KOLO: 11. kolo

ROZHODČÍ: Vlastimil Kurz, Marek Vondráček, Martin Kučírek

KOMISAŘ: Ivan Zachara

Válečnický obrat ze druhé čtvrtiny

Na ostravské palubovce vše rozhodlo posledních šest minut první půle. Do té doby domácí NH těžila z trestných hodů a podkošových zakončení, tažena 10 body Woodse. Od náskoku 30-23 z úvodu druhé čtvrtiny ale její útok začínal drhnout, míchala ztráty s příliš mnoha minutými trojkami a naopak Děčín v této části udeřil 4 trojkami a rozhodný závěr půle pro něj zrežíroval playmaker Feštr. Hosté vyhráli druhé dějství 9-23, za poločas měli jedinou ztrátu a 15 bodů z brejků a domácí se z tohoto direktu až do konce zápasu nevzpamatovali.

Po prvních téměř 15 minut druhé půle hosté udržovali vedení mezi 8-12 body a až trojkově-šestkové vzepětí dua Stojačič – Stanojevič dostalo NH, která v posledních minutách obdržela i dvě technické chyby, ze 70-82 na 78-82. Jenže blíž ji Severočeši nepustili a vezou tak velmi cenný lup 81-92, který znamená vylepšení bilance na 7-4.

Vítěze táhnuli Pavek Houška (19) s Pomikálkem (14+9 doskoků) a jejich tým byl lepší především v daných dvojkách (14-27), bodech z druhých šancí (10-17) a produkci laviček (20-46). Úzké sedmičlenné rotaci domácích nepomohla ani velká převaha na trestné linii (40/29 – 18/14). Jejich top střelci byli Woods (19, TH 12/8), Stojačič (17, TH 10/10), Blagojevič (16) a Stanojevič (13).