Kooperativa NBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
BK Opava 20 20 16 17 73
ČEZ Basketball Nymburk 34 27 28 25 114

DATUM: 24. 05. 2018

HALA: Víceúčelová hala Opava, Opava

FÁZE: Play off

KOLO: 2. kolo - finále

ROZHODČÍ: Ivor Matějek, Jan Hošek, Jan Baloun

KOMISAŘ: Robert Paulík

Nymburk popatnácté v řadě

Druhý finálový duel se pomalu chýlil ke konci, když napěchované třítisícové hlediště spustilo svůj nejúdernější chorál „Heja Opava“. Děkovalo svým stříbrným hochům, kteří po patnácti letech dotáhli do opavského stánku finálové klání. A v hale u toho byla spousta z těch, co zažili i poslední titulový souboj z roku 2003 a dokonce i některé starší. Těšili se na to, jak Šiřina a spol. doma favorizovanému obhájci trofeje zatopí.

Jenže ohromující atmosféra strmě se svažujících tribun jako by ve svém kotli uvařila spíš domácí celek než ten nymburský, navyklý na lecjaká horká prostředí z Ligy mistrů i odjinud. Zodpovědnost Slezanům svazovala ruce, které v úvodu míjely spoustu trojek a místy i pokusy zpod koše, naopak Nymburk strojově přesnou hrou od prvních minut udával tón hry, až velmi snadno se prokombinovával do koše, ničivé seběhy pro snadná zakončení uplatňoval Kříž a opakovaně si to namířil do koše nekompromisními nájezdy guard Beriša.

Na vše při tom z kapitánského můstku dozíral přihrávky precizně rozdělující playmaker Lawrence. Bohužel pro domácí mistr ani venku neslevil z vysoké úspěšnosti trojek, které navíc trefoval z většinou otevřených pozic (jen za první čtvrtinu 10/6).

Nepomáhalo tak ani hromové „Seberem!“ domácích fanoušků, kteří museli sledovat nepříjemně narůstající rozdíl ve skore v neprospěch jejich celku. Už po 8 minutách to bylo 15-29, po první čtvrtině 20-34, a když se skore po 12 minutách vyšplhalo na 23-43, byly karty jasně rozdány i pro zbytek utkání.
 


Nymburk tak dospěl ke druhému vítězství (73-114) v sérii až nečekaně snadno a popatnácté v řadě se stal šampionem NBL. Jeho lídrem v utkání byl Martin Kříž (17 bodů a 9 doskoků za 23 minut), vyhlášený MVP finálové série. Hruban doplnil 16 bodů a 6 doskoků, Beriša 15 bodů, Pumprla a Barač po 14 a Peterka 12. Za domácí nevíc bodů snesli Bujnoch (13), Gniadek (11+6 doskoků) a Klečka (11).

Slezané o míle zaostali v procentuální úspěšnosti z pole (38-59), Nymburk dominoval ve dvojkách (34/18 – 50/35), v bodech zpod koše (34-64) i na doskoku (37-49). Opavu navíc limitovalo 17 ztrát.

Petr Czudek (kouč BK Opava): „Zápas nám dnes příliš nevyšel, uvařili jsme se ve vlastní šťávě, ve vlastním utrpení. Nymburk hrál velmi koncentrovaně doma i v dnešním utkání. Každopádně sezona byla výborná a dnešní horší výkon přebolí.“

Oren Amiel (kouč ČEZ Basketball Nymburk): „Hráli jsme dnes v úžasné atmosféře, která byla výbornou prezentací ligy. Taková atmosféra dostane z hráčů to nejlepší a my jsme dnes v utkání dominovali. Gratuluji Opavě k výborně odehrané sezoně a předváděným výkonům.“

Pavel Pumprla (forward ČEZ Basketball Nymburk): „Dnes to pro nás bylo až překvapivě jednoduché. Důkladně jsme se připravovali, protože jsme věděli, že nás zde bude čekat bouřlivá atmosféra. Chápu domácí, že pro ně bylo utkání velice těžké, hlavně když jsme začali ve velmi vysokém tempu. Myslím, že Opavě trochu docházely síly, na druhou stranu ji hnali výborní fanoušci.“

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava): „Chtěli jsme Nymburk víc potrápit, nechtěli jsme se před vyprodanou halou v uvozovkách „ztrapnit“. Věděli jsme, že hrajeme proti týmu ošlehanému evropskými zápasy, náš výkon plná hala poznamenala. Jsem zklamaný, že jsme prohráli takovým rozdílem, ale za celou sezonu se nemůžeme stydět.“

 

ZTRÁTY

52.9

70.0

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

25.0

37.5

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

45.5

65.4

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

37

49

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

17

12

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY