• Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Zápas 3 semifinále Nymburk - Kolín, Nymburk vede 2-1
Machačův strom nastartoval smrtící šňůru mistra

9.05.2012 21:35 DOPLNĚNY HLASY KOUČŮ David Machač postavil při rozjezdu útoku - ještě na obranné půlce - "strom" nic netušícímu soupeři Lenzlymu, který se o něj rozplácl, svalil se na zem a do konce kolínského útoku, zakončeného právě Machačem, zůstal ležet pod košem hostů. Ti po pěti minutách přešli do vedení 10-8 a dobře 150hlavý kotel jejich tifosi, který v úvodu trumpetami přehlušoval i domácí bubeníky, žil v extázi. Šlo však zároveň o labutí píseň.

Ačkoliv poměr ztrát za první čtvrtinu byl kvůli třem neuváženostem Simmonse 6-5 pro domácí, pramálo to vypovídá o tom, co se dělo v druhé pětiminutovce.

Kolínští vysílali směrem k desce jeden nouzový air ball za druhým a Nymburk trestal z brejků. V postupném útoku si jeho hráči snadno sbíhali do šestky pro pasy a nikým neztěžované dunky. Jako utržený ze řetězu řádil Pumprla, který zahájil zápas trojkou a sám v první čtvrtině i pomocí nejedné smeče porazil soupeře 14-10.

Bleskurychle se tak hned v úvodu třetího semifinále pomstil za neúctu protivníka z Utkání 2, kdy od něj obránci ustupovali až k Labi, aby i diváci s bílou holí poznali, že právě od něj si soupeři žádají střely z dálky.

5 a půl minuty trvalo bodové sucho hostů, které domácí přetavili ke šňůře 15-0 a náskoku 23-10 po 10 a půl minutách.

A i když pak tuto smršť přerušil trojkou Ličartovský, první čtyři minuty druhé čtvrtky vyhrál mistr 13-3, posledních 9 minut pak 28-3 a za stavu 34-13 byl se zápasem kříž.

Kolín i za druhou čtvrtku nabral 5 ztrát a celkově jich měl v utkání 19.

Lídrem střelců domácích byl při vítězství 96-63 navrátilec do sestavy Wilson, autor 18 bodů a 8 doskoků. Pumprla všech svých 16 bodů stihl už za stavu 28-13 a v zápase mu stačilo k této produkci pouhých 15 minut.

Top skórer Kolína byl Ličartovský se 14 body a trojkami 3/3.

Obhájci trofeje stojí nyní, za stavu 2-1, pouhých 40 minut od 10. finále NBL v řadě.

"Hráli jsme stejně jako v prvním utkání, hlavně v obranné fázi. Dělali jsme, co jsme měli, a jsem rád, že hráči ukázali to, o čem jsme teď spolu mluvili, a že podali koncentrovaný výkon. Teď ale jedeme opět do Kolína a to bude znovu pěkná fuška," řekl kouč vítězů Ronen Ginzburg.

Ten vidí za dosavadní rozdílností výkonů obou celků v závislosti na hracím prostředí následující faktory:

"My máme celou sezonu problémy ve venkovních zápasech. A pokud jde o tuto sérii - lidi byli překvapení, že Kolín je v semifinále, oni jsou ale jeden z nejlepších čtyř týmů ligy a doma hrají často o moc líp. V Kolíně se vážně hraje těžko a oni už ve své hale dokázali porazit všechny velké týmy. Na druhé straně i my jsme doma lepší."

Kouč hostů Predrag Benáček dodal:

"Dnes jsme opět za rozhodnutého stavu, kdy v poločase to bylo o 24, nechali odpočinout opory a šetřili je na zápas doma. Jistě by nebylo příjemné prohrát o padesát jako v prvním zápase, ale v play-off není rozdíl mezi dvacetibodovou a padesátibodovou porážkou."

Kolín se tak ani v Utkání 3 nedostal k využití některých taktických zbraní, které do hry vkládal doma.

"Nebyl důvod, zápas nám rychle ujel. Hráli jsme špatně v útoku, měli spoustu ztrát a nebyla šance něco použít. Kdyby to bylo do 30. minuty vyrovnané, pak by něco využít šlo," dodal kouč, který v Zápase 4 opět chce se svými borci udělat maximum pro srovnání série.

ČEZ Basketball Nymburk - BC Kolín 96-63
Body: Wilson 18, Pumprla 16 (6 doskoků), Simmons 16 (7 doskoků, 4 ztráty), Nečas 11 (6 asistencí, 4 zisky), Vyoral 10, Lawrence 8 (7 asistencí, 4 ztráty), Sokolovský 7, Benda 4, Křemen 3, Lenzly 3 - Ličartovský 14 (5 ztrát), Ames 11 (4 ztráty), Marko 11 (trojky 4/3, 4 ztráty), Zuzák 10, Benáček 5, Machač 5, Barnes 2, Field 2, Němeček 2, Adamec 1. Střelba za 3 body: 24/11 - 21/9. Střelba za 2 body: 42/25 - 42/15. TH: 16/13 - 13/6. Doskoky: 35 - 28. Osobní chyby: 19 - 18. Rozhodčí: Lukeš, Hošek, Kučera. Body zpod koše: 36-16. Čtvrtiny: 21-10, 27-14, 26-14, 22-25. Stav série: 2-1.