Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 1. kolo - o 3. místo

ROZHODČÍ: Ivo Dolinek, Petr Hruša, Marek Vondráček

KOMISAŘ: Pavel Hlaváček

První bitva o bronz

Absence Opavy: křídlo Vlček (loket), power forward Gniadek (stehno – start nejistý).

 

Absence Pardubic: guard Příhonský (dlouhodobé zranění).

 

Vzájemné zápasy v této sezoně: 84-87 (v Pardubicích), 70-78 (v Opavě), 68-96 (v Pardubicích), 72-81 (v Opavě).

V úterý od 18:00 začne souboj o třetí místo a bronzové medaile v letošním ročníku Kooperativa NBL. Stejně jako finále se bude letos hrát pouze na dva zápasy a rozhodne celkový součet skore obou duelů. První zápas hostí Opava, v pondělí se hraje odveta v Pardubicích.

 

Souboj zklamaných semifinalistů nemá jasného favorita. Všechny čtyři letošní vzájemné zápasy sice ovládli Východočeši, ovšem jen ve třetím, kdy soupeř byl oslabený, zvítězili jednoznačně. Za Pardubice se výrazně prosazoval především ligový top skórer Burnett, na nějž si nyní Slezané zřejmě dají maximální pozor. Zajímavostí bylo, že Beksa v prvních dvou utkáních měla lepší trojky (9-7 a 6-3). Pravidelně byla lepší na doskoku, ale jen ve třetím utkání o větší množství. Také ji srážely ztráty, když v prvních třech utkáních jich spáchala 19, 21 a znovu 19.

Beksa v semifinále docela jednoznačně podlehla Děčínu a znovu jí tak nevyšel sen o finále. Opava podala v domácích zápasech semifinále velmi dobrý výkon proti favorizovanému Nymburku, dokonce zvítězila ve třetím zápase doma a ve čtvrtém duelu soupeře dlouho trápila.

 

O bronz se oba soupeři utkali i v sezoně 2013/14, kdy ve formátu na dva vítězné zápasy slavila poměrem 2-1 Opava.

 

Petr Czudek (trenér BK Opava): „Čeká nás první utkání o třetí místo, ve kterém nejsme favoritem. S Pardubicemi jsme letos čtyřikrát prohráli, ale pokud se nám podaří zopakovat domácí výkony, které jsme předvedli proti Nymburku, tak šanci máme docela slušnou."

 

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava): „Hodně chceme medaili, takže je na nás, co jsme pro to schopni udělat. Soupeř je silný, ale my už víme, že každý je porazitelný.“

 

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): „Po semifinálové sérii s Děčínem bylo na všech znatelné velké zklamání, že se nám nepodařilo postoupit do finále. Už je to ale za námi, musíme se dívat dopředu. Hodně jsme mluvili o tom, že už nemá cenu se zabývat tím, co se stalo, a proč se to stalo, protože už to nejde změnit. My se zkrátka musíme soustředit na to, co bude, a to je série o bronzové medaile. Opava se dlouhodobě prezentuje stejným stylem basketbalu. Její hráči jsou dlouho pospolu, jsou sehraní, jejich velkou zbraní je tříbodová střelba: mívají hodně pokusů i vysokou úspěšnost. V semifinálové sérii s Nymburkem byli také hodně aktivní na útočném doskoku a snažili se o co nejjednodušší koše z protiútoků, na to si také musíme dát pozor. Hra Opavy rozhodně není jenom o Jakubovi Šiřinovi, velmi dobré výkony odvádí Radovan Kouřil i další hráči, takže je potřeba se soustředit na soupeře jako celek.“

ZTRÁTY

77.1

81.9

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

78.2

74.1

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

50.4

50.7

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

32.8

32.4

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

73.9

71.3

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

30.1

40.2

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

14.6

16.0

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST