KOLO: 19. kolo

ROZHODČÍ: Petr Hruša, Lukáš Kapaňa, Ondřej Zatloukal

KOMISAŘ: Robert Paulík

Bez dlouhých i bez trojek

Bez tří mužů fungujících na podkošových pozicích, tedy Bujnocha, Gniadka a Švandrlíka, měli Slezané i na domácím kurtu a i přes nepopiratelnou snahu a bojovnost jen nevelkou šanci proti rozjetému Děčínu uspět. Z power forwardů zbyl Opavě už jen Kvapil a z ostatních mužů má na této pozici zkušenosti jen forward Zbránek.

Energický úvod sice Opavě vystačil na vyrovnanou první čtvrtinu, ale když jí při čtvrtém zápase za posledních sedm dní nepadaly ani trojky (26/3), už ve druhé čtvrtině, prohrané 8-29, jí zápas kompletně utekl. Válečníci, nastartovaní Autreym, v ní trefili 4 trojky a ani nepotřebovali koš dobíjet z útočných doskoků. V poločase vedli o parník 24-47, a to hodně díky bilanci trojek (12/1 – 14/6) a bodům z brejků (2-12).

Ke korekci na konečných 61-77 se domácí, kteří z pole pálili za 29 procent a minuli i 12 šestek, dostali až v posledních 5 minutách. Měli jen dva dvojciferné střelce v Kvapilovi (14+16 doskoků) a Klečkovi (12). Hosty táhli Feštr (18), Šiška, Pomikálek (po 13) a Ježek (10). Jejich tým, který z 15 ztrát nabral 12 až po změně stran, číselně dominoval především z trojek (26/3 – 25/10). Děčín veze napříč republikou osamostatnění na druhém místě tabulky, jež potrvá minimálně do nedělního večera.