Kooperativa NBL

FÁZE: Základní část

KOLO: 9. kolo

ROZHODČÍ: Ivor Matějek, Martin Kučírek, Matěj Záruba

KOMISAŘ: Miroslav Macela

HKR (0-8, 8P) – SVI (4-4, 1P)

Zřejmě už i s novým americkým power forwardem Charlesem Aikenem (za sebou má angažmá na Filipínách, v Austrálii, Kanadě a Polsku), jenž nahradil Russella Woodse (jeho odchod klub oficiálně nezdůvodnil), vyrazí Tuři v předehře 9. kola na kurt nováčka z Hradce Králové, který stále vyhlíží první vítězství. Ovšem i Tuři začínají zadrhávat, z posledních pěti zápasů (včetně tří s úřadujícími medailisty) vyhráli jediný a stejně jako domácí nutně potřebují zabrat.

Poslední čtyři zápasy nešli pod 44 doskoků a už jim v této disciplíně patří druhá pozice ligy, navíc dávají spousty trojek, zároveň však v uvedených 4 utkáních zaznamenali průměr 18 ztrát, málo si pomáhali z šestek a třikrát nevyšplhali ani na 50 procent ve dvojkách.

Královští sokoli, v jejichž názvu čerstvě přibylo jméno nového generálního partnera Kingspan, se v posledních dvou zápasech dostali pod 100 inkasovaných bodů a srazili defenzivní průměr na 98,9, výhry jim to však stále nepřineslo. Dál jim chybí síla na doskoku a třeba v Ústí házeli jen dva trestné hody. Jen s lepší obranou a doskokem, který zejména proti Turům bude klíčovým faktorem, mohou myslet na první úspěch.    

Lukáš Pivoda (asistent DEKSTONE Tuři Svitavy): „Po nepovedeném utkání proti Ústí jedeme do Hradce s jednoznačným cílem zvítězit a odrazit se opět k lepším výkonům. Podle postavení v tabulce by se mohlo zdát, že půjde o lehké utkání, ale je nutné podotknout, že Sokoli hráli pouze dvě utkání na domácí palubovce. I soupiska Hradeckých se skládá ze zajímavých jmen. Útočné produkci vévodí Peter Sedmák, kterému zdatně sekundují hráči z perimetru Pandula, Rikalo a Američan Canda. My se musíme soustředit hlavně na svou hru, nastoupit koncentrovaně a udělat vše pro to, abychom odčinili domácí prohru z minulého kola. Pevně věřím, že se nám to povede.“

Pavel Slezák (guard DEKSTONE Tuři Svitavy): „Jedeme odčinit prohru proti Ústí k nováčkovi z Hradce. Nečeká nás jednoduchý zápas. Hradec bude chtít urvat první letošní vítězství před domácími fanoušky. Máme kvalitnější tým, ale musíme nastoupit stoprocentně zkoncentrováni a hrát naši hru od první minuty. Nesmíme Hradec nechat rozehrát a hned od začátku vycházet z dobré obrany a hrát rychle dopředu.“

 

ZTRÁTY

81.3

80.5

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

98.9

77.5

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

51.1

53.3

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

33.7

33.2

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

81.9

66.8

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

34.1

42.3

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

14.8

14.9

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST