Kooperativa NBL
  Q1 Q2 Q3 Q4  
Kompletní statistikaKompletní statistika
DEKSTONE Tuři Svitavy 17 20 7 20 64
ČEZ Basketball Nymburk 14 16 17 21 68

DATUM: 10. 01. 2019

HALA: SH Na Střelnici, Svitavy

FÁZE: Základní část

KOLO: 18. kolo

ROZHODČÍ: Robert Vyklický, Tomáš Linhart, Lukáš Kapaňa

KOMISAŘ: Ivan Zachara

Mladí Tuři dali mistrovi boj

Mistr ve Svitavách v očekávaném duelu druhého s prvním musel myslet i na svůj krutý lednový program, a proto se dva dny po Lize mistrů a dva dny před sobotním magnetem s Olomouckem držel poločas trochu zpátky, byť s trojkami 12/0 tam rozhodně nekalkuloval, a svůj hlavní arzenál vyjmul z bojové torny až ve druhé půli, v níž zavřel Tury na 27 bodů v obraně a došel si pro výhru 64-68, jež pomohla od středy třetímu Děčínu dorovnat druhé Svitavy na bilanci 12-6, což souboji o čelo dodalo novou dynamiku.

Nymburk v první půli pozastavily rychlé dva fauly křídelníka Hrubana i power forwarda Bendy, navíc Hrubanovi byla ve druhé čtvrtině při snaze zblokovat nájezd Kováře odpískána už třetí chyba a sudí Vyklický mu za prostesty přibalil i „technickou“, takže reprezentant za necelých 6 minut ve hře měl nula bodů se 4 fauly.

To pro něj však - v součtu s úterním nestřeleckým večerem v Lize mistrů - představovalo cosi jako rudý hard pro býka a ve druhé půli byla právě jeho aktivita a 8 bodů důležitým příspěvkem ofenzivě hostů.      

Tuři po dvě a půl čtvrtiny předváděli sebevědomý výkon s cílem hrát po Markem řízených kombinacích až do koše, z čehož nejvíc profitoval reprezentant Puršl. A když tým přidal i 4 trojky, bylo z toho - při nymburské střelecké marnosti a příliš profesorské a často pomalé hře – nejprve slibné poločasové vedení 37-30 (20 bodů domácích zařídila omladina Puršl, Kovář, Svoboda). Svitavských bylo zejména v první půli plné hřiště, a to díky enormní pohyblivosti a létání do brejků.

Od stavu 42-31 už ale mistr pod kopcem 11bodového manka podřadil, Martin Peterka trefil první dvě trojky týmu, který se častěji dostával na trestnou linii, těžil z útočných doskoků a v už přísnější obraně nutil domácí do ztrát a stále těžších střel. Tuři tak za posledních 6:20 třetí čtvrtky stihli jen 2 body a propadli se ve skore na 44-47.

Nymburk pak tutou sekvenci vyostřil až na 2-20 a vedl tak 44-51. A třebaže tři trojky domácích poté ještě měly potenciál posunout koncovku do thrillerového žánru, favorit se udržel na relativně bezpečném, byť jednociferném vedení. V závěru už se tak blýskl především mladý Tur Welsch (třetí nejužitečnější z týmu za celkem 6 bodů, 8 doskoků (při výšce 180) a 4 asistence za 18 minut), který skóroval z nájezdu i s faulem a v posledních sekundách ještě na půlce odzbrojil při driblinku nepozorného Coseyho a z brejku zavřel skore, jehož konečná podoba bude pro Svitavy vzpruhou do dalšího průběhu sezony.

Střelecké pole šířeji rotujících vítězů vedl jako jediný dvojcifera veterán Benda (10), za domácí posbíral 18 bodů O´Brien a 11 s 8 doskoky a 6 získanými fauly Puršl. Méně ztrácející hosté (14-9) rozhodli prakticky jedinou statistikou a to úspěšností a četností dvojek (34/15 – 44/25). Navíc o poznání větší počet bodů vytěžili z druhých šancí a brejků.

ZTRÁTY

44.1

56.8

STŘELBA 2 BODY

STŘELBA
3 BODY

STŘELBA
2 BODY

25.0

13.0

STŘELBA 3 BODY

TRESTNÉ
HODY

STŘELBA
3 BODY

86.7

50.0

TRESTNÉ HODY

DOSKOKY

TRESTNÉ
HODY

42

41

DOSKOKY

ZTRÁTY

DOSKOKY

14

9

ZTRÁTY

STŘELBA
2 BODY

HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
 
HRÁČ ČÍSLO/JMÉNO/PŘÍJMENÍ HODNOTA
BODY
 
DOSKOKY
 
ASISTENCE
 
ZISKY
 
ZTRÁTY
 
UŽITEČNOST