Kooperativa NBL

FÁZE: Play off

KOLO: 3. kolo - o 3. místo

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Jan Baloun, Jakub Kec

KOMISAŘ: Zdeněk Ringsmuth

2. PCE – 5. SVI (stav série 1-1)

Absence Pardubic: forward Škranc (zranění), power forward Martin (zranění)

Chce-li favorit dotáhnout sezonu na domácí půdě alespoň k bronzovému vyústění, má vzhledem k posledním nástřelům v útoku nejspíš jedinou šanci na úspěch – musí oproti Zápasu 2 na půdě soupeře pozvednout v rozhodující bitvě série svou obranu. Pokud to nedokáže, musí pak zásadně zproduktivnit svůj útok, který se v šesti z posledních osmi utkání play-off pohyboval na úrovni 70 bodů, nebo dokonce pod ní.

Poslední zápasy v ofenzivě Beksa fatálně závisí na přísunu bodů od amerického dua Spearman – Kent a Tuři tak dobře vědí, na koho potřebují zaměřit svou pozornost. A protože Svitavy nedávají díky své kvalitní podkošové sestavě Pardubicím výhodu na doskoku, zůstávají Bekse jako spásná naděje rychlé protiútoky, jež měla lepší i ve druhém prohraném utkání. Samotné brejky ale k výhře stačit nemohou.

Naopak Tuři měli naposledy hned pět dvojciferných střelců a také dva majitele double doublu v Markovi a Kerrovi. Vyplatilo se jim zúžit rotaci na pouhých sedm hráčů, v nichž zatím sérii hrají. Uvidí se ale, zda při třetím zápase v šesti dnech všichni borci tuto zátěž v plném nasazení zvládnou.

Napětí posledního utkání sezony zvyšuje i fakt, že vítěz nezíská jen bronzové medaile, ale i právo zúčastnit se kvalifikace o Ligu mistrů, případně místenku do základní fáze FIBA Europe Cupu.

Tomáš Bartošek (kouč BK JIP Pardubice): „V útoku musíme být agresivnější, jak ve hře 1 na 1, tak v jakémkoli zakončení zpod koše. Nesmíme se ohlížet na to, jestli hrozí nějaký blok a podobně. Je potřeba agresivita, důraz a přímočarost jít do koncovky, je potřeba jít do každé situace s tím, že chceme dát koš. Ať se jedná o nájezd, zakončení z dolního postavení nebo o střelu z perimetru. Pokud jde o svitavské střelce z dálky, i když jsme před oběma zápasy upozorňovali naše hráče na to, že Pavel Slezák i Jirka Jelínek jsou velmi dobrými střelci, došlo k chybám při jejich bránění a oni měli otevřené střely. Hlavně se jednalo o začátky utkání, což pak pomohlo nakopnout jejich tým. Musíme být koncentrovanější, absolutně soustředění na každou jednu obranu, včetně dobré a hlasité komunikace mezi hráči. Naším cílem musí být, aby ani jeden ze svitavských střelců neměl jednoduché pozice. Teď už není kam uhnout. Vítěz bere vše, všichni to vědí. Jedná se o poslední utkání sezony, takže už není na co se šetřit. My necháme na palubovce všechno. Samozřejmostí musí být skočit po každém míči, snažit se získat neutrální míče, to jsou základní atributy, které v naší hře musejí být, od prvního okamžiku je budeme chtít ukazovat. Věříme, že našim fanouškům předvedeme co nejlepší, bojovný výkon a ukážeme charakter. Jsme doma a chceme toto poslední utkání zvládnout!“

Atrakce utkání: vystoupení Aerobic centra Pardubice, soutěž o vstupenky do Aquacentra Pardubice, medovník od kavárny Nano café a klubové suvenýry.        

 

ZTRÁTY

82.8

78.4

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

77.4

79.8

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

49.3

50.9

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

35.0

35.9

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

70.1

70.7

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

43.6

35.3

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

13.8

13.9

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST