Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 2. kolo - o 3. místo

ROZHODČÍ: Petr Hruša, Jan Hošek, Petr Blahout

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

5. SVI – 2. PCE (stav série 0-1)

Absence Pardubic: křídlo Škranc (zranění), power forward Martin (zranění)

Neděle 20. května může být posledním dnem sezony pro pardubickou Beksu a svitavské Tury a bude záležet na obou týmech, zda na svitavské palubovce tým JIP získá potřebné druhé vítězství, anebo se bronzová série vrátí na pardubickou Dašickou k rozhodujícímu duelu.

Po prvním zápase, který Beksa horko těžko vyhrála 71-65, je zřejmé, že pokud venku nezlepší svůj celkový výkon, lup ze Svitav nebude příliš reálný. Tuři měli v prvním zápase solidní šanci, ale selhávání při střelbě a v útoku celkově je o příležitost na krádež připravilo. Naopak Pardubice musel tradičně spasit až guard Spearman, s průměrem 18 bodů o míle nejlepší střelec play-off ze všech týmů semifinalistů.

Lze přepokládat, že 24 bodů mu Tuři doma nedovolí zopakovat, naopak sami se velmi pravděpodobně dostanou výrazně nad 65 bodů z Duelu 1. Spoléhat se opět budou na svého střeleckého tahouna Slezáka a větší přátelskost domácích obrouček.

Beksa si musí dát velký pozor na to, aby nezopakovala 11 šestkových minel, naopak bude doufat, že se zvládne přiblížit 9 trojkám z domácího stánku. Velkou otázkou bude, zda se domácí dokážou Pardubicím opět vyrovnat na doskoku (včetně toho útočného), a také to, zda si některý z celků výrazněji pomůže z rychlých protiútoků, které byly v prvním měření sil nefaktorem.             

Druhý duel série o bronz vysílá web České televize.

Lubomír Růžička (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): „Do domácího utkání musíme jít s mnohem větším enthuziazmem a sebevědomím na útočné polovině, pak pevně věřím, že se ještě do Pardubic vrátíme.“

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „Oproti prvnímu zápasu v sérii potřebujeme zlepšit obranný doskok, odstavování svitavských hráčů. Zmínil bych také důležitost lepší komunikace a rotace v obraně. Několikrát jsme nechali otevřenou pozici Pavlovi Slezákovi, který to nekompromisně trestal a svými trojkami udržel Svitavy ve hře. Naším cílem pro další utkání je nedávat tolik prostoru svitavským střelcům z perimetru, také budeme chtít zamezit domácím hráčům ve skórování z přechodové fáze.“

Atrakce utkání – s Kooperativa NBL na Hrady CZ
Generální partner ligy pojišťovna Kooperativa bude odměňovat věrné fanoušky NBL. Kdo si tak nenechá ujít vyvrcholení letošní sezony pod bezednými koši, ten si k zakoupené vstupence odnese i unikátní kód na zisk jedné vstupenky zdarma k zakoupené vstupence na jeden z osmi festivalů Hrady CZ v hodnotě 500 korun.

Pokud nechcete, aby vám lákavý bonus unikl, kupte si vstupenku na utkání play-off Kooperativa NBL hned teď, v pohodlí a z domova. Díky unikátnímu jednotnému tiketingovému systému Kooperativa NBL vám stačí kliknout na následující odkaz a vybrat si, na který že zápas vyrazíte: nbl.cz/vstupenky.html

Hyundai Genesis za fotku
Chcete si užít víkend v luxusní vlajkové lodi partnera Kooperativa NBL automobilky Hyundai? Hyundai Genesis čeká možná právě na vás! Stačí udělat několik jednoduchých kroků:

1. Vyhledejte před halou vystavený vůz Hyundai a pořiďte si s ním fotku
2. Staňte se followerem @HyundaiCZ na Instagramu
3. Nahrajte fotku na svůj instagramový účest s hashtagem #TvojeHyundaiTvojeHra

Komise složená ze zástupců Kooperativa NBL a Hyundai vybere do konce play-off čtyři vítěze (z každé semifinálové série, zápasů o 3. místo a finále). Vítěz získává Hyundai Genesis s plnou nádrží na víkend. Soutěžící na 2. - 5. místě se mohou těšit na basketbalový míč a vstupenky na utkání reprezentace v kvalifikaci MS 2019 v Pardubicích (29.6. proti Finsku, 2.7. proti Bulharsku).

Už nikdy nepřijdete na zápas pozdě

Stane se vám, že někdy zmeškáte rozskok zápasu svého oblíbeného týmu? Nebo jste dochvilní a chodíte všude včas? Ať je to tak nebo tak, bez hodinek se neobejdete. Teď si navíc můžete vybrat hodinky Lotus podle vlastního vkusu a se slevou 15 procent. Na každé elektronické či tištěné vstupence najdete unikátní kód, který Vám umožní využít výše zmíněnou slevu na nákup značkových hodinek Lotus v e-shopu www.lotus-hodinky.cz.

ZTRÁTY

78.3

83.0

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

79.9

77.3

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

50.8

49.6

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

36.0

34.8

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

70.7

70.3

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

35.1

43.7

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13.9

13.8

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST