Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 3. kolo - čtvrtfinále

ROZHODČÍ: Ivor Matějek, Vlastimil Kurz, Václav Lukeš

KOMISAŘ: Petr Andrle

7. UNL – 2. PCE (stav série 1-1)

Absence Pardubic: křídlo Škranc (zranění), power forward Martin (zranění, již odcestoval do USA)

Podle informací z ústeckého lůna byl triumf SLUNETY v úvodním duelu série prvním po nekonečných 13 letech na pardubické půdě a to je už doslova poklad a především závazek směrem k oběma domácím utkáním. Ústí může jen litovat, že nesebralo při nemalých šancích i druhý zápas, což už by byl doslova majstrštyk, který by podle všeho měl hodně co dělat s taktickým nachystáním týmu koučem Pištěckým. Ten ve skupině A2 nenápadně čekal na svou příležitost a věděl, že v obou vzájemných zápasech sezony Beksu náležitě potrápil a jednou i porazil.

Dokázal podřídit americké individuality potřebám týmu, v úvodních dvou zápasech vyžil i bez podkošové síly Teaguea, který odešel už před nadstavbou, a v obraně i útoku ušil na papírového favorita padnoucí taktiku. SLUNETA se zejména v prvním zápase dokázala soupeři vyrovnat v jeho elitní doskakovací disciplíně, dobře zabednila vymezené území a nechala i přes 12 tref Východočechy vykrvácet na trojkové linii (34/12), odkud Pardubice nejsou zvyklé odpalovat tak početné salvy pokusů.    
 


Druhý tým dlouhodobé části se nedokáže tak, jak by potřeboval, dostat do rychlých protiútoků, a jakmile ztrácí půdu pod nohama, příliš spoléhá na svého amerického snajpra Spearmana, případně na jeho pobočníka Kenta, jež z „federálních zdrojů“ doplňuje nejvíc jen křídelník Pandula.

Po dvou prvních super těsných bitvách jsou oba duely na severu očekávány s největší mírou napětí.   

Antonín Pištěcký (kouč SLUNETA Ústí): „Během týdenní přípravy na čtvrtfinále jsem klukům neustále opakoval, že Pardubice jsou kvalitní soupeř, ale rozhodně ne neporazitelný. Play-off je naprosto jiná soutěž než základní část. Vše, na čem jsme v tomto krátkém čase pracovali, a o čem jsme se bavili, si kluci vzali za své a na hřišti nechali vše. Z tohoto úhlu pohledu jsem byl s prvními zápasy série spokojený. Možná mi to někdo nebude věřit, ale ano, věřil jsem, že jsme mohli z Pardubic přivézt i dvě výhry. Máme silný, zdravý tým a hráči mají zdravé sebevědomí. Fungují na hřišti i mimo něj jako jeden a v zápasech jsou ochotní nechat vše. Samozřejmě si sílu soupeře uvědomujeme, ale nějak ji nepřeceňujeme, ani nepodceňujeme. Kvalitu pardubického týmu známe a přistupujeme k ní zodpovědně a s pokorou, ale to neznamená, že se z toho sesypeme. Zápasy ve vyřazovacích bojích jsou odměnou za naši celosezonní dřinu a my bychom si je měli především užít, což klukům neustále opakuji. Od dvou domácíh zápasů máme velmi velká očekávání a netajíme se tím. Jedná se o vrchol sezony a nepochybuji, že to bude na SLUNETĚ znát. Věřím, že nás plná hale požene k ještě kvalitnějšímu výkonu. Věřím, že naši fanoušci dokážou z kluků vymačkat 110 procent energie. A taky věřím, že se nám podaří se fanouškům odměnit. Mám na ně i jednu obrovskou prosbu. Potřebujeme jich víc než kdykoli jindy. Čekají nás další dvě náročná utkání a oni můžou být pomyslným jazýčkem na miskách vah.“

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „Čtvrteční vítězství a vyrovnání série je pro nás hrozně důležité. Zaprvé jsme získali první bod v sérii, zadruhé by nás tato výhra měla uklidnit a nakopnout do dalších zápasů. Víme, že jsme se dokázali zvednout z těžké situace - i když se nám úplně nedařilo v útoku, je velmi cenné, že jsme toto vítězství vybojovali jako tým. Podobně vybojovaná vítězství jsou mnohdy cennější, než když jde všechno tak, jak má. Před dvěma zápasy v Ústí máme víru, že dokážeme uspět. Je potřeba, abychom hráli se stejným nasazením v obraně jako ve druhém utkání. Nedat domácím žádný jednoduchý koš, nedovolit jim útočné doskoky a sami na nich být stále co nejaktivnější. Rádi bychom také zlepšili naši přechodovou fázi do útoku, potřebujeme se rychleji a častěji rozbíhat dopředu, abychom více skórovali z přechodové fáze.“

ZTRÁTY

80.4

84.4

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

78.8

76.7

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

53.2

51.2

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

33.5

35.6

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

75.0

70.2

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

37.0

43.0

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

11.8

13.7

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST