Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Srbský centr do SLUNETY

Ústecký kádr byl zkompletován poslední letní posilou. Stal se jí 206 vysoký centr Stefan Sajin, který přišel nahradit Pavla Houšku. Sedmadvacetiletý Srb přichází z celku Mladost Admiral Zemun, kde v letošní sezoně srbské ligy točil průměrně 26 minut s 9 body a 5 doskoky.

celý článek
Hanáci jdou na to

Ve středu se k prvními tréninku na novou sezonu sejdou basketbalisté BK Olomoucko. A do té doby by měl být k dispozici už i kompletní kádr pro nadcházející ligový ročník. „Situace ve světě je stále složitá, proto jsou také jednání s hráči obtížná. Nechceme se ukvapit, probíráme různé možnosti. Jsem přesvědčený, že složíme kvalitní tým, který bude předvádět dobrý basketbal a v tabulce bude hodně vysoko,“ uvedl pro klubový web sportovní manažer Michal Pekárek. Jeho celek má v plánu zhruba desítku přípravných utkání, včetně turnaje ve slovenském Svitu i klání na domácí půdě O pohár primátora města Olomouce, které pohostí olomoucká Čajkaréna na začátku září.

celý článek
Kouzelník Luka u mistra

Novým rozehrávačem ERA Basketball Nymburk se stal slovinský reprezentant a mistr magických pasů Luka Rupnik. Zkušený sedmadvacetiletý dirigent naposledy působil v Antverpách, kde patřil k lídrům v uplynulé sezoně Ligy mistrů, a byl zvolen i MVP při dobytí Belgického poháru. Jde o velkého kamaráda hvězdy NBA Luky Dončiče a také o jeho tréninkového sparingpartnera, mimo jiné i z doby koronavirové pauzy. Mezi Rupnikovy kamarády díky společnému působení v Madridu patří i hvězdný fotbalový brankář Jan Oblak, jehož sestra Teja hrála v Česku za USK Praha.

„Hledali jsme zkušeného rozehrávače, který má ambice a neustále pracuje na svém zlepšení. A to je přesně Luka. Je v nejlepším věku a přináší nám nejen basketbalový talent, ale také vůdcovství, basketbalové znalosti a nekonečnou energii,“ podotkl k akvizici trenér Oren Amiel.
 


Rupnik kariéru začínal v Olimpiji Lublaň, se kterou si zahrál Euroligu i EuroCup. V roce 2009 byl vybrán mezi největší evropské talenty na prestižní kemp Jordan Brand Classic v New Yorku, mimo jiné společně s Martinem Křížem, se kterým se teď potká v Nymburce. Rupnik byl tehdy i nejlepším evropským střelcem.

V roce 2016 zamířil do španělské Lleidy a po pár měsících do Fuenlabrady, kde strávil tři sezony v pozici náhradního rozehrávače. Zahrál si tam i Ligu mistrů včetně zápasu v Nymburce. Loni pak 186 centimetrů vysoký hráč přestoupil do Antverp v rámci přestavby týmu po velkém úspěchu v podobě Final Four Ligy mistrů a dostal nelehký úkol nahradit hvězdu týmu Parise Leeho. S průměry 11 bodů, 3,6 asistence a 2,4 doskoku patřil k nejlepším hráčům týmu.

V reprezentaci Slovinska, odkud ho zná i nymburský asistent Aleksander Sekulič, nastupuje pravidelně od podzimu 2017. V deseti zápasech kvalifikace o loňské MS měl průměry 13,4 minuty, 6,3 bodu a 2,8 asistence.

celý článek
Přehled vstupného v Brně

Brněnský klub zveřejnil ceny vstupného na domácí zápasy pro nadcházející sezonu, již tým zahájí už v novém prostředí haly na Vodově ulici. Permanentní vstupenka, platná na základní a nadstavbovou část Kooperativa NBL, bude stát 1200 korun, přičemž pro studenty, děti od 6 do 15 let a seniory bude zlevněna na 900 korun. Lístek na jednotlivý zápas vyjde na stokrounu, zlevněný bude za 70.

celý článek
Testy už na nové palubovce

Kolínské Medvědy, kteří zahájí přípravu pod vedením trenéra Miroslava Sodomy 2. srpna, čeká osm herních testů, z nichž čtyři se uskuteční na zrekonstruované palubovce domácího stánku. Budou to střety s prvoligovým Pískem (14. srpna), Pardubicemi (19. srpna), Hradcem Králové (24. srpna) a druholigovým polským Walbrzychem (29. srpna). Ven GEOSAN pojede k soubojům s Basketbalem Polabí (12. srpna), Hradcem Králové (21. srpna), Olomouckem (1. září) a Ústím (5. září).

celý článek
Sokoli udrželi kostru kádru

Jen dílčí změny v sestavě pro novou sezonu provedlo vedení Královských sokolů z Hradce Králové, které bylo spokojeno s devátou příčkou v letošním nedokončeném ročníku Kooperativa NBL. Smlouvy v týmu pokračují slovenskému podkošovému duu Pavol Lošonský, Peter Sedmák i srbskému rozehrávači Pedjovi Stamenkovičovi a své působení si o rok prodlouží i srbský křídelnk Nemanja Barac. Vedle čtyř zahraničních borců setrvali v kádru i Ondřej Peterka, Filip Halada, Jan Koloničný a Lukáš Kantůrek. Do ligového oběhu se po ročním odskočení do prvoligové GBA Jindřichův Hradec vrátí v dresu Sokolů 24letý guard Jiří Šoula, který v klubu již působil v letech 2011-14 v první lize. Zálohou na rozehře bude nově odchovanec Pardubic Lukáš Brožek, který v uplynulé sezoně stihl 174 minut a 44 bodů za Kolín. A větší příležitost má na křídle dostat i 19letý hradecký odchovanec Tomáš Mráz. Na straně odchodů je především forward David Pekárek, který zamířil do Olomoucka, a také na vrcholové úrovni kariéru končící Petr Andrés a Tomáš Mahler.

celý článek
Děčínské přípravy

BK ARMEX Děčín už zná sedm z osmi soupeřů pro svá přípravná utkání. Budou to lídr polské ligy v uplynulé sezoně Zielona Gora (5. srpna venku), prvoligový Písek (11. srpna venku), nováček první ligy Chomutov (18. srpna doma), ústecká SLUNETA (19. srpna doma), hradecký Kingspan (26. srpna venku), vedoucí celek druhé nejvyšší polské soutěže Walbrzych (28. srpna doma) a v domácí „odvetě“ Hradec Králové (1. září), což bude už i generálka na dohrávané finále Alpe Adria Cupu s Pardubicemi (5. září doma a 8. září venku).

celý článek
Válečníci zatím čeští

BK ARMEX Děčín zveřejnil aktuální složení – zatím výhradně českého - kádru pro novou sezonu, který nicméně ještě může doznat změn. Jsou v něm rozehrávači Šiška, Kotásek a Bobek, křídla Pomikálek, Ježek, Kroutil a Rozsypal a podkošoví Landa, Grunt, Žikla, Skalička a Mach. Z týmu odešel k rivalovi do Ústí guard Autrey, forward Carlson má výrazný zájem v týmu zůstat, ale není jasné, zda se tak může stát, a podkošový veterán Vukosavljevič podle informací klubu končí kariéru. V Děčíně navíc nedostal novou smlouvu rozehrávač Feštr, který odešel do Olomoucka, a jedinou výraznější akvizicí tak je rozehrávač Kotásek přicházející ze Svitav. „V současné chvíli je klub v jednání s několika zahraničními hráči. S jedním z nich už jsou dokonce dohodnuté konkrétní podmínky smlouvy a ze strany hráče je velký zájem v Děčíně hrát. Klub se však musí chovat zodpovědně ke všem svým partnerům, k městu Děčín a především ke své budoucnosti. Není možné se v tomto ekonomicky složitém období finančně zavazovat dřív, než bude jistota, že své smluvní závazky dokáže splnit. Proto prozatím zůstává kádr v českém složení a o dalších posilách se bude rozhodovat až na základě hotového příjmového rozpočtu klubu,“ informoval generální manažer Lukáš Houser.

celý článek
Velká věc pro Brno

Příchod reprezentačního power forwarda Šimona Puršla, který v klubu podepsal smlouvu na tři roky, označil stejně jako nedávnou akvizici rozehrávače Viktora Půlpána za velkou událost generální manažer mmcité1 Basket Brno Michal Jimramovský. Pod Špilberkem mají včetně křídla Radka Farského nyní už tři reprezentanty. „Získáváme nejen jednoho z nejlepších podkošových hráčů v lize, ale zároveň tím deklarujeme, že cesta, kterou jsme se vydali před několika měsíci, dokáže oslovit špičkové hráče. Jsme na začátku a čeká nás spousta tvrdé práce, ale věřím tomu, že Brno začneme vracet tam, kde ho chceme na basketbalové mapě vidět,“ podotkl manažer.

celý článek
Puršl na 3 roky v Brně!

Pod Špilberkem vybuchla další petarda! Po již dříve oznámeném příchodu reprezentačního rozehrávače Viktora Půlpána z Pardubic zamířil do mmcité1 Brno i další člen národního týmu, power forward Šimon Puršl ze Svitav. Ten navíc podepsal smlouvu rovnou na tři roky, když podle vyjádření DEKSTONU využil výstupní klauzule ve smlouvě. Zásadní podkošové oslabení budou Tuři, kteří o setrvání svého klíčového muže stáli, muset v nejbližší době urgentně řešit. 206 vysoký pivot strávil v dresu „kameníků“ tři sezony, v té letošní zapisoval průměry 12,3 bodu a 6 doskoků za 23 minut. „Je nám velice líto, že se Šimon rozhodl využít výstupní klauzule a z klubu odejít. V příští sezoně se opět chceme prát o ty nejvyšší ligové příčky a Šimon byl důležitou součástí našeho týmu. Teď za něj musíme sehnat adekvátní náhradu, nicméně bych mu rád za celý tým poděkoval za jeho působení ve Svitavách,” řekl k odchodu opory jednatel svitavského klubu Martin Lepold.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (979)