Kooperativa NBL
Seřadí články sestupně (Z-A, 10-1)
Rekordních pět v AAC

V Alpe Adria Cupu, jehož dalšího ročníku se zúčastní rekordních pět zástupců Kooperativa NBL, už je známo rozdělení do „košů“ před losem. Takto vypadá - KOŠ 1 (rakouský): Gmunden, Klosterneuburg, Vídeň, Graz, KOŠ 2 (český): Pardubice, Opava, Ústí, Brno, KOŠ 3 (chorvatsko-slovinský): Osijek, Škrljevo, Polzela, Šenčur, KOŠ 4 (top-mix): Gliwice, Levice, Körmend, Děčín.

celý článek
Heřman z NCAA do Brna

Ligou prověřený americký rozehrávač Bryan Smithson, slovenský reprezentační forward Richard Körner, křídlo letos úspěšné reprezentace U20 Filip Novotný a teď přichází do Brna jako čtvrtá nová tvář i power forward a dříve rovněž mládežnický reprezentant Petr Heřman, 25letý 208 vysoký absolvent americké univerzity Loyola Marymount. Pod Špilberk byl na rok zapůjčen z Pardubic, s nimiž podepsal tříletý kontrakt. Přeloučský odchovanec v mládeži oblékal převážně pardubický dres, v sezoně 2010/11 se mihl i v pěti zápasech NBL, aby se přes Canarias Basketball Academy na šest let odebral za velkou louži. Ve své poslední sezoně (2018/19) na Loyole zapisoval 3,8 bodu a 1,7 doskoku za 10 minut, přičemž ani jednou za čtyři odehrané ročníky nešel přes průměr tuctu minut. „S Petrem se známe přes patnáct let, ještě z doby mého působení u pardubické mládeže. Při společných hovorech jsme si dali jak individuální, tak týmové cíle. Věřím, že společně dokážeme znovu nastartovat Petrovu kariéru správným směrem. Vše záleží na něm samotném, na našem programu a na jeho zdravotním stavu. Věřím, že svůj potenciál prodá,“ nepochybuje kouč Brňanů Lubomír Růžička.
 

 

celý článek
Karlovský na 3 roky Pandou

Dalším českým mladíkem v dresu ústecké SLUNETY bude v nové sezoně mládežnický reprezentant Jan Karlovský. Devatenáctiletý, rovné dva metry měřící hráč, do letoška patřící Chomutovu, podepsal v Ústí smlouvu na tři roky. Letos v létě tento forward pomohl lvům U20 k postupu z B-divizního ME, kde zapisoval průměry 6,3 bodu a 4 doskoky. V minulé sezoně se v dresu Děčína (na mimořádný start) neprosadil ani k minutě v NBL, a tak „řádil“ především v první lize mužů za Litoměřice (průměry 16 bodů a 9 doskoků za 25 minut).

celý článek
Pekárek Sokolem

Třetí posilou Kingspanu Hradec Králové, z toho už druhou českou z NCAA, se stal 23letý 201 vysoký forward David Pekárek, který poslední čtyři sezony strávil na prvodivizní americké univerzitě Fordham, kde ve svém seniorském roce doručoval v průměru 3,6 bodu za 14 minut. V závěru minulé sezony navíc v deseti utkáních vypomohl prvoligové GBA Europe, a to průměry 16,6 bodu, 9,4 doskoku a 2,6 zisku za 31 minut s trojkami 34,5 procenta. Nový hradecký Sokol je synem bývalého ligisty a nyní sportovního manažera BK Olomoucko Michala Pekárka.
 

 

celý článek
Novotný si zvolil Brno

Reprezentant do 20 let Filip Novotný si po krátké zápůjčce do Kolína v závěru minulé sezony vyzkouší další hostování z Nymburka – tentokrát do týmu Brna. Dvacetiletý 190 vysoký guard odchovaný Josefovem letos v létě oslavil s národním týmem postup do elitní divize A a navázal tak na vydařenou uplynulou sezonu, kdy zejména v její koncové fázi řádil při 13 startech v dresu Medvědů, a své sezonní průměry vyhnal na 6,4 bodu a 2,9 doskoku za 19 minut při dvojkové střelbě 58,5 procenta. V létě si podle informací brněnského klubu vybíral z několika ligových nabídek. „Je to charakterní, pracovité křídlo, které nám z perimetru pomůže rozšířit rotaci. Filipovou přesnou rukou a dobrým citem pro doskok z pozice menšího křídla získáme větší variabilitu. Neopomenutelná je také jeho tvrdost a ochota pracovat na obranné polovině. To vše chceme rozvíjet a zároveň zužitkovat v naší hře,“ uvedl trenér Brna Lubomír Růžička.

celý článek
Chorvat do Kolína

Druhou zahraniční posilou BC GEOSAN Kolín se stal pětadvacetiletý Chorvat Vlatko Granič, který je absolventem americké univerzity Loyola. V minulé sezoně 206 vysoký power forward nastupoval v britské BBL, kde v dresu Manchesteru doručoval v průměru téměř 12 bodů a 7 doskoků. V Kolíně podepsal smlouvu na jeden rok.
 

 

celý článek
Čeká se na hvězdy

Mužská reprezentace zahájila v Nymburce druhý týden přípravy na světový šampionát, přičemž kouči Ginzburgovi už se hlásila i trojice Blake Schilb, Ondřej Balvín a Pavel Pumprla. Naopak s týmem už není rozehrávač Viktor Půlpán, který ale nadále zůstává v širší nominaci. Pátého srpna se připojí Tomáš Satoranský, jehož čas strávený v přípravě je omezen pravidly NBA, podle nichž smí s reprezentací začít trénovat až 30 dnů před startem šampionátu. Jasno zatím není o jedné z největších opor Janu Veselém, který od květnového Final Four Euroligy neodehrál žádný soutěžní zápas kvůli obnovenému zranění kolena, jež aktuálně léčí u vyhlášeného německého specialisty, a o jeho zapojení nebo nezapojení se rozhodne v nejbližších dnech. Pokud se nikdo nově neodpojí, v přípravě od pondělka budou rozehrávači Satoranský, Šiřina, Vyoral, Šafarčík, Krejčí a Tůma, křídla Schilb, Hruban, Jaromír Bohačík, Pavel Pumprla, Palyza a Mareš a podkošoví Balvín, Auda, Martin Peterka, Puršl, Kříž (po zranění achilovky se ve čtvrtek poprvé objevil na tréninku) a Štafl.

celý článek
Sovy už bez AAC

USK Praha se po dvojnásobné účasti rozhodl v nadcházející sezoně nepřihlásit do Alpe Adria Cupu, byť se mu dosud v soutěži nemálo dařilo (třetí místo a čtvrtfinále). Jedním z důvodů je podle vyjádření klubu fakt, že týmy z geograficky bližších distancí už si nemohou předdohodnout například společnou skupinu a program zápasů, soutěž nemá pevný rozpis a hůře se hledají volné termíny, ne všichni soupeři vždy nasazují své nejlepší sestavy a také bude v poháru možná dosud nejvíce zástupců z Kooperativa NBL, kdy je tak pravděpodobné další střetávání se „starými známými“ z ligy. USK se však dlouhodobě snaží vyhýbat tuzemské konfrontaci v rámci přípravy a především o zahraniční soupeře měl zájem i pod hlavičkou Alpe Adria Cupu. V průběhu sezony tak celek kouče Dina Repeši bude především kvalifikační okna využívat k vlastnoručně domluveným mezinárodním utkáním.

celý článek
Kemp před MS odstartoval

V úterý večer se v Nymburce sešla k úvodnímu tréninku první várka reprezentantů v rámci přípravy na světový šampionát. „Jako každý rok jsem se připravoval se svým individuálním trenérem v posilovně a na atletice. Letos za mnou do Opavy přijel i kondiční trenér reprezentace Michal Miřejovský, který se mnou udělal čtyřdenní minisoustředění. Míč jsem držel zhruba deset dní před nároďákem. Dřív jsem balon nechtěl vidět, abych měl do basketu chuť. Myslím, že to splnilo účel,“ přiblížil svůj posezonní program rozehrávač Jakub Šiřina, který přípravu s národním týmem začal od prvních okamžiků. A už na úvodním tréninku si mohl vyzkoušet i nový typ míče Molten vyvinutý pro MS. „Zatím se mi líbí. Líp se drží. Uvidíme, až se člověk více zpotí nebo si utře ruce do mokrého dresu, jestli bude klouzat, nebo ne.“ První herní prověrka čeká svěřence trenéra Ginzburga na mezinárodním turnaji v Praze na Královce, kde od 9. do 11. srpna přivítají další tři účastníky MS – Polsko, Tunisko a Jordánsko (vstupenky lze zakoupit na na webu cbf.cz). V čerstvě oznámené 24členné nominaci, z niž se bude vybírat finální dvanáctka, jsou čtyři nová jména, a to křídlo David Böhm, guard David Jelínek a power forwardi Miroslav Štafl a Jan Zídek. V širší nominaci jsou tak nyní rozehrávači Satoranský (Chicago), Šiřina (Opava), Krejčí (Zaragoza), Šafarčík (Nymburk), Půlpán, Vyoral (oba Pardubice), Tůma (USK Praha), křídla Jaromír Bohačík, Hruban, Pavel Pumprla (všichni Nymburk), Palyza (Olomoucko), Schilb (Chalons-Reims), Jelínek (Andorra), Mareš, Böhm (oba USK Praha) a podkošoví Veselý (Fenerbahce), Auda (naposledy Pistoia), Balvín (nově Bilbao), Martin Peterka, Kříž (oba Nymburk), Puršl (Svitavy), Heřman (Loyola), Štafl (GBA Europe), Zídek (nově UCLA).

celý článek
Smithson se vrací do NBL

Egoé Basket Brno bere na rozehru zkušenost. Rozehrávačský tandem Kozina – Kereselidze doplní 34letý 183 vysoký Američan Bryan Smithson, který tak po svitavském angažmá opět spojí síly s koučem Lubomírem Růžičkou. Dříve působil také v Bosně a ve druhé německé lize. V NBL v pro něj neúplném ročníku 2016/17 doručoval 9,6 bodu, 2,8 asistence a 3,6 doskoku za 25,5 minuty s úspěšností trojek 38,5 procenta, sezonu nato to bylo 8,5 bodu, 2,9 asistence a 3,1 doskoku za 20 minut. „Pozici prvního rozehrávače jsme chtěli obsadit zkušeným hráčem. S Bryanem jsem spolupracoval již v minulosti, což je výhodou jak pro hráče, tak pro mě a tým. Jde o vysoce inteligentního rozehrávače, který dobře zná českou ligu. Jeho profesionální přístup je příkladný a velmi pomůže i našim mladým hráčům. Bryan je komplexním hráčem, který dokáže výborně rozdávat míč, a je silný ve dvojičce při cloně a sběhu pivota. Zároveň je nebezpečný ve hře jeden na jednoho,“ uvedl na adresu posily nový trenér Brna.

celý článek
1 2 3 4 5 6 ►►
archiv (809)