Kooperativa NBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
USK Praha 13 16 17 24 70
SLUNETA  Ústí nad Labem 11 23 16 16 66

DATUM: 13. 11. 2017

HALA: SH Folimanka, Praha 2

FÁZE: Základní část

KOLO: 8. kolo

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Marek Vondráček, Rudolf Salvetr

KOMISAŘ: Pavel Volejník

Po dalších nervech slaví Sovy

Tím, čím by proti pražským zelenáčům měly vyhrát, nakonec v televizní dohrávce 8. kola prohrály. Ústecké Pandy se jako zkušenější tým dopouštěly naivních chyb a v závěru zcela propadly na taktickém poli, když se jejich americká perimetrová četa pokoušela rozhodnout duel na vlastní pěst a darovala tím domácím Sovám šanci, jíž USK nikoli poprvé v této sezoně ve své pevnosti nepohrdl.

Severočeši dvakrát za posledních 45 vteřin spáchali ztrátu při výhozu z autu po oddechovém čase. Když měli už několik minut do konce od USK nabito pěti týmovými fauly ve čtvtině, rozehrávač Singletary ostřeloval koš z dálky a do půle místy nezastavitelný Robinson nevyužíval své individuální převahy nad obránci efektivním způsobem.

Hosté v závěru, kdy k zóně donucení domácí kvůli faulům neměli už pivota Rainese, a se 4 fauly delší čas seděl i power forward Madsen, o něco ustoupili od snahy využít hry 1 na 1 k zisku dalších trestných hodů, při nepřesné střelbě jim chyběl útočný doskok a v obraně je Sovy i přes některé ztráty za řízení mladého playmakera Sehnala stále až příliš snadno rozebíraly po jednoduchých pick-and-rollech. Z nich v poslední čtvrtině vytěžil 9 ze svých 12 bodů 18letý žolík Farský, od nějž si ústečtí veteráni marně žádali útočný faul za některá „odmítnutí“ během nekompromisních nájezdů do koše.      

Pandy, které byly velkou část zápasu mírně vpředu, na tom byly naposledy lépe za stavu 63-66 tři minuty do konce, kdy navíc pro 5 faulů nuceně střídal Raines. Jenže pak už neskórovaly a USK na nic nečekal. Nakopnutý dvěma trojkami Madsena (z toho jednou o desku) byl pak i dál tažen právě finským dlouhánem, který asistencí a ziskem vybídl ke dvěma nájezdům Sehnala, jenž otočil na 67-66, a když Robinson po otočce minul ze šesti metrů těžkou střelu, zvýšil Sehnal jednou šestkou na dva body. Pandy stále žily, ale poté nevyhodily z autu a jejich trpký konec byl zpečetěn. Padly 70-66 a USK tak ve třetí do konovky hrané bitvě v řadě urval druhou výhru, když poprvé v NBL nastoupil bez svého ex-lídra Quentina Petersona.
 


Do utkání měl díky lepšímu přechodu do útoku dobrý vstup (12-2), ale hosté se pak zvedli a po ziscích začali oplácet stejnou mincí, zejména když se rozjel Robinson. Ústí se však celý zápas nemohlo opřít o střelbu z dálky, a i proto jeho náskok nikdy nepřekonal kótu deseti bodů. S tím měl ovšem hodně co dělat i domácí Křivánek, který tým téměř sám držel v zápase v prvních dvou čtvrtinách (11+6 doskoků a 3 zisky). Domácí díky němu na křídle měli vyšší sestavu a Pandy tak musely ze hry stahovat menšího Robinsona, aby zamezily Křivánkově účinné hře v dolním postavení a potížím vznikajícím ze zdvojování.

Křivánek zápas končil na 17 bodech a 8 doskocích za 39 minut. Raines přidal 13 bodů, Madsen s Farským po 12 a Sehnal 11. Ústí vedli Robinson (19, ale jen 7 ve druhé půli), Singletary a Pecka (po 12). Zápas rozhodla úspěšnost střelby ve druhé půli – zatímco po první byli hosté v procentech lepší 51 ku 37, po 40 minutáh to bylo 46-44 pro Pražany. Sovy trefily 6 trojek z 22, Pandy pouze 2 ze 13.

Chris Chougaz (trenér USK Praha): „Bylo to složité utkání, které rozhodlo srdce. Pro nás je to složité období po odchodu Petersona. Je nás hodně zraněných, to ovlivňuje průběhy a možnosti trénovat. O to víc si toho utkání vážíme, že jsme byli schopni vyhrát. Drželi jsme se v obraně, kontrolovali jsme hru soupeře a díky tomu získávali sebevědomí do útoku. Tam jsme neměli silnou základní pětku, ale i přesto se nám podařilo zvítězit. Jsem tu pro mladé hráče, abych jim dodal sebevědomí, důvěru a posunul je dál. To se, myslím, dnes podařilo. Doufám, že budeme pokračovat se stejnou pílí, motivací a přístupem. Jsem pyšný a hrdý, že mohu trénovat tento tým.“

 

ZTRÁTY

60.0

53.5

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

27.3

15.4

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

61.5

60.9

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

35

36

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

17

14

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST