• Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Třetí kolo baráže
Opava spláchla Lions za 8 minut. Pavlíkovci drželi naději až do konce
11.05.2012 23:05 K pěkné bitvě si ve třetím kole baráže zajel zlínský oktet borců do Plzně. Po vysoce vyrovnaném průběhu však padl 74-78 a v baráži už jako jediný tým čeká na vítězství. Naopak Plzeň má nyní bilanci 1-2 a ještě se bude snažit stíhat aktuálně dvouvýhrový Jindřichův Hradec.

Proton se v Plzni držel až do samého konce, ale protože v posledních minutách přece jen drobný náskok měla Lokomotiva, tak byť sedm vteřin do závěrečné sirény Harčár trojkou snížil na 77-74, vzápětí faulovaný Kovanda šestkou zvýšil na rozdíl 4 bodů a tím byl s nadějemi hostů definitivně amen.

Přesto výkon dvou jejich mužů stojí za zmínku. Harčár trefil 4 trojky ze 7 pokusů a zaznamenal 16 bodů. A Jan Pavlík, jeden z top skórerů první ligy, 24 body a trojkami 6/4 ukázal, že ač je teď už normálně zaměstnaný člověk, v NBL by mohl zařezávat dál.

Za domácí se nejvíc činilo trio Kubizňák (trojky 9/4), Vrubl a Pecka, navíc 10 doskoků ke svým 9 bodům přidal Pecka.

Lions v Opavě poznali, že elitní level je skutečně jiné kafe. Nezachytili začátek, čtyři minuty nedali koš, za osm minut jediný a za stavu 19-2 bylo prakticky hotovo.

V utkání s nepěkným poměrem ztrát 21-19 se double-doublem blýskl domácí Blažek (16 bodů, 12 doskoků), hosté měli pouhé dva dvojcifery v Zachrlovi a Krausovi.

Breda je s bilancí 3-0 stále bez porážky.

BK Loko Interconex Plzeň - Proton Zlín 78-74
Body: Kubizňák 16, Tóth 13, Vrubl 12, Kovanda  9, Pecka 9, Honomichl 7, Kozlík 6, Suchý 4, Aušprunk 2 - Pavlík 24, Harčár 16, Sedlák 14, Nehoda 12, Medek 4, Nehoda 2, Pospíšil 2. Střelba za 3 body: 23/6 - 21/9. Střelba za 2 body: 41/22 - 52/20. Trestné hody: 24/16 - 16/7. Doskoky: 41 (10 v útoku) - 34 (12). Osobní chyby: 22 - 25. Body zpod koše: 42-32. Čtvrtiny: 21-16, 19-20, 18-19, 20-19. Rozhodčí: Lukeš, Hošek, Karásek.

BK Breda and Weinstein Opava - BK Lions Jindřichův Hradec 90-57
Body: Blažek 16, Dokoupil 13, Klečka 13, Strnisko 10, Vaňák 10, Dihel 8, Kupčík 5, Galata 4, Šiřina 4, Ihring 3, Kolovrat 2, Miklóšik 2 - Zachrla 16, Kraus 11, Klimeš 9, Šustek 8, Čech 5, Kysela 3, Studený 3, Tomanec 2. Střelba za 3 body: 23/11 - 28/8. Střelba za 2 body: 40/20 - 33/11. Trestné hody: 23/17 - 14/11. Doskoky: 49 (17 v útoku) - 27. Osobní chyby: 16 - 21. Body zpod koše: 32-16. Čtvrtiny: 27-7, 21-19, 16-11, 26-20. Rozhodčí: Paulík, Holubek, Kapaňa.