Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
David Blatt majitelem Brna!

Brněnské mmcité1 dnes nejen do českého podkošového světa vyslalo senzační zprávu – jeho novým spolumajitelem se stává rodinná firma True Player Group Davida Blatta, vítěze Euroligy, mistra Evropy, bývalého kouče basketbalového fenoména LeBrona Jamese a ještě letos na jaře poradce New York Knicks. Izraelskému kouči s americkými kořeny, který v Evropě naposledy vedl euroligový Olympiacos Pireus, bude patřit v brněnském klubu poloviční podíl a příchod jeho společnosti by měl přinést navýšení klubového rozpočtu. Zbylý padesátiprocentní podíl zůstává v rukou dosavadního majitele Ctirada Nečase. Vedení klubu zároveň oznámilo přesun působiště týmu, který od nové sezony bude hrát ve větší hale na Vodově ulici.

celý článek
Půlpán na 3 roky Brňanem!

O nemalý rozruch se postaral 23letý reprezentační rozehrávač Viktor Půlpán, který se po sedmi sezonách a 271 ligových utkáních odehraných za Pardubice rozhodl neprodloužit s Beksou smlouvu a na další tři roky zakotví v Brně. V letošní sezoně doručoval jako jeden z nejvytíženějších hráčů Kooperativa NBL 10,4 bodu, 6,2 asistence a 4,2 doskoku za 31,5 minuty a navrch obhájil i trofej pro Obránce sezony. V Brně kromě ligového působení začne i studovat, a to na Masarykově univerzitě. O jeho příchod hodně stál především kouč Lubomír Růžička, který Půlpána vedl již v mládežnických kategoriích a také v reprezentaci. „Viktor patří do skvělé generace hráčů. Prošel všemi mládežnickými reprezentacemi a nyní je členem reprezentace mužů. Ve svých třiadvaceti letech má stále velký kus kariéry před sebou. Našemu klubu to dává velký kredit, že si Viktor vybral právě náš tým a město. Zároveň je to velký závazek, abychom naplnili jak týmové, tak jeho osobní ambice,“ podotkl trenér brněnského mmcité1.

celý článek
Liga mistrů v útoku!

Liga mistrů ohlásila akvizici tří nových klubů – Darussafaky Istanbul, Rytasu Vilnius a Bilbaa Ondřeje Balvína. Všechny tři týmy čeká v soutěži premiéra. Nabídku s možností dlouhodobého kontraktu dostaly i Partizan Bělehrad, Podgorica, Cedevita Lublaň a Galatasaray Istanbul, které se ale tradičně orientují spíš na Euroligu a EuroCup.

Obzvlášť zajímavá je situace Darussafaky, která má za sebou tři sezony v Eurolize (dvě na divokou kartu a jednu díky triumfu v EuroCupu) a letošní ročník strávený v EuroCupu. Právě v něm ale došlo i k nepříjemnosti, jež klubu soutěž znechutila. Management je stále velmi rozezlen z rozhodnutí vedení Euroligy, které nařídilo odehrát rozhodující zápas fáze TOP 16 mezi Darussafakou a Virtusem Boloňa při nemožnosti uskutečnit jej v Turecku (lety z Itálie nebyly povoleny) na neutrální půdě v Bělehradě (kde bylo jako doma několik srbských hráčů Virtusu i kouč Djordjevič), navíc na náklady tureckého klubu a bez fanoušků. Oslyšen tak byl mimo jiné návrh Darussafaky hrát v Berlíně.

Zápas stál celkem zhruba 100 tisíc eur (80 tisíc za nájem haly a další tisíce jako refundace za již prodané vstupenky na domácí zápas), klub si navíc musel na cestu objednat soukromé letadlo, přičemž na návrh na sdílení celkových nákladů podle klubu nikdo z vedení soutěže nereflektoval. Finanční důvody byly za odchodem Darussafaky ze struktur Euroligy i v jiném ohledu – Liga mistrů podle šéfa klubu Cema Ugura Yelkalana nabízí momentálně větší prize money než EuroCup.

celý článek
Posun kvalifikace ME?

Podle španělského deníku AS FIBA Europe a Unie evropských lig ULEB pracují na posunutí listopadového okna evropské kvalifikace až do roku 2021. Na to tlačí především velké národní soutěže, které nechtějí zkracovat či upravovat svůj program kvůli červnovým olympijským kvalifikacím mužů. Listopadové zápasy by se tak prý mohly přidat k těm, které jsou naplánovány na únor, případně by se odehrály těsně před olympijskou kvalifikací, z čehož by ale v ní zúčastněné celky nemohly mít velkou radost.

celý článek
Nečas ředitelem Beksy

BK JIP Pardubice jmenoval do nově vytvořené funkce sportovního ředitele Radka Nečase, který letos po 23 profesionálních sezonách na prahu čtyřicítky ukončil svou hráčskou kariéru. Bývalý úspěšný reprezentant, majitel osmi českých ligových titulů a jedenácti triumfů v Českém poháru bude mít nyní pod sebou celý sportovní úsek klubu, jehož hráčem byl ještě v březnu před ukončením sezony Kooperativa NBL.

„Velmi dobře víme, že Radek disponuje bohatými zkušenostmi, včetně tříletého působení v realizačním týmu u mužské reprezentace. Má vítězného ducha, skvělou pracovní morálku a velkou chuť - to všechno jsou nesmírně důležité vlastnosti, které vyznáváme a jichž chceme v klubu využít,“ uvedl k novince generální manažer Martin Marek, podle nějž v Nečasově kompetenci bude i realizační tým A-mužstva a jeho hráči. Podílet se bude i na sestavování týmu a vyhledávání hráčů nejen pro ligový celek, ale i pro mládežnický projekt Golden Talents.

celý článek
Termín pro Victorii

FIBA upřesnila, že čtyři turnaje mužské olympijské kvalifikace se odehrají příští rok od 29. června do 4. července. Lvy čeká turnaj v kanadské Victorii, kde mají ve skupině Turecko a Uruguay. Druhou skupinu tvoří Řecko, Kanada a Čína.
 

celý článek
Magický "Larry"

Byl to zlatý hřeb jeho epického vystoupení v play-off Kooperativa NBL Shoot outu, když ve finálovém klání s děčínským Filipem Kroutilem poslal rozžhavený šampion Luděk "Larry" Jurečka z BK Opava do v průměru ani ne 46centimetrové obruče balon tímhle neuvěřitelným způsobem ala Harlem Globetrotters. Tohle je možné jen v Kooperativa NBL!
 

 

 
celý článek
Kotásek do Děčína

Po 21letém rozehrávači Eduardu Kotáskovi, jenž nedostal novou smlouvu ve Svitavách, rychle sáhl děčínský ARMEX, který si mladíka zavázal na nejbližší dvě sezony. Bývalý mládežnický reprezentant ve své třetí a poslední svitavské sezoně psal průměry 15 minut, 4,5 bodu a 1,7 asistence. Děčínskou kabinu bude i po příští tři sezony sdílet aktuálně 30letý forward Tomáš Pomikálek, který na tuto dobu posepsal novou smlouvu. Kolínský GEOSAN si na nebližší tři roky podržel dalšího člena své zlaté mládeže, když se na tříletém kontraktu dohodl se stále ani ne 19letým Filipem Sombergem. Na ještě širší proměně kádru je pak zaděláno v Brně, odkud po čtyřech sezonách odchází guard Zurab Kereselidze a po jedom roce americký playmaker Bryan Smithson. První v této sezoně zasáhl jen do 8 utkání, druhý zajišťoval 11,7 bodu a 4,4 asistence za 28 minut.

celý článek
Kádrový pohyb v NBL

Příchod dua Slezanů Bujnoch – Dragoun vyvolal ve svitavské sestavě pohyb i opačným směrem. Po téměř čtyřech sezonách tak v klubu končí 33letý power forward Jiří Jelínek (v letošní sezoně průměr 4,5 bodu za 12 minut) a po třech sezonách 21letý rozehrávač Eduard Kotásek (4,5 bodu a 1,7 asistence za 15 minut). Nejspíš až tři hráči z užší rotace budou od podzimu chybět na soupisce Děčína, neboť novou smlouvu podle generálního manažera Lukáše Housera nedostal 25letý rozehrávač Lukáš Feštr (6,6 bodu a 1,4 asistence za 18 minut) a spíš nepravděpodobný je návrat amerického dua Autrey (13,9 bodu, 6 doskoků a 2,9 asistence za 29,6 minuty) – Carlson (10,6 bodu a 4,8 doskoku za 27 minut). O další dva roky si naopak prodlouží svůj ústecký pobyt 27letý playmaker Michal Šotnar (9,9 bodu a 4,8 asistence za 26 minut), který na konci svého kontraktu bude na severu Čech už šest let. A o stejně dlouhou dobu si protáhl své ostravské angažmá 28letý křídelník Filip Šmíd (8,4 bodu a 4,3 doskoku za 25,5 minuty).

celý článek
Kozina dál v Brně

Rozehrávač a kapitán mmcité1 Basket Brno Jan Kozina si prodlouží své angažmá pod Špilberkem. V letošní sezoně točil v průměru 15 minut a zaznamenal 3,1 bodu a 2,4 asistence. „Honza patří ke stálicím v klubu. Jeho přístup na palubovce, ale i mimo hřiště je příkladný. Jsme rádi, že jsme se dohodli na prodloužení smlouvy. Myslím, že může jít mnohým mladším hráčům příkladem v tom, jak skloubit studium na vysoké škole, kde bude navazovat už doktorandským studiem, s plněním náročných požadavků spojených s profi sportem,“ uvedl na adresu 24letého playmakera kouč Lubomír Růžička.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (950)