• Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Lenzly: Já místo Simmonse do koncovek? Jo, udělal bych maximum
Neohrožený Mike v akci. Foto: ČEZ Basketball Nymburk

16.04.2012 14:47 Přišel, viděl, vypálil a zvítězil. Mike Lenzly zařídil 8 bodů už v první čtvrtině a jako rozehrávač základní pětky odpéroval tým mistra v prvním čtvrtfinále k neohroženému a později stále vyššímu vedení nad soupeřem z Levic. A vůbec nevadilo, že na svých 8 bodech zůstal až do konce. Víc nebylo od tohoto nenápadného, přesto velmi platného borce třeba. Za první půli si odkroutil 14 minut, po změně stran už jen tři.

Miku, byla vaše obrana od míče to, co vám v první půlce vyhrálo zápas?
Myslím, že jo. Chtěli jsme jim to udělat v útoku co nejtěžší, takže jsme bránili od míče všude, jak jen to šlo.

V zápase nebylo nějak moc faulů na to, že jde o čtvrtfinále. Proč tomu tak podle vás bylo?
To bude nejspíš otázka pro rozhodčí. Sám nevím, proč jich nebylo odpískáno víc. Samozřejmě v druhé půlce jich už bylo víc, když se "doháněla" ta první. Jestliže v první půlce byly fauly 7-6, tak bych řekl, že se tam ještě něco najít dalo, ale vážně nevím. Možná nás ale jen chtěli nechat hrát, aby to rozhodli hráči a ne aby se nějak moc pískalo.

První zápas byl pro vás na pohled hračka. O kolik těžší to čekáte na levické půdě?
No, už to asi nebude o 30 bodů. Oni doma budou lepší a my budeme po dlouhé cestě, ale pořád věřím v naše vítězství.

Levice už těžko mohou zahrát hůř, že?
Hůř už asi zahrát nemohou, ale nezlobili bychom se, kdyby se to stalo. (směje se) Ale i my se budeme zlepšovat, takže věřím ve výhru.

Jak teď budete řešit situace ve vyrovnaných koncovkách, když vám odešel kolega Simmons?
Bude to jiné. Hrál tu skoro dva roky a ve vyrovnaných zápasech nám jistě bude chybět. Ale máme i další hráče, kteří jsou schopní ty klíčové akce obstarat.