasů a pokud možno přivézt i nějaké vítězství z venku. Konkrétně si netroufnu odhadnout, kolik jich bude zapotřebí. Nebude to záležet jen na našich, ale i na ostatních výsledcích.
Přečteno  1289xAutor  Ladislav Faltin komentáře Zpět
Souvisejici videa z tvcom.cz

27.5.2014 18:00:00
BK JIP Pardubice - BK Opava (Mattoni NBL)

23.5.2014 18:00:00
BK Opava - BK JIP Pardubice (Mattoni NBL)

20.5.2014 18:15:00
BK JIP Pardubice - BK Opava (Mattoni NBL)

14.5.2014 18:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - BK Opava (Mattoni NBL)

10.5.2014 18:00:00
BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk (Mattoni NBL)

7.5.2014 20:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - BK Opava (Mattoni NBL)

3.5.2014 18:00:00
BK Opava - ČEZ Basketball Nymburk (Mattoni NBL)

30.4.2014 18:00:00
ČEZ Basketball Nymburk - BK Opava (Mattoni NBL)

25.4.2014 16:00:00
BK Opava - BK Děčín (Mattoni NBL)

22.4.2014 16:00:00
BK Děčín - BK Opava (Mattoni NBL)
aktuality
aktuální utkání
Mattoni NBL 2013/14 základní část

Basketmag.cz
MVP SP Kyrie Irving: Největší úspěch mého života!
ECHO FINÁLE SP   Tým USA dobyl na Světovém poháru své páté zlato a obhájil tak t...

Rasová inkvizice v NBA má další úlovek: majitele Hawks, který se udal dokonce sám! Kvůli emailu
UDÁLOST V NBA    Žádný majitel klubu NBA už se nemůže cítit v bezpečí. Svat...

Na MS nepojede Hindráková, rozhodl trenér lvic
Guardka Kateřina Hindráková je nakonec tou, kdo neodejede na MS v Turecku. S národním týme...

Videa
anketa
Co podle vás bylo či stále je událostí této ligové sezony?  

Celkem hlasů: 2417

Facebook


Odkazy
Basketbalová ročenka ročenka – NBL 2013 TVcom - sportovní přenosy Mládežnický basketbal Basketmag.cz
Kvalitní švýcarské produkty určené k přípravě i regeneraci svalů a kloubů. Rychle se vstřebávají, nemastí, nealergizují.

partners www.sportbohemia.cz idnes.cz cd CT4 Česká pošta Molten Mattoni