Kooperativa NBL

FÁZE: Baráž o KNBL

KOLO: 1. kolo

ROZHODČÍ: Marek Vondráček, Petr Blahout, Martin Kučírek

KOMISAŘ: Petr Andrle

PROSTĚJOV - HRADEC KRÁLOVÉ

Třetí rok v řadě budou usilovat o postup do Kooperativa NBL z baráže Královští sokoli Hradec Králové. Na rozdíl od minulých dvou let, kdy padli ve finále s Litoměřicemi a opavskou rezervou, to nyní bude z pozice vítěze první ligy. První duel přijde na řadu už v pátek od 18:00 v Prostějově, odvetný zápas v hale Třebeš v Hradci Králové se uskuteční v neděli od 17 hodin. Rozhodovat tak bude celkové skóre.

Orli z posledních 22 zápasů sezony prohráli plných 20 a navíc v posledním utkání play-out přišli kvůli utrženým křížovým vazům o power forwarda Fitzpatricka, třetího střelce aktivního kádru. Z klíčových legionářů tak zbyli rozehrávač Simmons a centr Jacobs. Lídry šampionů první ligy jsou syn trenéra Ondřej Peterka, který přišel právě z Prostějova. S průměry 16,5 bodu a 6,5 doskoku je také lídrem týmu, následován 11bodovým Faifrem a 10bodovým Majeríkem.

Hradec v prvoligové sezoně prohrál jen 4 zápasy, když se opíral o průměry 38 doskoků, jen 11 ztrát a také o baterie trojek. V 7 z posledních 8 zápasů doskočil nejméně 40 míčů a opět v 7 z 8 posledních utkání (a celkem v 15 z 28) dal i nejméně 10 trojek, přičemž dvakrát vyslal z oblouku 40 pokusů. Jeho průměrné skore v sezoně bylo 86-71. Orli jej měli 78-85, doskakovali 36 míčů, ztráceli 18 a 10 trojek dali ve 4 z posledních 6 utkání. Tato disciplína tak možná sehraje už v páteční první bitvě nemalou roli.

 

Michal Müller (mluvčí Orli Prostějov): „O přednostech soupeře víme. Ale soustředíme se na náš výkon. Se situací, do níž jsme se dostali, si musíme poradit. Jdeme do prvního zápasu s cílem uspět a získat dobrý výsledek do odvety. Je to pro nás poslední příležitost, jak sezonu alespoň částečně zachránit. Celý tým je odhodlaný udělat pro záchranu maximum. Baráž bude o hlavě a vůli."

 

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli Hradec Králové): „Před dvěma lety se hrál jen jeden zápas v Brně, takže tam jsem tomu moc nevěřil. Loni jsme byli po prvním vítězství v Jindřichově Hradci docela blízko, ale doma jsme to pak nezvládli a letos doufám, že máme minimálně stejnou šanci jako loni. Prostějov bude oslabený, mohl by být nervózní, protože zápasy o záchranu nikdo dobrovolně nevyhledává. Doufám, že budeme připraveni.“

ZTRÁTY

78.6

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

84.8

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

51.8

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

33.6

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

70.4

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

36.1

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

17.8

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST