• Finále - Zápas 3: Nymburk - Prostějov 97-63 (3-0)
  • Série o bronz - Zápas 3: Pardubice - Opava 62-79 (1-2)
  • Finále - Zápas 2: Prostějov - Nymburk 66-80 (0-2)
  • Série o bronz - Zápas 2: Opava - Pardubice 88-71 (1-1)
  • Finále - Zápas 1: Nymburk - Prostějov 75-61
Nymburští v Brně vyučovali v obraně i ve střelbě
26.10.2009 07:58 Jako setkání bývalých hráčů vypadalo sobotní utkání sedmého kola Mattoni NBL mezi Brnem a Nymburkem. V hostujícím dresu se představilo v hale na Kounicově ulici pět exbrněnských basketbalistů. A společně se svými spoluhráči domácí v utkání vyučili.

Po vlažném začátku se jako první oklepali hosté a zásluhou Petra Bendy šli do vedení. Domácím se první čtvrtina duelu vůbec nevydařila, což dokumentuje pouhých pět bodů za deset minut.

"Byli jsme na začátku velmi nervózní. Neproměnili jsme několik střel a dostali jsme se do psychického útlumu. První čtvrtina byla opravdu velmi špatná," uznal domácí trenér Marian Svoboda.

Brňané se ve druhé čtvrtině zlepšili a s polevivšími hosty drželi střelecky krok. "Ve druhé části jsme se zvedli a druhou desetiminutovku jsme odehráli velmi dobře," hodnotil dále Svoboda.

"Ve druhé a třetí čtvrtině jsme trochu polevili," připustil po zápase hostující pivot Radek Nečas, nejlepší hráč utkání. Domácí hráči ale přes zlepšený výkon nedokázali rozdíl ve skóre snížit.

"Dnes se vůbec neprosadili naši střelci Reinberger a Černošek, ale ani další," viděl příčinu ve stále jasném vedení hostů Svoboda.

V poslední čtvrtině už opět kralovali na palubovce nymburští hráči. Jejich obrana byla pevná a hosté nekompromisně zakončovali z rychlý kontrů. Brno zaznamenalo ve čtvrté desetiminutovce jen deset bodů.

"Co se týče utkání, myslím, že jsme byli lepším týmem než  Brno, hráli jsme lépe. Především jsme lépe bránili a to bylo z mého pohledu rozhodující," řekl trenér Nymburka Muli Katzurin, který je znám důrazem právě na důslednou obranu.

Radek Nečas na tiskové konferenci po utkání projevil i svoji radost z alespoň krátkého návratu do Brna. "Jsem rád, že se basketbal do Brna vrátil. Hraje tu spousta kluků, kteří v Brně hrávali dřív. Až se sehrají, bude to dobrý tým."