Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 2. kolo - o 3. místo

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Ivor Matějek, Jan Baloun

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

Beksa doma útočí na bronz

Absence Pardubic: guard Příhonský (dlouhodobé zranění).

Absence Opavy: power forward Gniadek (stehno), guard Vlček (loket) a forward Cvek (skládá státnice).

Na první pohled se druhý duel série o bronz (v pondělí od 18:00 vysílá web ČT a od 19:05 stanice ČT Sport) jeví jako formalita, kdy vše směřuje k dekorování domácí Beksy. Ta si dovezla z Opavy luxusní 21bodový polštář, navíc hostům budou chybět hned dva důležití podkošoví hráči Gniadek a Cvek. Pardubice tak zdánlivě může ohrozit jen vlastní sebeuspokojení.

A právě to je vedle bezchybného vlastního výkonu jednou z posledních záchytných vláken pro tým Slezanů. Ti první zápas nezvládli v hlavách, ovšem jak ukázalo semifinále, jsou téměř všehoschopní, když i po dvou „rychtách“ v Nymburce dokázali doma porazit Nymburk. Teď je však jejich situace těžší v tom, že jim nejde o prosté vítězství, ale při daném formátu série 1-1 už před začátkem utkání jsou minus 21 bodů, navíc nastoupí na půdě soupeře a ještě přišli o další větší tělo pod košem, což při podkošové vozbě Beksy nebude nic snadného dorovnat.

Opava tak zřejmě stráví většinu času v zóně, aby uchránila své zbylé dlouhé od faulů a bude doufat, že domácím trojky nebudou padat jako ve většině semifinále. Pokud by jí stačily síly, mohla by na soupeře zatlačit celoplošným presinkem, aby mu ubrala cenné vteřiny na tvorbu akcí na útočné polovině. A z přechodových bodů a trojek se pak musí postarat o svou vlastní produkci. To ovšem bude znamenat i podstoupení mnoha nelítostných soubojů na doskoku, který bude alfu a omegou pro uchování jakékoli větší naděje hostů.

Tu může o něco posílit i vědomí, že právě v oslabeném složení podával tým v posledních dvou letech venku ty nejlepší výkony.

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „První zápas nám výsledkově vyšel, ale stále musíme být ostražití a nesmíme nic podcenit. Nemůžeme si myslet, že už je hotovo. Všichni víme, jaký útočný potenciál Opava má. Samozřejmě, vítězství o 21 bodů, a hlavně předvedený výkon, energie, velmi dobrá týmová obrana hlavně ve druhé čtvrtině, to všechno nám dalo dobrý základ k zisku bronzové medaile. Ještě je ale před námi druhý zápas. Když se ohlédnu za sezonou celkovým pohledem, myslím si, že v domácích zápasech jsme většinou předváděli atraktivní basketbal. Po celou sezonu nás podporovalo mnoho fanoušků, za což jsme velmi rádi. Teď bychom jim v posledním utkání rádi poděkovali za jejich podporu, což znamená, že se budeme chtít rozloučit vítězstvím a dobrým výkonem.“

Rostislav Dragoun (rozehrávač BK Opava): „Já bych ten bronz ještě nepohřbíval, určitě budeme bojovat. Je to sice o 21 bodů, ale stát se může cokoli, a kdyby to třetí místo vyšlo, tak budeme určitě spokojeni. S tím čtvrtým už by to bylo horší.“

Dušan Štěnička (GM BK Opava): „Do Pardubic jedeme po nemastném neslaném výkonu doma s čistými hlavami. Asi je už o bronzu rozhodnuto, ale chceme ukončit sezonu se ctí a odvést nejlepší možný výkon.“

Atrakce utkání: vystoupení cheerleaders IM Cheer Pardubice a Dětských folklórních souborů Perníček a Marcipánek, v divácké soutěži se bude hrát o voucher na kompletní servis jízdního kola od MOJEKOLO.cz, o tričko Žij (s) Beksou a o medovník od kavárny Nano café, dále probíhá speciální soutěž o podepsaný originální dres hráče Beksy dle vlastního výběru, už od 17 hodin se bude ve fanzoně u Sportovní haly Dašická prodávat zmrzlina Tatra za 5 korun, pro zájemce bude k dispozici i basketbalové stanoviště se soutěží pro příchozí a hokejbalový stánek k blížícímu se MS v Pardubicích.

ZTRÁTY

82.0

76.9

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

74.0

78.4

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

50.9

50.4

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

32.4

32.4

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

71.2

74.1

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

40.2

30.1

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

16.1

14.8

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST