Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Tokio odloženo!

Člen Mezinárodního olympijského výboru Dick Pound pro USA Today uvedl, že olympiáda v Tokiu bude z rozhodnutí MOV odložena a neskuteční se tak v původním letošním termínu na přelomu července a srpna.

celý článek
Další dvounárodní liga

Nizozemská a belgická liga se dohodly na sloučení soutěží do jedné, a to od sezony 2021/22. Definitivně má být vznik BeNeLeague posvěcen v posledním čtvrtletí letošního roku kluby z obou lig a příští ročník by tak měl být v obou zemích v samostatném formátu poslední v dějinách. Kluby se na všech potřebných krocích dohadovaly tři měsíce, když do diskusí byli přibráni majitelé, sponzoři, média a zástupci obou federací. Dokonce proběhl i průzkum mezi 1200 fanoušky. Jedním z důvodů sloučení byl například z nizozemské perspektivy nízký počet klubů, kterých v letošní předčasně ukončené sezoně bylo jen 9. V belgické nejvyšší soutěži, jež byla už rovněž ukončena, působilo deset celků. Celý slučovací proces byl řízen specializovanou konzultační společností Hypercube. Mimochodem – stejnou cestou jako Nizozemci s Belgičany se už před dvěma lety vydali v Pobaltí, kde se spojily estonská a lotyšská liga do 15členné estonsko-lotyšské soutěže.

celý článek
Finále AAC zatím bez ortelu

O osudu finálové série Alpe Adria Cupu, v níž se měly utkat BK ARMEX Děčín a BK JIP Pardubice, stále není rozhodnuto. Situace se završením soutěže, jejíž dohrání stejně jako u mnohých dalších po celé Evropě zásadním způsobem nabourala pandemie koronaviru, se nadále řeší.

celý článek
Češi blízko Tokiu?

Podle čerstvého vyjádření zástupce FIBA jsou olympijské kvalifikační turnaje mužů stále v plánu, nicméně už se zřejmě připravuje i plán B. Po velkém úterním mítinku Mezinárodního olympijského výboru se zástupci federací sportovního světa je podle italského Tuttosportu jednou z variant při nemožnosti turnaje uskutečnit vzít jako nominační kritérium pro OH v Tokiu výsledky loňského světového šampionátu v Číně, případně aktuální světový ranking. Velkou věcí by v takovém případě bylo, že při obou variantách by se na olympiádu v Tokiu dostali čeští lvi! V případě, že by se vybíralo na základě pořadí z MS, byla by sestava týmů Írán, Nigérie, USA, Argentina, Japonsko, Španělsko, Francie, Austrálie (tyto země už měly účast jistou na základě výsledků hned po MS, Japonsko pak díky pořadatelství Her), Srbsko, Česko, Polsko a Litva. Pokud by se postupy řídily rankingem, Poláky by nahradili Řekové.

celý článek
Kvalifikace OH dál ve hře

Sportovní ředitel pro soutěže mezinárodní federace FIBA Predrag Bogosavljev pro srbský portál Nova.rs uvedl, že olympijské kvalifikační turnaje jsou stále v plánu v původním termínu od 23. června, ačkoli včera byl kvůli aktuální nejistotě na neurčito odložen los olympijských turnajů mužů i žen. Mezinárodní olympijský výbor nicméně rovněž včera potvrdil, že s olympiádou se počítá v původním termínu od 24. července, byť například šéf Francouzského olympijského výboru Denis Masseglia už se nechal slyšet, že pokud se s pandemií koronaviru nepodaří vypořádat do konce května, nevidí šanci, jak by se Hry v Tokiu mohly v létě uskutečnit. Už včera bylo navíc o rok odloženo fotbalové mistrovství Evropy, jež mělo začít 11. června. Česká reprezentace basketbalistů byla nalosována do kvalifikačního turnaje v kanadské Victorii. Kanada dosud ohlásila 600 případů nákazy koronavirem a osm lidí, kteří onemocnění podlehli.

celý článek
Los pro OH odložen

FIBA dnes informovala o odložení losu olympijského turnaje mužů i žen kvůli rozsahu pandemie koronaviru. Los se měl původně uskutečnit 20. března ve švýcarském Mies, ale zatím se stále vznáší hrozba nad dodržením původního termínu letošní olympiády v Tokiu na přelomu července a srpna. Mezinárodní olympijský výbor právě dnes jedná o dalších krocích s šéfy světových sportovních federací. Na turnaji mužů mají vedle domácího Japonska už jistou účast Nigérie, Argentina, USA, Írán, Francie, Španělsko a Austrálie. Zbývající 4 týmy vzejdou ze čtyř červnových kvalifikačních turnajů (Češi mají hrát v kanadské Victorii), momentálně ale není jisté, že se vůbec uskuteční. Mimochodem – UEFA už dnes rozhodla o ročním odkladu fotbalového ME, které se s účastí české reprezentace mělo konat letos v červnu a červenci.

celý článek
FIBA přerušuje soutěže

Mezinárodní basketbalová federace FIBA ohlásila z důvodu pandemie koronaviru přerušení svých soutěží počínaje pátkem 13. března. To se týká i Ligy mistrů mužů (s účastí čtvrtfinalisty ERA Basketball Nymburk) a Euroligy žen (s účastí čtvrtfinalisty ZVVZ USK Praha). V Lize mistrů ještě nejsou za stavu 1-1 dohrány dvě osmifinálové série, přičemž Nymburk nyní čeká na termíny svých čtvrtfinálových utkání s AEK Atény. V Eurolize žen byly rozehrány prvními utkáními jen čtvrtfinálové série Fenerbahce – Bourges (84-75) a Lyon - Orenburg (78-80). Tým francouzského Montpellieru už ale neodcestoval k prvnímu zápasu do Jekatěrinburgu a tým Schia z nejpostiženějšího severu Itálie nakonec v Praze k zápasu s USK nenastoupil, neboť bylo zakázáno jej odehrát z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, což přebilo původní požadavek FIBA na jeho sehrání. Překvapením však bylo už to, že italský tým i přes vládou nařízenou karanténu pro sever země do Prahy dorazil. Dostal totiž výjimku.

celý článek
V Lize mistrů 6 postoupilo

Výsledky Zápasů 2 osmifinále Ligy mistrů: PANEVEŽYS – ZARAGOZA 88-90 (za hosty střídající Krejčí 5:26, 2 body, z pole 2/1, 1 doskok, +2, na utkání 0-2, postupuje Zaragoza), BANDIRMA – NYMBURK 72-86 (na utkání 0-2, postupuje Nymburk), OSTENDE – TENERIFE 75-69 (na utkání 1-1), BONN – AEK ATÉNY 86-90 (na utkání 0-2, postupuje AEK), BURGOS – SASSARI 95-80 (na utkání 2-0, postupuje Burgos), NIŽNIJ NOVGOROD – DIJON 88-79 (na utkání 1-1), BESIKTAS – ANKARA 66-84 (na utkání 0-2, postupuje Ankara), PERISTERI – JERUZALÉM 73-79 (na utkání 0-2, postupuje Jeruzalém).

celý článek
Nové vedení lvů U20

AKTUALIZOVÁNO Dvojnásobné zastoupení budou mít trenéři z řad Kooperativa NBL v novém realizačním týmu mužské reprezentace U20. Novým koučem byl jmenován svitavský kormidelník Lukáš Pivoda (přichází po Ladislavu Sokolovském, který s loňským výběrem postoupil do divize A), dosud asistent u lvů U18, který bude mít na pozicích asistentů ústeckého lodivoda Antonína Pištěckého a trenéra prvoligových Litoměřic Jana Šotnara. Zbývajícími členy realizačního týmu jsou kondiční trenér Svitav Jan Zlámal, fyzioterapeut Michal Nagaj a technický vedoucí Tomáš Urban. Na A-divizním evropském šampionátu v litevské Klajpedě mladé Čechy čeká ukrutná základní skupina s domácím týmem, Španělskem a Řeckem.

celý článek
Stobodoví vítězové

Výsledky 5. kola skupiny o 1.-6. místo v první lize mužů: POLABÍ – ZLÍN 109-100 (Dlugoš a Jirák po 25 – P-Dokoupil 31, Vaňák 20), GBA JINDŘICHŮV HRADEC – PROSTĚJOV 116-68 (Lipkins a Šoula po 22 – Klepač 18, 429 diváků), PÍSEK – OLOMOUC 104-82 (Šlechta 29 – Dedek 29). Pořadí v neúplné tabulce podle bilancí: 1. GBA (18-3), 2. Písek (18-5), 3. Polabí (17-6), 4. Zlín (16-6), 5. Olomouc (14-9), 6. Prostějov (12-10).

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (924)