Kooperativa NBL

FÁZE: Základní část

KOLO: 19. kolo

ROZHODČÍ: Petr Hruša, Lukáš Kapaňa, Ondřej Zatloukal

KOMISAŘ: Robert Paulík

OPA (9-9, 1P) – DEC (12-6, 4V)

Absence Opavy: možná stále křídlo Švandrlík (zranění v obličeji), možná stále guard Klečka (po nemoci) a možná stále power forward Bujnoch (koleno)

Absence Děčína: power forward Krakovič (po zranění kolena)

Alfou a omegou pro výsledek utkání bude zdravotní stav a také počet opavských opor. Aktuální situace po čtvrteční porážce v Brně však není známá, a proto lze jen odhadovat. Slezané nicméně minulou sobotu dokázali navzdory oslabení uspět doma i s Olomouckem, což není soupeř z nejsnadnějších. Od té doby je ovšem nemocný hlavní hrdina toho utkání Klečka, zřejmě velmi nepříjemné zranění v obličeji utržil v úterý v Benátkách Švandrlík a nejspíš se sebezapřením odehrál čtvrteční duel v Brně i power forward Gniadek, v Benátkách rovněž zraněný v obličeji.  

Děčínu, který v sezoně uspěl už pětkrát venku a hned třikrát v posledních čtyřech kolech, se podle všeho skýtá šance na další lup, zejména při čtvrtém zápase soupeře v rozmezí sedmi dnů. Musí si ale do autobusu přibalit solidní střeleckou formu, s níž se leckdy nemálo potýká.

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín): „Do Opavy se těšíme, zahrát si na palubovce účastníka Ligy mistrů je velká výzva. O kvalitách hry a jednotlivců se nemá myslím smysl bavit, každý hráč je nebezpečným pro soupeřův koš. Domnívám se, že hlavním aspektem hry bude míra energie, kterou vloží oba týmy do utkání, což v našem případě bude po dlouhé cestě důležité především v úvodu duelu.“

Lukáš Feštr (rozehrávač BK ARMEX Děčín): „Nečeká nás jednoduché utkání. Víme, že se Opavě v poslední době příliš nedaří a my nechceme být týmem, na kterém se chytí. Musíme podat koncentrovaný a bojovný výkon po celých čtyřicet minut. Jen tudy vede cesta k vítězství.“

 

ZTRÁTY

80.5

82.8

VSTŘELENÉ BODY

OBDRŽENÉ
BODY

VSTŘELENÉ
BODY

82.9

79.4

OBDRŽENÉ BODY

STŘELBA
2 BODY

OBDRŽENÉ
BODY

49.5

55.8

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

30.8

30.2

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

66.1

68.0

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

39.2

42.1

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

12.1

13.7

ZTRÁTY

VSTŘELENÉ
BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST