HALA: Sportcentrum SLUNETA, Ústí nad Labem

KOLO: 3. kolo

ROZHODČÍ: Marek Vondráček, Rudolf Salvetr, Tomáš Linhart

KOMISAŘ: Pavel Volejník

Podruhé do stejné řeky

V nebývalé drama se proměnil závěr celou dobu vyrovnaného duelu v Ústí. V něm začala lépe SLUNETA, aby ve finiši první půle převzal otěže Skinnerem tažený Kolín a druhý poločas už nezadržitelně spěl k thrillerové koncovce. K té ve čtvrté čtvrtině řídil domácí 11 body Pecka a hosty jeho protějšek na power forwardu Skinner.

Byl to ale jiný muž, domácí centr Šteffel, který Pandy poslal necelou minutu do konce čtvrtiny na 83-80. Medvědi, kteří v posledních pěti minutách páchali bolestivé ztráty, však ještě zabojovali a z útočného doskoku vyrovnal velkou trojkou Šafarčík, který odehrál velkou většinu čtvrté části a prodloužení.

Po trojce Šafarčíka však stále zbývalo 9 vteřin, jenže domácí Pecka při nájezdu podklouzl a dopustil se kroků. Zdánlivě snadný výhoz Kolína ovšem vzápětí skončil nevídanou ztrátou, kdy míč letící z autu na Šafarčíka proletěl přes šířku hřiště až do zámezí, neboť balon už téměř přijímající Šafarčík se náhle zlomil v pase a padl na záda, neboť zřejmě podklouzl na místě, kde se těsně předtím složil Pecka.

Domácí ale novou šanci zakončit nevyužili a šlo se do prodloužení, které si vzal na starost těžkými jumpy Robinson, autor 22 bodů za druhou půli a nastavení. To také sám rozhodl, když 8 vteřin před koncem trefil úžasnou trojku z odskoku přes Číže.

Svůj tým tak po třetí vypjaté koncovce dotlačil ke druhému vítězství (95-92), a to celkem 32 body. 21 připojil další důležitý muž Pecka. Ústí bylo lepší z brejků (19-9) a ve ztrátách (8-14). Hosty, kteří stejně jako v Brně selhali na trestné linii (36/25) a venku i podruhé nezvládli koncovku, nejvíc drželi Skinner (28) a Šafarčík (13).

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Výhra domácích se nerodila lehce, ale nakonec zvítězili. Utkání se mi nehodnotí dobře, protože jsme sem přijeli se záměrem zvítězit. Bohužel Ústí dnes dalo 40 bodů z vymezeného území. Vyhrál šťastnější a ne lepší soupeř.“

Petr Šafarčík (guard BC GEOSAN Kolín): „Souhlasím s trenérem, my jsme si před zápasem řekli, že toto utkáním musíme vyhrát organizovanou a zodpovědnou obranou. Nefungovala nám výpomoc v obraně a Ústí má dost dobré hráče, aby toto potrestalo, a proto tolik košů padlo z vymezeného území. Vyhrál tým, který měl toho štěstí víc, ale zároveň říkám, že my jsme mohli udělat víc práce na obranné polovině.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí): „Souhlasím se vším, co bylo řečeno, jen si dovolím jedno doplnění - my jsme sice dali z vymezeného území 40 bodů, ale Kolín 38. My jsme se na zápas připravovali v duchu, že Kolín je poskládaný z výborných střelců a chtěli jsme eliminovat jejich střelbu z dálky, což se částečně povedlo. Samozřejmě to bylo na úkor toho, že necháme pivoty bránit 1 na 1, což nám dělalo od začátku zápasu obrovský problém. Nečekal jsem, že budeme mít tak velký problém právě v obraně pivotů 1 na 1. Za nás mě mrzí naše tříbodová úspěšnost, máme hodně střelců a z té vzdálenosti bychom mohli být produktivnější. Jednoznačně souhlasím s tím, že vyhrál šťastnější tým.“

Donald Robinson (guard SLUNETA Ústí): „Byl to těžký zápas, soupeř bojoval tvrdě a my se snažili udělat všechno možné, abychom ho zastavili.“