Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 4. kolo - čtvrtfinále

ROZHODČÍ: Ivor Matějek, Jan Baloun, Jan Jeřáb

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

6. OLO – 3. OPA (stav série 0-2)

Absence Olomoucka: pivot Čohadarevič (trest)

Moravská-slezská série získala díky posledním událostem, následujícím po incidentu pivota Olomoucka Čohadareviče a sudího Kučery, maximální pozornost a po nejnovějším rozhodnutí sportovního ředitele NBL v ní došlo i ke změně stavu. Utkání 2, jež bylo předčasně ukončeno, se nakonec bude v Opavě dohrávat a to tuto středu od 18:00, od skore 40-34 z 18. minuty, kdy bylo předčasně ukončeno. Nejdříve však ještě musí být rozhodnuto o odvolání Slezanů, kteří s dohráváním nesouhlasí. Aktuálně nicméně platí, že Opava vede pouze 2-0.

Pro čtvrtý duel, který se bude hrát v Prostějově, kde je doma Olomoucko, toho Opavané nemusí mnoho měnit. Při absenci Čohadareviče mají o starost méně pod košem, kde za srbského dlouhána většinu minut ve třetím utkání převzal zkušený forward Křemen.

Opava byla ve třetím duelu na hřišti soupeře lepší na doskoku, což je pro ni zásadní. Navíc až do konce čtvrté části se v klidu obešela bez trojek, jimiž naopak domácí při jejich marném finiši dorazila v závěru. Po většinu utkání se až příliš snadno dostávala k úspěšným zakončením pod koš, odkud dala 42 bodů. Hned 25 jich dosáhla z brejků a právě s tím musí domácí něco udělat, pokud chtějí myslet na první úspěch v sérii.

Zápas 4 vysílá od 17:10 stanice ČT Sport.
 

ZTRÁTY

86.4

85.0

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

91.1

80.5

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

54.4

53.0

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

35.7

34.9

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

73.4

71.3

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

38.1

36.2

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13.9

11.2

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST