KOLO: 2. kolo

ROZHODČÍ: Jan Baloun, Vlastimil Kurz, Kamil Karafiát

KOMISAŘ: Miroslav Macela

Král Tony prodloužil sérii!

Anthony Walton si naložil na záda zbylých pár kolínských mužů a v šesti hrající tým (nadále bez Zolla a Šouly) dovedl velkým výkonem k vyrovnání série předkola play-off (na 1-1), jež se v úterý vrátí na ústeckou palubovku k rozhodné bitvě. Americký playmaker se pod vítězství 80-70 podepsal 30 body, 9 asistencemi, 6 doskoky a dokonce 14 získanými fauly (TH 13/10). Krajan Thompson dodal double double za 18 bodů a 10 doskoků a Purifoy s Novotným (navíc i 7 doskoků) přispěli 11 a 10 body.

Medvědi sice zaspali na startu a po 7 minutách ztráceli 8-19, ale pak hosté ztrátami vznítili kontra nápor domácích, tažený duem Walton – Thompson. Kolín ovládl druhou čtvrtinu 27-12, když mu patřilo především posledních 4:20, kdy z 29-32 šel opět díky nosné americké dvojici na 43-34, což byl klíčový úsek zápasu. Druhou půli už domácí drželi náskok kolem deseti bodů a nikdy se nedostali do vážných potíží.

Kompletní hosté se opírali o kvartet Houška (16+9 doskoků), Šotnar (15), Pecka (13) a Svejcar (11+7 doskoků). Jejich tým měl na své straně jen útočné doskoky (3-9) a body z nich (2-15). Ovšem Medvědi kontrovali lepší produkcí šestek (14-8), z brejků (22-6), zpod koše (40-30) a navíc i méně ztráceli (9-14).

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Chtěli jsme vytlačit hru z vymezeného území, a to se nám povedlo. Hráči Ústí neměli tolik příležitostí tam hrát. Chtěli jsme vytlačit hru za tříbodový oblouk, aby stříleli. My jsme se poučili z útočného doskoku, který nás porazil v Ústí. Dnes jsme se výrazně zlepšili, ale pracovat na něm musíme stále. Našich 22 bodů z rychlého protiútoku je super, my musíme hrát rychle, protože v postupném útoku máme svoje limity. Pokud nehrajeme rychle, tak dáváme kolem sedmdesáti bodů, a to na vítězství nestačí. Dnes jsme do utkání vložili výrazně víc energie než v pátek, kdy byli kluci hodně unavení ze středečního zápasu. Někteří z nich netrénovali, protože byli dlouhodobě zranění. Myslím si, že jsme dnes zaslouženě vyhráli a uvidíme, které družstvo vyhraje a bude šťastnější v úterý.“

Anthony Walton (rozehrávač BC GEOSAN Kolín): „Tvrdá hra obou týmů. Bojovalo se celých čtyřicet minut. Předvedli jsme týmovou hru na obou polovinách hřiště.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí): „My jsme se nepoučili z chyb, které jsme předvedli v domácím utkání a dovolili jsme domácím odehrát zápas v šesti lidech, což je absolutně bláznivé. Nebyli jsme nebezpeční ve vnitřním prostoru, nebyli jsme nebezpeční v přechodové fázi. Je vidět ze statistik, že Kolín dal z rychlých protiútoků 22 bodů a my pouhých šest. Takže tady není co hodnotit, my máme stejně jako Kolín jeden den na to se připravit na rozhodující zápas. Je to celé o hlavách hráčů, pokusíme se na to, stejně jako Kolín, připravit.“

Pavel Houška (power forward SLUNETA Ústí): „Já osobně se na úterní utkání moc těším. Rozhodne to, jak si kdo nastaví hlavu.“