HALA: Sportcentrum SLUNETA, Ústí nad Labem

KOLO: 3. kolo - čtvrtfinále

ROZHODČÍ: Ivor Matějek, Vlastimil Kurz, Václav Lukeš

KOMISAŘ: Petr Andrle

Beksa spadla na ofenzivní dno!

76, 76 a dokonce 58. Po dlouhodobé části 85bodový útok Pardubic upadá ve čtvrtfinále do stále větších potíží a důsledky pro tým začínají být už dost vážné. Poté, co Ústí na domácí půdě drtivým druhým poločasem (40-26) ovládlo třetí zápas čtvrtfinálové série a znovu se dostalo do vedení (2-1), stojí Východočeši pouhá dvě utkání od konce sezony.

V kritické druhé půli nikdo z jejich týmu nedal ani sedm bodů, jediné dvě trojky tu zaznamenali Kent s Kohoutem a Ústí se tak opět povedlo spoutat pardubickou „ofenzivní bestii“, která za celý zápas zvládla jen 6 brejkových bodů.

Pandy po špatném startu do utkání (2-9) zavřely na druhých pět minut úvodního dějství obranu, z útočných doskoků a trojek - nejvíc taženy Peckou a Robinsonem - otočili skore a po 13 minutách šly do trháku 26-13, aby hosté po 9,5 minutové sekvenci s pouhými 4 body opět přidali a neseni trojkujícím Potočkem obrátili na poločasových 30-32.

Rozhodný úder SLUNETY před více než tisícem diváků nastal na přelomu třetí a čtvrt čtvrtiny, kdy po 4 trojkách vyskočila během 4 a půl minuty z 40-41 na 58-47. Postupně vedla až o 16 a pro Beksu už nebylo cesty zpět.

Při porážce 70-58 zásadně zaostala především ve trojkách (26/12 – 13/5). Vítěze vedli Pecka (16) s Robinsonem (12), u hostů, jež zatížilo 15 ztrát, byli nejlepší Švrdlík (14) s Kentem (11).