Kooperativa NBL

FÁZE: Baráž o KNBL

KOLO: 2. kolo

ROZHODČÍ: Vlastimil Kurz, Jiří Jedlička, Michal Komprs

KOMISAŘ: Pavel Hlaváček

HKR – LJH

První zápas: 93-96

Může to být v neděli velký den pro královehradecký mužský basketbal. Může to ale být už počtvrté za sebou i okamžik velkého zklamání. Sokoli třetí rok v řadě odehráli dobrý part v prvním duelu baráže, ale právě ten první krok dosud nedokázali potvrdit ve druhém utkání doma.

Po duelu u Vajgaru, z nějž si dovezli tříbodové manko do celkového skore barážového dvojzápasu, musí hodně litovat toho, že nevytěžili mnohem víc ze 16bodového vedení na začátku druhé půle i ze své převahy na doskoku, pod košem a (zejména do půle) i v rychlých protiútocích. Domácím se totiž postupně rozehrál měsíc stojící lídr Upchurch, který trefoval i trojky, jež nejvíc udržely Lions při životě a návratu do ukání.

A právě na ně si musí dát Hradec doma velký pozor. Pokud z nich nebude dostávat příliš bodů a pohlídá si doskok, zpod koše by měl mít víc. Musí však ustát tlak situace a historické šance a jeho z NBL ošlehané opory musí předvést nadstandardní výkony. To se bude hodně týkat i bratrů Peterkových, kteří s trenérem a otcem Lubomírem útočí na postup do nejvyšší soutěže jako rodinný klan, byť Martin Peterka jako výpomoc pouze pro baráž.

Nad Jihočechy visí ještě těžší a ostřejší Damoklův meč, kvůli účasti v baráži už podruhé za poslední tři roky. To oni jsou těmi, kdo musí potvrdit příslušnost k elitě, a kdo musí ukázat kvalitu svých tahounů. Zvládnou-li zápas lépě oni, či domácí Královští sokoli, to se uvidí už v neděli od 16 hodin v královehradecké hale Třebeš (vysílá tvcom.cz). 

ZTRÁTY

93.0

79.5

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

96.0

93.3

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

58.1

51.9

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

33.3

35.5

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

56.5

74.0

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

46.0

31.3

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

14.0

14.8

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST