Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 3. kolo - čtvrtfinále

ROZHODČÍ: Jan Hošek, Petr Blahout, Marek Vondráček

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

6. OLO - 3. OPA (stav série 0-1)

Absence Olomoucka: pivot Čohadarevič (trest)

Zatím jasně nejemotivnější čtvrtfinálová série bude pokračovat v neděli třetím utkáním na palubovce Olomoucka. Druhý duel byl předčasně ukončen už po 18 minutách po incidentu pivota Hanáků Darka Čohadareviče s rozhodčím Stanislavem Kučerou, který měl dohru v podobě trestů pro oba aktéry. A lze očekávat, že emoce se přenesou i do třetího zápasu na půdě nováčka. Bude pak na hráčích a trenérech, jak se s tím oba týmy vypořádají.

Podle vyjádření sportovního ředitele soutěže je jisté, že Čohadarevič za domácí tým ve třetím utkání nebude moci nastoupt, což bude znamenat zásadní oslabení už tak úzké sedmičlenné osy týmu, na níž stojí většina zápasů. Dá se tak předpokládat, že vzrostou role záložního podkošového dua Norwa - Novák.
 
Nemalé oslabení nováčka nyní ještě víc favorizuje tým hostů, který vede 1-0 (druhé utkání se teprve bude dohrávat), a při lupu na oblíbené palubovce, kde v sezoně uspěl včetně poháru už třikrát, by se opět nablížil postupu do semifinále. Pro domácí tým tak jde o dosud nejtěžší zápas série, v němž by měl potvrdit postupný vzestup výkonů. Nezaspat první poločas prvního utkání, mohl myslet i na víc než na šestibodovu porážku. A právě rozdíl šesti bodů byl ve skore i při ukončení Zápasu 2. Je tak nyní na Hanácích, aby sebrali poslední zbytky sil a aby zejména dva ze tří top skórerů ligy Mitchell s Fullerem ukázali vše, co umějí.    

Slezané nemusejí měnit mnoho, pozor si však musejí dát na situace, kdy získají vyšší vedení. To by potřebovali strážit lépe, než tomu bylo v Utkání 1. Klíčové pro ně bude, jak se povede opěrné trojici Šiřina, Gniadek, Bujnoch.   

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Vzhledem k emocím, které dosavadní průběh série vyvolal, musíme být připraveni držet nervy na uzdě. V Opavě jsme odehráli necelé dva dobré poločasy, nepovedl se nám pouze ten první v úvodním střetnutí. Na to chceme navázat. V sezoně jsme soupeře doma ještě neporazili. Už bychom chtěli tuto sérii na vlastní palubovce useknout. To je první cíl. Co bude následovat, se uvidí.“

 

ZTRÁTY

86.9

84.9

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

91.2

80.8

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

54.9

52.7

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

35.7

35.0

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

73.7

71.4

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

38.1

36.1

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13.9

11.3

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST