Kooperativa NBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
Basket Fio banka Jindřichův Hradec 20 16 19 29 84
BC GEOSAN Kolín 23 27 21 22 93

DATUM: 12. 03. 2018

HALA: Městská sportovní hala , Jindřichův Hradec

FÁZE: Skupina A2

KOLO: 3. kolo

ROZHODČÍ: Václav Lukeš, Jan Jeřáb, Matěj Záruba

KOMISAŘ: Robert Paulík

Medvědí trojkobití u Vajgaru!

Koučem Benešem naplno vytěžená základní pětka, jež se v dohře 3. kola A2 za souhrnných 160 minut ve hře postarala o 81 bodů, se lvím dílem zasloužila o přerušení série šesti porážek Medvědů a dorovnání bilance osmého USK na 11-14. Naopak Lions kvůli domácí porážce 84-93 nevyužili šanci aspoň o dílek srazit šestivýhrové manko na jedenácté Brno.    

Basket Fio banka může těšit alespoň příspěvek na charitu KKP, jejíž konto díky 84 nastříleným bodům rozšířil o 9240 korun.

Kolín (bez Šafarčíka) u Vajgaru vypálil do prvního trháku (2-12) už v úvodních třech minutách, kdy 6 bodů zařídil Machač, a kolegové přidali dvě trojky. Domácí se pak dostali až na rozdíl dvou bodů, ale nový nápor hostů v úvodu druhé čtvrtiny znamenal už rozhodující odskok. Kolín se po 7 bodech Číže a celkem třech trojkách za čtyři minuty vyhoupl na 20-39 a díky pěti trojkám ve třetí čtvrtině i po 30 minutách držel bezpečný odstup 55-71.

V úvodních čtyřech minutách posledního dějství se ale 9 body Petrič a šesti Sinadinovič zasloužili o návrat domácích na 70-75. Jenže centr hostů Pajovič kontroval trefou s faulem a jeho tým si bezpečný odstup v posledních pěti minutách udržel především díky 11 šestkám. Za předchozí průběh utkání přitom dal jen 3.
 


Vítěze táhli Vocetka (24, trojky 9/6), Skinner (18+11 doskoků), Bakič (15+6 asistencí), Číž (12+8 asistencí a 8 doskoků) a Machač (12). Za domácí se činili Petrič (23+8 doskoků), Upchurch (18) a Sinadinovič (14+9 asistencí). Už v dresu na lavičce seděl od prosince zraněný guard Šoula.

Největší zbraní Kolína byly trojky (29/15, domácí 23/8), lepší byl i z brejků (20-28) a domácí nespasila ani převaha zpod koše (44-24).

Rudolf Jugo (kouč Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Hosté odvedli opravdu kvalitní práci. Chtěli jsme do zápasu vstoupit se zvýšenou agresivitou, ale to se nepovedlo. Udělali jsme mnoho chyb. Nechali jsme Kolín odskočit na rozdíl 2-12. A ten se nám jen těžko stahoval. Několikrát jsme se dokázali dostat na slibných pět šest bodů, ale pak už nám chyběla energie a koncentrace bojovat o výhru.“

Pavel Beneš (kouč BC GEOSAN Kolín): „V prvé řadě chci poděkovat Jindřichovu Hradci za gesto, že nám povolil odložit utkání o dva dny. Samozřejmě to teď, po prohře domácích, může vyznít tak, že se mu to nevyplatilo. V prvé řadě jde však o sport a je od domácího týmu moc hezké a fair, že nám zápas posunul alespoň o dva dny. Celý týden jsme trénovali ve čtyřech pěti hráčích, zbytek měl horečky, byl tam i problém s kolenem, takže jsme pomalu sami ani nevěděli, v jaké sestavě přijedeme. V té rotaci nakonec k zápasu bylo připraveno pouhých 7 hráčů, což je takový malý zázrak. Chci moc hráčům poděkovat za to, co dnes předvedli. Hráli od začátku do konce 100 procent toho, co jsme si připravili, a chtěli a předvedli velmi kvalitní výkon. My jsme po šesti týdnech konečně předvedli dobrý zápas a je to pro nás vzpruha do dalších bojů, ve kterých ještě můžeme pomýšlet na play-off.“

Lukáš Stegbauer (power forward Basket Fio banka Jindřichův Hradec): „Kolín měl velkou marodku a klobouk dolů před tím, jak hrál. Půjčoval si míč. Měl vysokou úspěšnost střelby. My jsme se do toho nemohli dostat. Nehráli jsme týmový basketbal. Každý hráč chtěl hrát sám na sebe.“

Michal Vocetka (křídlo BC GEOSAN Kolín): „Nevěděli jsme, co máme od zápasu čekat. Pět na pět jsme hráli prakticky až dnes při zápase. Možná nám i celá situace pomohla, předvedli jsme týmový výkon. Vycházelo nám všechno, z čehož byl možná Jindřichův Hradec zaskočený. Pokoušel se vracet do zápasu se zvýšenou agresivitou ve druhém poločase, nám tam však padly nějaké střely a zvládli jsme to pak až do vítězného konce udržet.“
 

ZTRÁTY

57.5

50.0

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

34.8

51.7

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

82.4

82.4

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

28

34

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

12

13

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY