Kooperativa NBL

FÁZE: Baráž o KNBL

KOLO: 2. kolo

ROZHODČÍ: Stanislav Kučera, Tomáš Linhart, Rudolf Salvetr

KOMISAŘ: Pavel Volejník

HRADEC KRÁLOVÉ - PROSTĚJOV

První zápas: 89-89

Před Královskými sokoly z Hradce Králové stojí opět po roce historická šance probít se poprvé do nejvyšší české soutěže. Pokud v neděli od 17 hodin doma minimálně zopakují výkon z prvního barážového utkání v Prostějově, budou tomu hodně blízko. Po remíze z Hané jim stačí výhra o jediný bod. Naopak Orli stojí na hraně katastrofy – po famózní šňůře 11 medailí a loňském čtvrtém místě za prvních 12 sezon v NBL jim nyní hrozí návrat do první ligy, neboť silný soupeř neskrývá své ambice do nejvyšší soutěže proniknout.

První duel ukázal, že Hradec má víc na útočném doskoku, Orli si zase výrazněji pomohli z brejků. V sestavě už jim zbyl jediný cizinec, rozehrávač Simmons, který byl také nejlepším střelcem týmu a s forwardem Sehnalem bude hlavním cílem domácích v obraně.

Královští sokoli už vědí, že ani po remíze ze hřiště soupeře nemohou příliš jásat, neboť loni na úvod baráže vyhráli v Jindřichově Hradci a postup jim stejně unikl. O tuhle zkušenost jsou ale bohatší, navíc letošní kádr je i podle kouče Lubomíra Peterky silnější. Vše však ukáže až dění na palubovce, kde jednou z důležitých složek výkonu bude na obou stranách psychická odolnost.

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli Hradec Králové): „První zápas se nám povedl, hráli jsme lépe než ve Final-4 první ligy doma v Hradci. Byli jsme uvolněnější než hráči Prostějova. Body těch, co se prosadili na straně domácích, jsme očekávali, naštěstí toho moc nedal Petr Dokoupil. Zápas se nám povedl, trefovali jsme těžké střely. Páteční zápasy máme vždy horší, protože hráči jsou po týdnu v zaměstnání přece jenom unavení, navíc tříhodinová cesta v páteční dopravní špičce tomu nepřidala.“

Zbyněk Choleva (trenér Orli Prostějov): „Mně se zdálo, že my jsme byli v prvním utkání uvolnění až moc na to, že jsme chtěli Hradec honit po celém hřišti, bránit a vycházet z obrany. Chtěli jsme mít body z rychlého protiútoku a neměli jsme je. Naštěstí nás ze začátku držely nějaké střely z dálky, potom, když jsme minuli, tak už to tak slavné nebylo. Pivoti měli brzo fauly. Nevím proč, jestli jsme nebyli koncentrovaní, nebo špatně četli hru. Určitě to nebylo slavné utkání, už v poločase jsme dostali padesát bodů, nakonec devadesát. V obraně jsme prostě měli být lepší. Hradec není vůbec špatný tým, jsou tam zkušení borci jako Ondra Peterka, Samuel Faifr a tak dále. V neděli musíme hrát lépe, je to vlastně nula nula.“

ZTRÁTY

89.0

78.8

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

89.0

84.9

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

56.1

52.0

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

40.0

33.8

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

56.5

70.2

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

40.0

36.0

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

14.0

17.6

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST