Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Generálka na LM s Ostravou

Generálkou na čtvrtfinále Ligy mistrů s AEK Atény bude pro Nymburk přeložený páteční duel 20. kola s NH Ostrava (17:00), v němž se tým představí na domácí palubovce poprvé od konce února. Favorit zkusí na čtvrtý pokus eliminovat slabší střední část zápasu, což jej zatím postihlo ve všech třech dosavadních utkáních. Na Hané i v Pardubicích tak domácí celky pokaždé dosáhly na vyrovnanou koncovku a Tuři byli na dostřel ještě pár minut před koncem.

Polabané, kteří cílí na 90. ligovou výhru v řadě, zatím hledají chemii při sehrávání s novými hráči na obou polovinách hřiště, navíc v posledních dvou utkáních neposbírali ani 40 doskoků. Ve středu v Pardubicích ovšem už naplno zabral čarostřelec Harding, což je před blížícím se vrcholem Ligy mistrů dobrá zpráva pro kouče Amiela, jenž na východě Čech poprvé testoval nového centra Zimmermana, jenž se uvedl 4 body za 11 minut.

Po dvouzápasové pauze zaviněné menším zraněním se má vrátit do hry rozehrávač Rupnik.

NH zatím drží lichotivou bilanci 2-2, a to zejména díky nečekané domácí výhře nad Svitavami. Tým v útoku i na doskoku zvedly čerstvé severoamerické posily Alleyn s Watermanem a muziku tvrdí veterán Petr Bohačík, v průměru zatím jako třetí nejužitečnější hráč ligy točící ohromující double double za 17 bodů a 15 doskoků.

Aleksander Sekulič (asistent ERA Basketball Nymburk): „Naše zápasy jsou jako přes kopírák. Máme silné první čtvrtiny, ale pak ve druhé přijde polevení. Teď to musíme doma zlepšit. Mladý tým Ostravy předvedl už několik zajímavých výkonů, teď porazil Svitavy, takže je třeba udržet koncentraci celý zápas. Hráče by mělo motivovat i to, že je to pro nás poslední zápas před odjezdem na Final-8 Ligy mistrů.“

Justus Alleyn (křídlo NH Ostrava): „Zápas pro nás bude dobrý testem. Nymburk je velmi silný soupeř. My musíme hrát jako tým, hrát s nasazením po celých 40 minut a se spoustou energie. Jedině to nám dá šanci.“

celý článek
Pět Medvědů pozitivních

Hráči a členové realizačního týmu BC GEOSAN Kolín znají výsledky svých testů na covid-19. Čtyři hráči měli test pozitivní a tým má tak nyní pět hráčů s mírným průběhem onemocnění. Všichni hráči a členové realizačního týmu zůstávají v domácí karanténě a ty, u kterých byly testy negativní, čeká v pátek 2. kolo testování.

celý článek
Zasažen byl i Děčín

Třetím „koronou“ zasaženým týmem Kooperativa NBL je BK ARMEX Děčín, který dnes zaevidoval jednoho člena realizačního týmu s pozitivním testem. Krajská hygienická stanice tak uložila všem hráčům A-týmu a realizačnímu týmu desetidenní karanténu. V pondělí se navíc všichni, kterým byla uložena karanténa, podrobí testům na přítomnost koronaviru. I pro Válečníky to tak bude znamenat odložení zápasů. Domácí duel třetího kola s Brnem už byl odložen z důvodu karantény soupeře, nově se tak musí přeložit zápas 4. kola v Nymburce a domácí utkání 5. kola s Opavou.

celý článek
Odloženy i zápasy Kolína

Po Brňanech bude mít celkem čtyři odložená utkání Kooperativa NBL i tým BC GEOSAN Kolín. Ten po zápase prvního kola na palubovce Brna z preventivních důvodů neodehrál už středeční duel druhého kola v Nymburce a aktuálně jsou všichni hráči i realizační tým na základě rozhodnutí krajské hygienické stanice v desetidenní karanténě. U několika členů týmu se projevily příznaky onemocnění covid-19, které bylo potvrzeno i testem. V nejbližších dnech budou testováni všichni hráči a členové realizačního týmu. Z důvodu nastalé situace sportovní ředitel NBL Zdeněk Ringsmuth odložil utkání GEOSANU ve třetím, čtvrtém a pátém kole, kdy měl Kolín hostit Opavu (v sobotu 19. září), zajíždět do Pardubic (ve středu 23. září) a doma se utkat s Ostravou (v sobotu 26. září).

celý článek
Kolekce MVP se rozrůstá

Kolínští Medvědi v úvodu sezony skládají zajímavou sbírku někdejších MVP měsíce v NBL. Po americkém power forwardovi Leem Skinnerovi čerstvě angažovali i jeho krajana, ex-ústeckého guarda Devanteho Wallace. 28leté 196 vysoké křídlo v ročníku 2018/19 zapisovalo přes 13 bodů za 26 minut při takřka neomylných šestkách (50/48). V uplynulé sezoně působilo ve finské lize, kde hájilo barvy Lahti, devátého týmu soutěže. V 35 utkáních Wallace zaznamenával průměr 14 bodů za 27 minut při více než 39procentní úspěšnosti trojek. Ve své kariéře působil i v polské, maďarské a rakouské nejvyšší soutěži.

celý článek
Top kvartet ve Faktoru

Celkem čtveřice borců se ve čtyřech středečních utkáních 2. kola NBL dostala alespoň na hodnotu 5 bodů v Kooperativa Faktoru. Nejvyšší číslo patřilo pardubickému Thomasi Dunansovi (6), po pěti bodech pak zapsali další hráči Beksy Kamil Švrdlík a Jakub Merešš a také svitavský Jan Hlobil.

celý článek
Tři zápasy Brna odloženy

Vzhledem k rozhodnutí hygienické stanice o karanténě týmu Basket Brno odložil sportovní ředitel Kooperativa NBL Zdeněk Ringsmuth zápasy Brna v následujících třech kolech, tedy v Děčíně, v Hradci Králové a v Nymburce. Už v pondělí bylo rozhodnuto o odložení duelu 2. kola s Olomouckem. Tým by se tak měl na palubovky vrátit začátkem října. Brňané už na svém webu informovali, že aktuálně je mezi hráči a členy realizačního týmu 13 osob s pozitivním testem na covid.

celý článek
Hrubá síla pro SLUNETU

Náhradou za Srba Stefana Sajina, který neuspěl v try-outu, přichází do ústecké SLUNETY 25letý 208 vysoký černohorský pivot Gligorie Rakočevič, který je klasickým centrem staré školy pro tvrdou práci kolem koše. Naposledy působil v černohorské lize v dresu předního celku soutěže Lovčenu, za nějž v lize i ve druhé divizi Adriatické ligy doručoval přes 6 bodů a 4 doskoky za 17 minut. V roce 2017 patřil i do národního týmu své země, dva roky nato absolvoval na Oregon State v USA a nyní jej čeká druhá profesionální sezona.

celý článek
Zápas Brna s Hanáky odložen

Tým Basket Brno je aktuálně v preventivní karanténě a jeho členové se dnes podrobí testům na covid. Na základě výsledků bude rozhodnuto o případných dalších krocích, už nyní však byl odložen středeční zápas druhého kola mezi Brňany a Olomouckem.

celý článek
Ti nejlepší ve Faktoru

Prvním kolem začal i šestý ročník již tradiční soutěže Kooperativa Faktor, jež hodnotí atraktivitu hry jednotlivých hráčů. Ze všech dvanácti celků se o víkendu jen čtyři borci dostali alespoň na pět bodů – byli to ústecký Dalibor Fait (7), last minute posila USK Miloš Macura (6), opavský Miroslav Kvapil (5) a svitavský Matěj Svoboda (5).